Gdzie Los Poniesie

W Patronite od 14.08.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2939

Liczba Patronów: 2932

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
2 370 łącznie
Podróżowanie poza schematem - to nasze motto. Z dala od wydeptanej ścieżki, blisko autentycznych ludzi. Rowerem, autostopem; przez Ukrainę, Tadżykistan i Norwegię. Od kilku lat relacje z wypraw i praktyczne porady publikujemy na blogu oraz kanale Youtube. Sprawdź nas!

O Autorze

Witam Cię na moim profilu!

Weź kawę w dłoń i rozsiądź się wygodnie. Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz - w moich treściach nie znajdziesz wypunktowanych atrakcji must see, a'la "TOP 10 ciekawych miejsc w Paryżu", czy też "Co robić przez weekend w Kijowie?". W zastępstwie zaserwuję Ci wycieczkę po nieuznawanych, post-radzieckich republikach, kilkudniowy trekking w dzikich górach albańskich, film z opuszczonego, ukraińskiego kurortu nad morzem.

Chcesz czytać dalej?

A może zainteresuje Cię wyprawa rowerowa przez Pamir Highway, jedną z najwyżej położonych dróg świata... podczas której, żeby nie było za łatwo, jedną z sakw wypełniłem świecowymi kredkami dla dzieciaków?


Poza schematem, blisko ludzi

Gdzielosponiesie.pl - od kilku lat z pełnym zaangażowaniem kreuję swój wycinek wirtualnego świata. Od początku chciałem tworzyć wyjątkową stronę i nietypową treść (choć trzeba przyznać, że kanon podróżniczy jest już nieco oklepany ;) ). Jak najdalej od niechlujstwa, przeciętności i nijakości. 

Przez lata, z wypiekami na twarzy planując kolejne wyprawy, korzystałem z bogatych doświadczeń blogerów podróżniczych. Pomyślałem, że czas na rewanż i rozpocząłem własną blogową działalność. 

Gdzie Los Poniesie ma już 4 lata. To 140 wpisów, zawierających relacje z podróży, praktyczne porady, dotyczące podróżowania na własną rękę, vademecum informacji o kilkunastu krajach. 

Zawsze sprawdzam rzetelność podawanych informacji i zachowuję poprawność językową. Dbam o ciekawość reportaży, by nie były to tylko jałowe relacje. Poprzez docieranie do mniej turystycznych miejsc chcę poznać i przedstawiać świat taki, jaki jest, a nie powielać nieautentyczne, przejaskrawione opisy z folderów podróżniczych. Skupiam się na ludziach i ich historiach, jątrzę i dociekam -> zobacz: ludzie świata

W 2019 roku założyłem kanał na Youtube - planuję rozwijać tę formę przekazu równolegle do bloga. Zakupiłem już niezbędny, dodatkowy sprzęt (statyw, mikrofon, kamerka gopro) i... wciągnąłem się na dobre. Obecne umieszczam około 2 filmy w miesiącu, wykorzystując nagrane materiały m.in. z półtoramiesięcznej wyprawy rowerowej po południowej Europie. 

Przykłady mojej skromnej twórczości:

 


Co robię na Patronite?

Decyzja o założeniu Patronite to odpowiedzialne posunięcie - długo do tego dojrzewałem. Robiąc to decyduję się na pewne ciągłe zobowiązanie wobec Was. 

Po czterech latach niemal codziennej pracy przy blogowych artykułach zdałem sobie sprawę, że w średnim miesięcznym harmonogramie wyrabiam niemal drugi etat. Jeśli chcę zachować w miarę sensowny poziom publikowanych treści, muszę nie tylko wciąż dawać z siebie wszystko, ale nieustannie się rozwijać.  

Nie wyciągam łapczywie ręki po pieniądze (jeszcze mi uschnie!), jednak w dobie dużej dostępności darmowych treści w internecie mało kto zdaje sobie sprawę, że utrzymanie zwykłego bloga też kosztuje. Domena, hosting, wtyczki poprawiające interfejs - to już na początek kilka stówek rocznie. Nie wspominając o niezbędnych inwestycjach w sprzęt (nowe obiektywy do lustrzanki, nowa kamerka gopro, karty pamięci, dron). To już kilka tysięcy.

Moja działalność nie jest jeszcze na tyle rozpoznawalna, by móc pokryć te wydatki z materiałów sponsorowanych. Zresztą i tak chciałbym robić to w zrównoważony sposób, nie przerabiając bloga w baner reklamowy.

Zanim obejrzysz złotówkę z dwóch stron...

No właśnie, co mam zrobić, aby Cię przekonać, że dotując mnie nie kupisz kota w worku?

Żadna złotówka nie pójdzie na marne - tyle mogę na wstępie obiecać.  Planuję wciąż rozwijać kanał youtubowy (dodać wpisy poradnikowe, pomagające planowanie samodzielnej podróży, rozpocząć formę poważnych reportaży), utrzymać częstotliwość i jakość wpisów na blogu.

Przeszkodami są brak wystarczającej ilości czasu (praca zawodowa pochłania jego lwią część) i środków na niezbędne inwestycje, podnoszące jakość udostępnianych przeze mnie materiałów. W tym drugim możesz pomóc mi Ty. Pomysłów na kolejne kroki w dokumentowaniu podróży mam mnóstwo.

Chcę wciąż udowadniać, że ludzie są dobrzy i pomocni. Pokazywać różnorodność otaczającego nas świata - pomimo, ze doskonale wiem, że na poznanie chociaż połowy życia mi nie starczy. Poprzez swoje materiały chcę inspirować do ruszenia się z domu i przekonaniu się o tym na własnej skórze - wszak pierwszy krok rzadko bywa do tylu! :)

W KRÓTKICH, ŻOŁNIERSKICH SŁOWACH!

  • Kolejne relacje i artykuły praktyczne na blogu
  • Rozwijanie vloga, by moje produkcje stały się chociaż półprofesjonalne!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
ANDRZEJ ROBERT BIAŁOWĄS
ANDRZEJ ROBERT BIAŁOWĄS
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Piotr Drzewiecki
Piotr Drzewiecki
Próg: 50 zł
Piotr
Piotr
Próg: 20 zł