Miasto Jest Nasze

W Patronite od 01.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 273

Liczba Patronów: 338

Zostań Patronem
45 patronów
1 450 miesięcznie
4 045 łącznie

Podcasty, raporty, debaty

2 000 zł

miesięcznie

72%

osiągnięto

550 zł

brakuje

Kolejne wycięte drzewo na Twoim podwórku? Zamiast krzewów znowu postawili metalowe słupki? Na pobliskim skwerze planowana jest budowa – jak ją zatrzymać?

Przy takim wsparciu raz w miesiącu przygotujemy podcast i artykuł na ważne dla Was tematy. Spotkamy się też na żywo na FB – w ramach "Uniwersytetu Latającego MJN" opowiemy Ci o miastach i rozwiązaniach, które nas inspirują. Raz na kwartał przygotujemy raport, w którym pokażemy konkretne rozwiązania poprawiające komfort życia w naszym mieście.

Kampanie społeczne

4 000 zł

miesięcznie

36%

osiągnięto

2 550 zł

brakuje

Nowa edycja kampanii #ChodziOżycie
Dzięki naszym działaniom Sejm przegłosował dwa z czterech naszych postulatów:
- pierwszeństwo dla pieszych przed przejściem
- ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę.
To nie koniec zmian, o które walczymy. Czas zmotywować policję do prawdziwej egzekucji przepisów. Chcemy też podwyżki mandatów dla bandytów drogowych.

Wasze wsparcie pozwoli nam jeszcze skuteczniej wywierać presję na polityków, organizować akcje, konferencje prasowe i edukować kierowców w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Działamy jeszcze skuteczniej

1 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki Twojemu wsparciu zamieniamy się w maszynkę do pisania pism, petycji i wniosków o konsultacje społeczne. Będziemy uważnie patrzeć na ręce deweloperom, wywierać nacisk na władze miasta i monitorować działania urzędników. W tym celu będziemy regularnie tworzyć teksty eksperckie, infografiki i wizualizacje, aby skutecznie apelować o zmiany, dzięki którym Warszawa będzie przyjazna do życia.
Zostań Patronem