Avatar użytkownika

Halo, Dziewczyny!

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Nazywamy się Zosia i Ula. Jesteśmy przyjaciółkami i prowadzimy podcast Halo, Dziewczyny!, w którym rozmawiamy o emocjach, kulturze, relacjach i feminizmie.
Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogły rozwinąć naszą działalność i stale podnosić jakość nagrywanych odcinków.

Halo! Tu Dziewczyny!

 


Uruchamiamy konto na Patronite, aby móc rozwijać nasz podcast. Do tej pory wszystko opłacałyśmy z własnej kieszeni: kupiłyśmy sprzęt, zakupiłyśmy i regularnie płacimy za domenę i hosting, poczyniłyśmy pierwsze kroki w celu założenia bloga (ale to pieśń przyszłości :)). Wiele udało nam się osiągnąć bezkosztowo, dzięki uprzejmości znajomych, której nie chcemy już nadwyrężać.

 

Jesteśmy zdania, że za dobrze wykonaną robotę należy im się wynagrodzenie, a mamy naprawdę szerokie plany i wiele chcemy jeszcze zrobić. Wsparcie finansowe słuchaczek i słuchaczy pozwoli nam podnieść jakość nagrań, zainwestować w kolejny mikrofon, rozszerzyć działalność na inne platformy, a z czasem publikować odcinki częściej! Każda kwota przybliży nas do realizacji tych celów :)

 

Możecie nas posłuchać na Spotify, Apple Podcasts oraz w innych appkach podcastowych (Overcast, Pocket Casts, Stitcher i wielu innych) oraz na YouTube. Poznajmy się bliżej - poniżej możesz posłuchać kilku naszych ostatnich odcinków.

 

Tutaj rozmawiamy o byciu sobą i co to właściwie dla nas znaczy? Co dla nas znaczy bycie kobietami? Dlaczego ciągłe dostosowywanie się do innych nikomu nie służy? I jak się dogadać ze wszystkimi wersjami siebie? To wszystko omawiamy z czułością i tak dokładnie, jak tylko możemy!

 

W tym odcinku rozmawiamy o hejcie i krytyce. Wyjaśniamy różnicę między tymi pojęciami i przytaczamy przykłady obydwu zjawisk. Analizujemy źródłosłów słowa "hejt" i tłumaczymy, dlaczego to pojęcie w języku polskim nie ma tak silnego wydźwięku. 

 

A to odcinek-wywiad, który nagrałyśmy we współpracy z dziewczynami z Odcieni Kobiet! Dowiecie się tu, czym są terapia czaszkowo-krzyżowa oraz terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. Dużo rozmawiamy o bólu i o tym, gdzie on zwykle się kumuluje w naszym ciele, a także co to oznacza i jak czytać sygnały z ciała. Zastanawiamy się, dlaczego kobiety często ignorują ból i znoszą go w milczeniu, zamiast szukać pomocy.

 

Miłego słuchania! Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na chwilę.