ArtBene

W Patronite od 14.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1176

Liczba Patronów: 1799

Zostań Patronem
2 patronów
150 miesięcznie
1 350 łącznie

Spektakl "Przez ścianę" - etap I

92 000 zł

1%

osiągnięto

90 650 zł

brakuje

Całe przedsięwzięcie powstaje od "zera". To co mamy to niezwykła historia, która zasługuję na swoją oprawę. Wysoka jakość i wysoki poziom artystyczny to cel, jaki nam przyświeca. Wymaga to zarówno dużych nakładów pracy jak i kosztów. Zanim jednak przejdziemy do etapu produkcyjnego, musimy się do niego przygotować poprzez dopięcie poszczególnych elementów. Jakie to elementy?

Etap I - przedprodukcyjny

Na początku, aby móc przenieść całą opowieść do teatru, niezbędne jest stworzenie adaptacji scenicznej w oparciu o książkę. I tu pojawia się pierwszy koszt praw autorskich od wydawcy książki (licencja). Scenariusz teatralny – kolejny koszt - powstanie na specjalne zamówienie. Podobnie oprawa muzyczna, songi, efekty wizualne, czy w dalszej fazie choreografia/ruch sceniczny, no i oczywiście reżyseria. Za każdą z tych dziedzin stoi twórca. Do udziału w realizacji spektaklu zaprosiliśmy wybitnych twórców z obszaru muzyki, sztuk wizualnych i teatru. Są to ludzie, którzy z wielkim entuzjazmem podeszli do naszego projektu i zadeklarowali swoją gotowość rozpoczęcia współpracy. Aby to nastąpiło, potrzebujemy funduszy. Bez nich nie ruszymy dalej. Nakładem własnych środków przygotowaliśmy film promocyjny i plakat, aby pokazać jaki kierunek sobie wytyczyliśmy i zaznaczyć o jaki rodzaj artystycznej wrażliwości nam chodzi. Niestety nasze możliwości finansowe są ograniczone. Dlatego jeśli uważasz, że nasz projekt wart jest kontynuacji – wesprzyj nas. Pomóż nam przejść do etapu II – produkcji spektaklu.

Spektakl "Przez ścianę" - etap II

153 000 zł

0%

osiągnięto

151 650 zł

brakuje

Etap II – produkcja spektaklu

Z przesłaniem spektaklu chcemy dotrzeć do jak najszerszej widowni, w związku z czym podstawowym założeniem technicznym przedstawienia jest jego mobilność. Posiadając własną scenografię, będziemy mogli zaprezentować je w salach całej Polski. Największym kosztem technicznym jest budowa scenografii. Jej ważnym elementem ze względu na koncepcję, ale również od strony pragmatycznej, jest sprzęt multimedialny (rzutniki, ekran). Wypożyczenie takiego sprzętu przy założeniu, że spektakl będzie eksploatowany kilkadziesiąt, a może kilkaset razy, jest nieopłacalne. Doliczyć do tego należy kostiumy, wynajęcie studia nagrań i postprodukcji dźwięku wraz z realizatorem, wynajęcie miejsca na próby.
Pozostają jeszcze honoraria dla twórców i bardzo ważna - promocja spektaklu. Spektaklu, który będzie miał swoją prapremierę światową. Kiedy? Data zależy od Ciebie.

Wesprzyj nas :)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni