Jacek Bujko

W Patronite od 21.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Nazywam się Jacek Bujko i od ponad 10 lat pasjonuję się medycyną rodzinną. Jako Dyrektor Medyczny Przychodni Szczecińskiej i specjalista medycyny rodzinnej od wielu lat roztaczam szeroką i profesjonalną opiekę nad moimi pacjentami

O Autorze

Nazywam się Jacek Bujko i od ponad 10 lat pasjonuję się medycyną rodzinną.

Jako Dyrektor Medyczny Przychodni Szczecińskiej i specjalista medycyny rodzinnej od wielu lat roztaczam szeroką i profesjonalną opiekę nad moimi pacjentami – od najmłodszych maluszków do najbardziej sędziwych dorosłych. Chciałbym zarazić Cię moją pasją, podzielić się doświadczeniem zawodowym i opowiedzieć o niesamowitym wyzwaniu, jakim jest praca w POZ.

Od kilku lat opiekuję się co raz większym gronem ukraińskojęzycznych pacjentów w naszej przychodni więc postanowiłem uruchomić projekt ukraińskojęzycznego przewodnika po polskiej medycynie - przystępnego źródła rzetelnej wiedzy o tym, jak się poruszać w polskim systemie opieki zdrowotnej oraz o tym, jak zająć się podstawowymi dolegliwościami przed kontaktem z lekarzem.

Ukończyłem wydział Lekarski Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w 2010 roku a staż podyplomowy w szczecińskim szpitalu MSWiA - w 2011 roku. Rozpocząłem specjalizację z medycyny rodzinnej w ramach rezydentury jako kandydat z najwyższym wynikiem Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Ukończyłem szkolenia dodatkowe w zakresie medycyny rodzinnej w Wielkiej Brytanii, Holandii i Hiszpanii oraz jestem laureatem specjalnego bursarium na udział w Światowym Zjeździe Lekarzy Rodzinnych w Lizbonie w 2014 roku. Od 2012 roku działam w grupie Młodych Lekarzy Rodzinnych Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz należę do zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych W Polsce. W 2016 roku ukończyłem szkolenie specjalizacyjne zdobywając tytuł specjalisty medycyny rodzinnej oraz dodatkowo ukończyłem szkolenie Leonardo EURACT uzyskując dyplom nauczyciela medycyny rodzinnej. Byłem doktorantem PUM i prowadziłem zajęcia ze studentami III i IV roku Wydziału Lekarskiego w zakresie diagnostyki laboratoryjnej - musiałem zrezygnować z przyczyn osobistych. Pracowałem w ponad dwudziestu różnych praktykach medycyny rodzinnej w całej Polsce wykonując zastępstwa za lekarzy rodzinnych. Prywatnie jestem ojcem trójki dzieci i prowadzę własny klub sportowy.

W maju 2020 roku mój syn Leopold zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną i podczas pobytów w szpitalu noce spędzam nad kursami online i materiałami szkoleniowymi.

Do wsparcia mojego projektu zapraszam zarówno kolegów i koleżanki lekarzy jak i przede wszystkim - naszych pacjentów :) 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem