ArtBene

W Patronite od 14.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1191

Liczba Patronów: 1765

Zostań Patronem
2 patronów
150 miesięcznie
1 350 łącznie
Oby piękno było zawsze dobrem... Dobra sztuka, zarówno w przekazie jak i w formie, oparta na trwałych i fundamentalnych wartościach chrześcijańskich. Realizujemy śmiałe pomysły w obszarze szeroko rozumianej działalności twórczej, artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej. Zostań naszym patronem!

O Autorze

 

Nazwa naszej fundacji to połączenie dwóch słów, angielskiego art – sztuka i włoskiego bene - dobre. Nasza fundacja, zgodnie ze swoją zaczerpniętą z języka włoskiego nazwą powstała, by wspierać wszelkie inicjatywy dobrej sztuki, dobrej zarówno w treści jak i w formie, czyli pięknej.

Magda Krylik:

Zapragnęłam stworzyć przestrzeń artystyczną, w której mogłabym podzielić się swoją wrażliwością i optyką na świat.
Przestrzeń, która będzie powrotem do dobrych obyczajów.
Będzie "wznosić" bliżej dobra i piękna, które istnieją, nawet jeśli są ukryte w trudach codziennego życia indywidualnej historii każdego człowieka. I tak powstało ArtBene.

Jacek Pluta:

W swojej pracy wykorzystuję warsztat aktorski, jako narzędzie, które jest dla mnie tym, czym dłuto dla rzeźbiarza, czy dla malarza pędzel - pozwala nadać estetyczną formę ideom, zrodzonym w głowie. Chciałem znaleźć miejsce dla idei moralnie dobrych. I tak powstało ArtBene.

ArtBene, poprzez sztukę, realizuje projekty w oparciu o klasyczny kanon dobra, piękna i prawdy, na przekór kultowi brzydoty i wulgarności ...pamiętając jednocześnie o tym, że z każdego zła, może narodzić się dobro


Nasz projekt

 
Spektakl, jaki powstaje, to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. "MAŁA" i "JU" – to pseudonimy łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej walczących z niemieckim okupantem, którzy za działalność niepodległościową po II wojnie światowej zostają skazani na lata stalinowskiego więzienia. Osadzeni w sąsiednich celach, nawiązują ze sobą znajomość alfabetem Mors'a, stukając nocami w ścianę z narażeniem życia. Losy bohaterów, przełożone na karty książki pt. "Krótka historia o długiej miłości" przez Angelikę Kuźniak (autorka „Papuszy") i Ewelinę Karpacz-Oboładze, zostały wydane w 2018 roku nakładem wydawnictwa Znak.

             
             
             
             
             
             
             

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni