Aiko & Emil Truszkowski

258 patronów
8 495 miesięcznie
Jedyny polski kanał podróżniczy po Korei Północnej. Ale także o Japonii. Mieszka w Tokio z japońską żoną Aiko, z którą opowiada o prawdziwym codziennym życiu w Japonii.

O Autorze

Cześć Wszystkim!

Tymi słowami witam się z moimi widzami w większości moich filmów na Youtubie. Nazywam się Emil Truszkowski i wcale nie jestem agentem północnokoreańskiej bezpieki. Prowadzę jedyny w Polsce blog podróżniczy i kanał tematyczny po najbardziej tajemniczym kraju na świecie - Korei Północnej. Zaskoczeni? Nie jesteście jedynymi. Nie mieszkam jednak, jeszcze, w Pjongjangu, tylko w Tokio. To właśnie w Japonii mieszkam wraz z żoną Aiko. Mój kanał na YT to nie tylko Korea Północna, ale także świeże spojrzenie na codzienne życie w Japonii oraz porady dotyczące szukania pracy w Japonii. Pokazuję Japonię z perspektywy zwykłego gaijina, który próbuje sobie ułożyć jakoś życie w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Wspierając mnie pomagacie rozwijać się tym unikalnym na Youtubie projektom. 

Dla nowych Patronów, którzy wspierają za 25 złotych wzwyż pocztówki z Japonii naszego autorstwa!

W jaki sposób pomaga wasze wsparcie?

Dzięki waszemu wsparciu jestem w stanie skupić się na rozwoju kanału i finansować kolejne podróże oraz zakup sprzętu. Obecnie zajmuję się w życiu dwiema rzeczami, które są moją pracą. Jedną z nich jest prowadzenie kanałów na YouTube i podróżowanie, a drugą jest oprowadzanie wycieczek po Japonii. Zyski z waszych donejtów na Patronite idą w całości na rozwój kanału i finansowanie kolejnych podróży.

W 2021 roku chcemy kupić kamper, żeby podróżować nim po całej Japonii i kręcić dla was vlogi podróżnicze z tego kraju. Wasze wsparcie pozwoli Aiko przejść na pełen etat na YouTube oraz zrealizować nowe serie kamperem w różnych częściach Japonii. 

 • Bilety i koszty podróży - chcę podróżować po Japonii razem z Aiko jak najwięcej, żeby wam pokazywać różne ciekawe zakątki tego kraju.
 • Noclegi - pomożecie pokryć koszty noclegów w ciekawych miejscach w Japonii
 • Zakup nowego sprzętu do nagrywania  - obecnie pracuję na dwóch aparatach Sony a6500 i Sony a6400. Ich zakup możliwy był dzięki Patronom.
 • Drony - zakupiłem dwa drony DJI MAVIC PRO oraz DJI SPARK do kręcenia lepszych materiałów z podróży
 • Nowy komputer stacjonarny - w kwietniu 2018 roku kupiłem mocarny komputer do obróbki wideo. W 2019 dokupiłem dużo RAMu i sprzętu obecnie nadaje się do pracy z materiałami 4K.
 • Karty pamięci i dyski twarde 
 • Baterie - kamery Sony zżerają baterie jedna za drugą :(
 • Mikfrofony - zakupiłem najlepszy mikrofon na rynku Video Mic Pro+. Używam też zewnętrznego rejestratora ZOOM H1N do nagrywania wywiadów
 • Oświetlenie
 • Naprawa sprzętu  - czasem coś sie psuje i trzeba to naprawić. 

 

Zrealizowane projekty dzięki Patronom

Pozdro z KRLD

Aiko i Emil - Po Japonii i inne podróże

Przewodnik po Korei Północnej - JEDYNY W POLSCE!

Pierwszy w Polsce przewodnik po Korei Północnej już jest! E-book o podróżowaniu po Korei Północnej to efekt dwóch lat pracy oraz kilku wycieczek do Korei Północnej. Z książki tej dowiecie się, jak pojechać do Korei Północnej, co można tam zobczyć i czy w ogóle warto pojechać do Korei Północnej. E-book jest w formacie PDF i liczy sobie ponad 200 stron tekstu i zdjęć. 

WAŻNE - PRZECZYTAJ TO

 

Wysyłka pocztówek z Korei Północnej ZAKOŃCZONA

Wszyscy Patroni, którzy zakwalifikowali się do pocztówek dostali kartki z KRLD w 2019 roku. AKCJA ZAKOŃCZONA. Nowe pocztówki dopiero jak pojadę do KRLD, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi, bo koronawirus pokrzyżował plany na 2020. Możliwe, że wyjadę dopiero w 2021... OBECNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI WYSYŁKI POCZTÓWEK Z KOREI PÓŁNOCNEJ

 

Moje Projekty 

Pozdro z KRLD 

Od 2014 roku staram się przedstawiać mniej znane oblicze KRLD, o którym często zapominają media. Na łamach bloga Pozdro z KRLD i na kanale Youtube opowiadam o podróżach po Korei Północnej i pokazuję Koreę, jakiej nie znacie. Pozdro z KRLD to także obecnie największy i najbardziej popularny portal na temat Korei Północnej w Polsce. Zajmuję się głównie turystyką i biznesem w Korei Północnej. Mój portal nie dotyczy polityki (na ile to możliwe) i nie zajmuje się prawami człowieka (więc proszę nie spamować mnie filmikami o uchodźcach z KRLD).

 

Koreę Północną odwiedziłem już dziewięć razy. Po raz pierwszy w 2011 roku pojechałem do Pjongjangu na Igrzyska Masowe Arirang. Wyjazd ten był zupełnie inny od tego, co spodziewałem się tam zobaczyć. Przekonałem się, że w KRLD mieszkają normalni ludzie, którzy wcale się nie różnią tak bardzo od nas. Żyją po prostu w innym systemie i innej kulturze, którą od nas oddzieliła żelazna kurtyna. Pozdro z KRLD to projekt propagujący tworzenie przyjaznych relacji między Polską, a KRLD. Wspieram także kontakty między Koreą Północną, a Japonią poprzez swoją działalność w Japonii. Od 2016 roku oprowadzam także wycieczki po KRLD i odwiedziłem ten kraj jako przewodnik siedem razy. Organizuję unikalne wyjazdy do Korei Północnej dla moich widzów. Jeśli chciałbyś pojechać na przygodę do KRLD razem ze mną to napisz: emil@pozdrozkrld.com

Dzięki wsparciu widzów powstało już 5 sezonów vlogów z KRLD. Sezon 5 był największy do tej pory!

 

Najpopularniejszy odcinek sezonu 4, to ten pokazujący dalekie wschodnie regiony Korei Północnej.

 

 

 

Aiko & Emil Truszkowski - Kanał o Japonii

Kanał Aiko i Emil to jeden z największych vlogów o Japonii na polskim YouTube. Kręcimy vlogi o życiu codziennym w Japonii, o podróżach i o ciekawostkach związanych z tym krajem.

Dzięki wsparciu Patronów stworzyłem serię vlogów-dokumentów z okolic elektrowni atomowej w Fukushimie.

Nagrałem też jeden z pierwszych vlogów na polskim YouTube o święcie driftu w Japonii na legendarnym torze Ebisu w Fukushimie. 

Jestem szczęśliwie żonaty ze wspaniałą Japonką, która jest niezwykle cierpliwa dla mojego dość nietypowego koreańskiego hobby. W videoblogach z Japonii pokazuje wam ciekawe miejsca w Japonii oraz opowiadam o codziennym życiu. Prowadzę z żoną także cykl "Waifu wie lepiej", w którym wraz z Aiko opowiadamy o tym, jak wygląda japońsko-polskie małżeństwo oraz o ostatnich trendach społeczych w Japonii.

Na moim kanale możecie zobaczyć Japonię z perspektywy Japończyków i mojej japońskiej żony. 

 

Podcast Po Japonii

Podcast Po Japonii to seria rozmów z Polakami, którzy mieszkają w Japonii. Z rozmów dowiecie się, jak żyje się w Japonii, jakie są różnice kulturowe, co jest trudnego w życiu w Japonii, jakie są tu szanse na pracę. Podcasty są w formie nie tylko wywiadów, ale także moich autorskich audycji, w których opowiadam na różne tematy związane z Japonią. Dzięki wsparciom Patronów seria może być kontynuowana na nowym kanale Podcast Po Japonii

Gościnnie pojawiają się też Japończycy, którzy związani są prywatnie i zawodowo z Polską.

 

Dziękuję wam za wsparcie kanału i dołączenie do naszej społeczności!

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Gohatsu
Gohatsu
15 zł miesięcznie
Wiktor Gomuła
Wiktor Gomuła
15 zł miesięcznie
Jakub Bronisz
Jakub Bronisz
10 zł miesięcznie
Piotr G
Piotr G
50 zł miesięcznie
Arinshi Gaming
Arinshi Gaming
25 zł miesięcznie
Crazydrake
Crazydrake
25 zł miesięcznie