Avatar użytkownika

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

3
patronów
225 
miesięcznie
1 425 
łącznie
3
patronów
225 zł 1 425 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Otrzymasz zdjęcie kartki ręcznie robionej przez dziecko z ośrodka z dedykacją dla Ciebie. Wyślemy je na adres email.
25 zł miesięcznie
Otrzymasz kartkę ręcznie robioną przez dziecko z ośrodka z dedykacją dla Ciebie! Wyślemy ją na wskazany adres.
40 zł miesięcznie
Raz w miesiącu otrzymasz nagranie wideo skierowane do wszystkich Patronów wspierających kwotą od tego progu wzwyż.
100 zł miesięcznie
Raz w miesiącu otrzymasz nagranie wideo skierowane do Patronów, a także będziesz mógł spotkać się z nami i naszymi dziećmi na spotkaniu online.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Dzieci Etiopii Barkot w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prowadzimy ośrodek dla dzieci ulicy w Etiopii. Zmieniamy ich życie poprzez dawanie szansy na edukację i szczęśliwe dzieciństwo. Jesteśmy zarejestrowaną organizacją w Polsce i w Etiopii.

Główny cel fundacji

Naszym głównym celem jest kompleksowa pomoc dzieciom ulicy w prowadzonym przez nas ośrodku w miejscowości Auasa.

Nasza misja

Dążymy do tego, by dać dzieciom ulicy perspektywy na przyszłość, możliwość edukacji i szczęśliwe dzieciństwo.

 

W czym problem?

Etiopia boryka się z licznymi problemami społecznymi. Jak zwykle najbardziej narażoną grupą na wszystkie nieszczęścia świata są dzieci. Bo to one, niczemu winne, stają się ofiarami biedy, głodu, przemocy, rozbicia rodzin, utraty rodziców.

Nie mając innego wyjścia lub uciekając od problemów w domu, dzieci w Etiopii często migrują do miast i lądują na ulicy, gdzie próbują przetrwać, często już na zawsze pozostając na marginesie społeczeństwa. W Auasie dzieci ulicy jest coraz więcej i często nie ma dla nich szansy na zmianę.

Jak pomagamy?

Naszym celem jest im pomóc na dłuższą metę, dać perspektywę na przyszłość, możliwość edukacji, wysłać do szkoły, wspierać aż do momentu, gdy ich rodziny albo one same będą w stanie się usamodzielnić. Prowadzimy ośrodek resocjalizacyjny, w którym pod okiem specjalistów dzieci uczą się żyć na nowo, w społeczeństwie.

 

 

 

Kim jesteśmy?

Nazywam się Magda Soboka i jestem założycielką fundacji. To ze mną macie tutaj głównie do czynienia. Mieszkam w Etiopii wraz z moim mężem Tesfą i naszymi córeczkami Moniką i Ritą. Razem prowadzimy ośrodek i wszystkie działania. Oczywiście zatrudniamy też lokalnych pracowników.

Historia fundacji

Zanim powstała fundacja służyłam na misji w Etiopii jako Świecka Misjonarka Kombonianka. Pracowałam głównie w szkole, ale swój czas zawsze rozdzielałam na różne działania na rzecz Kościoła, ubogich, katolickiej młodzieży, kobiet, więźniarek. Żyjąc w Auasie, dużymrozwijającym się mieście, na co dzień spotykałam się z narastającym problemem dzieci ulicy, wobec którego czułam się bezradna i który to nie dawał mi spokoju. Coraz więcej myślałam o projekcie, który pozwolił by dać szansę tym (jak to mawiał św. Daniel Comboni) najuboższym i najbardziej opuszczonym. Ostatecznie postanowiłam, że po powrocie do Etiopii otworzę ośrodek resocjalizacyjny dla dzieci ulicy, a fundacja miała mi w tym pomóc. Po zakończeniu formalności w Polsce i własnym ślubie, wróciłam do Auasy. Od października 2019 roku prowadzimy ośrodek resocjalizacyjny, gdzie przychodzą i mieszkają dzieci ulicy.

Od początku istnienia ośrodka pomogliśmy już ponad 130 dzieciom, które nadal kontynuują edukację pod naszą opieką. W ośrodku mieszka zwykle około 25 dzieci. 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Dzieci Etiopii Barkot już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Damian Szczepański
Damian Szczepański
100 zł
Anonimowy patron
100 zł
Mateusz Broszczak
Mateusz Broszczak
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.