W Patronite od 03.10.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1423

liczba Patronów: 1082

1 patron
5 zł miesięcznie
120 zł łącznie

NOWA PARODIA CO MIESIĄC!

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 995 zł

brakuje


Tworzenie profesjonalnej parodii to też współpraca z profesjonalistami, mimo iż wszystko wymyślam sam i wszystko sam organizuję, nie da się być wybitnym w każdej dziedzinie,

Abyście mogli zobaczyć gotową parodię na kanale trzeba w to zaangażować osoby trzecie co wiąże się z kosztami, do takich osób należą:
- producent muzyczny (stworzenie aranżacji, czyli podkładu muzycznego do parodii)
- kamerzysta (do stworzenia teledysku potrzebna jest osoba znająca się na tym i posiadająca odpowiedni sprzęt, który często przekracza wartość 20 tysięcy )
- wokaliści ( piosenka mimo humorystycznego podejścia musi dobrze brzmieć. a mój wokal jest na niskim poziomie i zawsze jest używany jako dodatek lub tło)
- statyści (mimo iż do tej pory w teledyski angażuje moich znajomych, którzy chętnie mi pomagają to zawsze jakąś flaszkę trzeba im postawić :D )

Oprócz wyżej wymienionych czynników, które definiują koszt stworzenia parodii nie możemy też zapomnieć o:
- opłacie za studio nagrań (piosenki nagrywamy na sprzęcie z najwyższej półki. Koszt wynajęcia studia to około 50zł/h. Średnio piosenkę nagrywamy 3-4h)
- mix/mastering wokalu (od surowego nagrania wokalu do gotowej piosenki jest daleka droga. To przede wszystkim wyrównanie wokalu czy nałożenie efektów na wokal)
- rekwizyty (wszystkie rzeczy użyte do teledysku kosztują czy to kupno kebabów, czy też rac, czy innych rzeczy, które widnieją w teledysku)

Tworząc parodię i wymyślając ją oczywiście staram się ograniczać koszta do minimum, dlatego też:
- sam montuję teledyski
- staram się dążyć do współprac barterowych ( ktoś pomaga mi w zamian za reklamę)
- przy układaniu tekstu parodii i jej ogólnego zamysłu często zamieniam słowa i pomysł, aby odwzorowanie w teledysku nie wymagało ogromnych kosztów (nie śpiewamy o drogich autach czy złotych łańcuchach)

Mimo to wszystko koszty jednak są. Pomagając zapełnić ten cel w ogromnym stopniu przyczynisz się do rozwoju mojego kanału za co z góry dziękuje!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni