Dobre Rzuty

W Patronite od 27.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 339

Liczba Patronów: 313

Zostań Patronem
48 patronów
1 150 miesięcznie
9 915 łącznie
Dogłębne analizy i długie recenzje to nasza specjalność. Patrzymy na RPGi z dużej perspektywy - na to czym są, jak w nie grać, jak je zmieniać.

O Autorze

 

Dobre Rzuty to my – grupa zapaleńców, którzy chcą wydobyć z RPGów coś więcej. Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia, znajomości teorii gier fabularnych i analitycznego zacięcia, by patrzeć na gry fabularne głębiej.

Chcemy dzielić się z innymi naszymi spostrzeżeniami i wnioskami, bo wierzymy, że gry fabularne to fascynujące medium, w jakim ciągle mnóstwo jest  do odkrycia.
Chcemy pokazywać różne sesje: testować systemy, eksplorować konwencje, zmieniać style.

Naszym celem nie jest tylko grać w RPGi dobrze. Chcemy, by RPGi stały się lepsze.

 

Miniaturki naszych podstastów

 

Działamy od 2018 roku, ale każde z nas ma wiele lat wcześniejszych doświadczeń. Własne ścieżki fascynacji, inspiracji, poszukiwań, rozczarowań i pomysłów. 

Lubimy nowości, uważamy, że systemy mają znaczenie, fascynuje nas proces projektowania gier i jesteśmy zwolennikami szukania rozwiązań tam, gdzie wielu woli pogodzić się z problemem. Interesuje nas zarówno aspekt growy RPG, jak i ich możliwości narracyjne, bo – pewnie tak jak i Wy – uwielbiamy dobre opowieści.

 

Jeden z lepszych fragmentów jednej z naszych lepszych sesji

 

Jesteśmy drużyną, a drzwi do nas są zawsze otwarte. Od początku Dobre Rzuty miały i mają być przestrzenią dla wszystkich, którym podobny sposób myślenia o grach fabularnych jest bliski. Możecie więc spodziewać się nowych twarzy, bo chcemy współpracować ze wszystkimi, których RPGi fascynują i angażują. Może i Twoja twarz pojawi się kiedyś na Dobrych Rzutach?

 

Rzut Oka nagrywany z gościem - Szymonem

 

Ten Patronite to nie owoc marzenia o utrzymaniu z niego kilku osób – wiemy, że to niemożliwe. Mamy swoje „normalne życia” i jesteśmy z nich całkiem zadowoleni, ale to oznacza też, że możemy naszej pasji i Dobrym Rzutom poświęcić jedynie część naszego czasu i zaangażowania. To naturalne.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli systematycznie podnosić naszą poprzeczkę jakości. Robić nieco więcej. Nieco częściej. Nieco staranniej. Na nieco większym wypasie technicznym, wizualnym i dźwiękowym. Z tych małych „nieco” może się zebrać całkiem dużo. To jest dorzucanie kolejnych kości do puli. Szansa na krytyczny sukces rośnie!

 

Razem z Wami mamy szansę na Najlepsze Rzuty!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika