Globstory

W Patronite od 03.06.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 19

liczba Patronów: 23

334 patronów
9 315 zł miesięcznie
181 289 zł łącznie

UDAŁO SIĘ, WYRUSZYLIŚMY W #ROCZNAPODRÓŻ!!!

10 000 zł

miesięcznie

93%

osiągnięto

685 zł

brakuje

Choć z kwartalnym opóźnieniem, to jednak w końcu ruszyliśmy, EKSCYTACJA! Działamy pełną parą w zupełnie przypadkowo wylosowanej w tym całym szaleństwie Bułgarii!

Te trzy miesiące zamknięcia w domu dały nam bardzo do myślenia - z misternie uknutego planu, który nie miał słabych stron, musieliśmy z oczywistych powodów zrezygnować niemal całkowicie. Ale nie oglądamy się już za siebie, bo jesteśmy w drodze - porzuciliśmy Warszawę, wsiedliśmy do samolotu i cieszymy się tym, że znów możemy opowiadać historie ze świata.

Niestety, nie możemy napisać szczegółowego planu naszej trasy - już raz to zrobiliśmy i nie chcemy robić tego znów ani sobie, ani Wam. Na pewno będziemy próbować przedostać się na wschód, przez Kaukaz do Azji Centralnej, ale w obecnych czasach nie wiemy, czy warto w ogóle o tym wspominać - nikt nie wie co nas jeszcze czeka w 2020 😉

Pewne jest natomiast to, że gdziekolwiek jesteśmy będziemy poszukiwać ciekawych historii do opowiedzenia filmami.

Stay tuned, znów się dzieje!

Nie zmieniło się natomiast to, po co to robimy:

10 001 zł

miesięcznie

93%

osiągnięto

686 zł

brakuje

Kręcić więcej filmów

Chcemy tworzyć więcej. Wypady z Warszawy mają ten minus, że stosunkowo mało przebywamy zagranico - mamy apetyt na więcej. Teraz zagranico będziemy cały czas, więc i filmów będzie więcej. Co powiecie na częstsze vlogaski? Chcemy też Wam powiedzieć, że planujemy trochę poeksperymentować z formą naszych filmów:

Luźne vlogaski, poważniejsze reportaże

Do tej pory zawsze kręciliśmy filmy, które zawierały w sobie wszystko: trochę nas, trochę innych, spotkanych na szlaku osób, trochę kontekstu, sporo naszych przemyśleń na pewne tematy. Teraz chcielibyśmy nieco rozdzielić lifestylowe vlogi z naszymi buziami od tematów poważniejszych. Wiemy doskonale o tym, że świat jest pełen niesamowicie interesujących, czasami wręcz niewiarygodnych historii - chcielibyśmy dać im nieco więcej miłości od siebie i zarezerwować dla nich formę reportażu, gdzie jest mniej nas, a więcej samych tematów.

Dokument, książka

Jedziemy do krajów, które historycznie były zamieszkiwane przez nomadów. My też nimi będziemy, z tą różnicą, że dzisiaj będziemy cyfrowymi nomadami. Będziemy przemieszczać się, pracować i żyć w nowych dla nas miejscach - a o wszystkim chcemy opowiedzieć Wam. Jeśli uda się zebrać odpowiednio dużo materiału, chcielibyśmy zaatakować formę dokumentalną i napisać o naszych doświadczeniach książkę. Niestety nie damy głowy, że się uda, bo nie wiemy co nas w takiej podróży, najdłuższej w historii kanału, czeka. Ale obiecujemy, że spróbujemy.

Slow Travel

Nie przewidujemy gonitwy od hostelu do hostelu. Planujemy w każdym odwiedzonym kraju wynająć mieszkanie, pomieszkać, zobaczyć co w trawie piszczy. Zero pośpiechu, zero deadlinów, nieśpieszna obserwacja otoczenia. Jeśli gdzieś będzie nam się bardzo podobało, zostaniemy tam dłużej. Jeśli gdzieś nie poczujemy do końca klimatu, to pewnie przeniesiemy się wcześniej. Chcielibyśmy wszędzie spędzić minimum miesiąc, ale kto wie, może to będą 3 miesiące? Albo zostaniemy gdzieś na zawsze?!?!
Zostań Patronem