IKS JEŹDŹCY - drużyna rugby na wózkach

RUGBY NA WÓZKACH! Łamiemy wszelkie bariery i stereotypy, tworzymy wspaniały zespół niesamowitych osób. Wózki inwalidzkie to dla nas nie koniec, to dopiero początek... a sport to nasz sposób na życie!

O Autorze

Integracyjny Klub Sportowy „JEŹDŹCY”

Rugby na Wózkach! – ta dyscyplina sportu zahipnotyzowała i sprawiła że kilka osób w 2005 roku postanowiło zebrać się razem i stworzyć drużynę, która zmieni ich życie na zawsze. Dzisiaj tych osób jest prawie 30 i wszyscy razem ciężko pracujemy aby osiągać wyznaczone sobie cele.  Zwycięstwa dodają nam skrzydeł i mnóstwo radości, porażki skłaniają do przemyśleń, wyciągania wniosków i motywują do dalszej pracy. Nasz zespół to szaleni, młodzi ludzie zdolni do poświęceń i dźwigania ciężaru obowiązków wynikających z pracy całego zespołu.

Jesteśmy tutaj ponieważ finansowanie sportu osób niepełnosprawnych w Polsce delikatnie pisząc ‘nie wygląda różowo’ i bez wsparcia darczyńców oraz społeczności ciężko jest zapewnić zawodnikom podstawowe zaplecze sprzętowe.

 

Najważniejsze Osiągnięcia

  • 3 miejsce na międzynarodowym drużynowym turnieju ‘Bernd Best’ w niemieckiej Kolonii
  • 4 miejsce w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach
  • Organizacja 5 własnych turniejów z udziałem polskich i zagranicznych drużyn
  • Trener naszego klubu jest również trenerem Kadry Polski rugby na wózkach, a 3 zawodników IKS „JEŹDŹCY” zostało powołanych do tejże Kadry i biorą czynny udział w intensywnych zgrupowaniach.

 

Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie internetowej www.jezdzcy.pl oraz na FaceBook

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni