Mieszko Komiks

W Patronite od 20.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 662

Liczba Patronów: 1058

Zostań Patronem
7 patronów
460 miesięcznie
2 050 łącznie
Cześć. Tu Siwy i Graphos. Jesteśmy twórcami Komiksu Mieszko. Zostając naszym patronem pomagasz nam stworzyć i wydać serię komiksów o pierwszym polskim historycznym księciu. Twoja pomoc pozwoli nam skuteczniej pokazywać polską historię i rozwijać polski rynek komiksowy. Wielkie dzięki :) !

O Autorze

Jesteśmy realizatorami projektu Mieszko. Naszym celem jest wydać cykl komiksów obejmujący cały okres życia Mieszka, ukazując jego sukcesy i porażki. Chcemy również oddać specyfikę epoki, opierając się na ile możemy na znanych faktach historycznych. Do tej pory wydaliśmy dwa tomy: "Dziedzictwo" oraz "Braterstwo". Trwają obecnie prace nad trzecią częścią, którą chcemy wydać w przyszłym roku. Jak się domyślacie, wymaga to dużo pracy, czasu oraz także nakładów finansowych, dlatego Wasze wsparcie będzie nieocenioną pomocą przy wydawaniu następnych tomów!

 

Nasz zespół składa się z dwóch osób:

1. Przemysław "Graphos" Świszcz jest grafikiem i rysownikiem oraz głównym pomysłodawcą komiksu. Rysuje komiks oraz układa fabułę. Przemek aktywnie doradza w zakresie kampanii marketingowej.

2.Robert "Siwy" Siwek koordynuje projektem, prowadzi politykę marketingową w social mediach, zarządza logistyką. Robert doradza Przemkowi również w zakresie scenariusza komiksu. 

Autorzy Komiksu Mieszko

Jak się to wszystko zaczęło:

Graphos od dawna marzył o wydaniu tego komiksu. Przygotował kilka stron, jednak proza życia codziennego ciągle odciągała go od jego marzenia. W 2017 roku, Siwy pierwszy raz zobaczył grafiki Graphosa i dopingował go do pracy nad komiksem - jednak minął rok a projekt nie przyspieszył. 

W tym czasie Siwy sam szukał jakiegoś ambitnego projektu dla siebie. Pracując jako manager w branży IT, nadzorował wiele projektów, jednak miał potrzebę na coś bardziej nerdowego, i jako, że od zawsze kochał komiksy (głównie Marvela ale też Thorgala), miał wykształcenie historyczne oraz uwielbiał fantastykę, doszedł do wniosku, że pomoc w realizacji takiego projektu byłaby ogromnym i ciekawym doświadczeniem.

I tak w listopadzie 2018 roku, Siwy złożył Graphosowi propozycję, żeby pracować wspólnie nad projektem. Siwy wziął na siebie administrowanie szeregiem tematów, takich jak: logistyka, strona WWW, księgowość, zabezpieczenie prawne, negocjacje z partnerami oraz egzekwował ustalony zakres prac. Graphos mógł się dzięki temu w 100% skupić na najważniejszej robocie, planowaniu i rysowaniu komiksu. 

Współpraca okazała się wzorowa i do dziś Drużyna Komiksu Mieszko (jak chłopaki siebie nazywają) może pochwalić się wydaniem dwóch świetnych komiksów. I w planach jest o wiele więcej !

Drużyna w komplecie- Graphos i Robert "Siwy" Siwek na spotkaniu autorskim w Gnieźnie w 2019 roku.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni