Ciekawostki teatralne

W Patronite od 31.08.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1354

Liczba Patronów: 1382

Zostań Patronem
4 patronów
109 miesięcznie
949 łącznie
Kolekcjonujemy anegdoty, archiwalia i bieżączkę teatralną. Jesteśmy tam, gdzie trzeba, tam, gdzie nie trzeba, a zawsze - tam gdzie nas ciągnie. Popularyzujemy teatr w każdej odsłonie, kochamy go i pokazujemy od ludzkiej strony. Pracujemy dla Was od lat i wciąż nie mamy dość <3

O Autorze

O CO CHODZI
Ciekawostki teatralne to codzienna porcja żartów, wspomnień, faktów, wiedzy i aktualności z polskiego teatralnego podwórka

ŹDZIEBKO HISTORII
Fanpejdż powstał z potrzeby serca w sierpniu 2013 roku i działa nadal. W pewnym momencie pomyśleliśmy ciekawostkowym kolektywem, że skoro już zgromadziło się nam trochę wiedzy, sporo książek i teatralnego know-how, warto podzielić się tym z innymi. Teatr jest, oczywiście, niszową dziedziną sztuki, ale ze świadomością tego, że trafimy przede wszystkim do przekonanych, postanowiliśmy spróbować.

JAK TO DZIAŁA
Okazało się, że Ciekawostki teatralne wstrzeliły się w niszę, o której nie miały pojęcia. Siedem lat spotkań z ludźmi, komentarzy, prywatnych wiadomości i spotkań w realu bądź wirtualu umocniły nas w przekonaniu, że warto pracować - i że jest dla kogo. Teoretyczna, praktyczna i historyczna wiedza (mamy każdą) jest do opowiedzenia, Wam się to podoba, nam to odpowiada. Przypominamy fakty i ważne nazwiska, pamiętamy o aktualnościach, boli nas teatralna niedoróbka. Z (niemal) nikim się nie kłócimy, wspólnie z Wami szanujemy się i prowadzimy rozmowy na poziomie, któego nie sposób się wstydzić. Czego chcieć więcej?

PODSUMOWANKO
Ciekawostki bywają złośliwe, choć zwykle są miłe, tak w ogólności. Mamy więcej Polubowniczek (i Polubowników) niż niejeden teatr w Polsce. Dzień w dzień staramy się ogarnąć polski teatr (co się, na szczęście, nigdy nie uda). Czytamy dla Was książki, szperamy w bibliotekach, wertujemy internety. Pracujemy, by propagować teatr, punktować rzeczy dobre, piętnować złe i balansować między czarnym a białym. To praca, która jest niesamowitą przyjemnością, jednak też pochłania czas. Byłoby ekstra, gdyby udało się dzięki Wam ten pochłonięty czas przekuć w monety.

PO CO NAM PATRONITE
Dzięki Waszemu wsparciu uda nam się kupić fajną książkę o teatrze, z której wyciągniemy interesujące Was fakty. Będziemy mogli pójść do teatru - a może nawet pojechać na spektakl do innego miasta, żeby Wam przywieźć parę słów zachęty a sobie sprawić radość. Skoczymy na ciekawą wystawę, o której dobrze by było światu opowiedzieć. Tak czy inaczej, hajsy wydamy mądrze i z szacunkiem dla Wspierających <3


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni