Jakbyniepaczeć

W Patronite od 18.09.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 214

liczba Patronów: 135

57 patronów
815 zł miesięcznie
42 055 zł łącznie
Od 2014 roku tworzymy na YouTube kanał wyłącznie o dobrych serialach. Oglądamy, recenzujemy, omawiamy i mówimy co warto. Robimy topki, zestawienia, wywiady i mnóstwo jakościowych treści. Wszystko po to, żeby ułatwić Wam nawigację wśród milionów seriali. Cytując klasyka: ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś. Tym kimś jesteśmy my :)

O Autorze

Nie jesteśmy "tylko" kanałem z recenzjami. Przez prawie 2 lata istnienia zrealizowaliśmy ponad 200 klipów wideo: recenzji, rankingów, vlogów, wywiadów i materiałów przekrojowych. Zbudowaliśmy też sporą społeczność, która ma ogromny wpływ na to co dzieje się na naszym kanale. Bo Jakbyniepaczeć to nie tylko dwójka pasjonatów - to setki osób z serialową zajawką, które za nami stoją. 

 

 

SERIALE = NIE TYLKO ROZRYWKA

Dla nas seriale to rozrywka, sztuka i zjawisko społeczne w jednym. Dlatego czasem bywamy poważni i naukowi, choć staramy się nie zapominać, że oglądalnie to przede wszystkim przyjemność i zabawa. Nie silimy się na ponurą publicystykę, ale lubimy mieć wiedzę, więc nie znajdziecie u nas raczej treści z cyklu "podobało mi się, bo tak". Do naszych materiałów przygotowujemy się długo i uważnie, wbrew zasadzie "nie znam się, to się wypowiem". Nie recenzujemy seriali, których nie widzieliśmy, dlatego duuuuuużo czasu poświęcamy na oglądanie. Stawiamy przede wszystkim na jakość, nie walczymy o słupki oglądalności za wszelką cenę, bo za bardzo szanujemy naszych widzów, żeby komercyjne cele przysłaniały nam poczucie autentycznej misji :)

 

SERIALE = LUDZIE

Ciekawi nas wszystko co się z serialami wiąże, w tym również sami widzowie. Poznajemy ich zwyczaje, rozmawiamy z nimi, pokazujemy, że serialowych geeków jest w Polsce mnóstwo i że to fajna sprawa. Jesteśmy autorami krótkiego dokumentu pt. “Seryjni” o polskiej widowni serialowej dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego na potrzeby festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali. Od niedawna realizujemy też cykl rozmów z yutuberami (i nie tylko), w którym opowiadają nam o swoich ulubionych tytułach serialowych. Zgłębiamy ten temat, bo chcemy żeby widzowie serialowi wreszcie zaczęli istnieć w świadomości społecznej, tak jak istnieją np. fani kina czy muzyki. 

 

PO CO POWSTAŁO JAKBYNIEPACZEĆ?

Nasz kanał powstał z poczucia misji, bo w polskim internecie wyraźnie brakowało miejsca, gdzie ludzie w przystępny sposób mogliby dowiedzieć się co fajnego oglądać, a na co nie warto tracić czasu. "Misji", bo prowadzenie rzetelnego medium o serialach wymaga ogromu pracy, sporej wiedzy i mnóstwa czasu na merytoryczne przygotowanie. A poza tym w Polsce kompletnie się nie opłaca, czego doświadczyło już kilka redakcji, które chciały się komercyjnie zajmować serialami. Wiem co mówię :) Lata temu współtworzyłam nieistniejący już, pierwszy serwis poświęcony tematyce serialowej o nazwie Popcorner. Dziś, po tym jak został zamknięty przez Agorę, nie ma już po nim śladu, ale jest sporo osób, które wciąż go pamiętają, bo swoją przygodę z serialami zaczynały właśnie od niego. To najlepszy dowód tego, że warto działać!

 

KIM JESTEŚMY?

 

Pracujemy we dwójkę:

 

Kaja jest twarzą kanału. To ona ogląda, pisze scenariusze, występuje i odpowiada za całą oprawę graficzną. Jest też social media ninja i to z nią najczęściej rozmawiacie na Facebooku.

 

Janusz to mistrz montażu, operator, dźwiękowiec a czasem nawet prowadzący autorskiego cyklu pt. "Przegląd Techniczny", w którym zdradza kulisy powstawania seriali. 

 

DLACZEGO JEDNAK PATRONITE?

Nasz kanał powstaje całkowicie za darmo i bez wsparcia ze strony sponsorów. Czasem zdarzają się nam małe kampanie, ale bardzo rzadko. Wynika to z faktu, że jesteśmy kanałem opiniotwórczym.

 

Nasza wiarygodność zależy od naszej niezależności, dlatego nie możemy pozwalać sobie na współpracę przy materiałach recenzenckich. Dzięki temu nasze opinie pozostają naszymi opiniami :) 

 

Produkcja treści na wysokim poziomie wymaga nakładów zarówno finansowych jak i czasowych. Aby kanał się wciąż rozwijał, musimy dbać o minimum dwa programy tygodniowo, co kosztuje nas np. wolne weekendy i minimum dwa dni dodatkowej pracy. A to tylko czas poświęcony na realizację nagrania. Do tego dochodzi oglądanie (serio, to praca :) ), pisanie scenariuszy, przygotowywanie researchu, oprawa graficzna. Wszelkie koszty licencji (na materiały graficzne, muzykę czy oprogramowanie), transportu (jeśli gdzieś jedziemy z kamerą), wyjazdów na konwenty, przygotowania do nagrań, sprzętu itd. ponosimy z własnej kieszeni. Praca przy Jakbyniepaczeć pochłania nam obecnie cały jeden etat, co oznacza po prostu, że jedna z dwóch osób w 100 procentach poświęca się pracy nad kanałem. A to uniemożliwia jej pracę zarobkową.

 

Patronite do dla nas idealne rozwiązanie, pozwalające nam z jednej strony zachować niezależność, z drugiej rozwijać kanał dzięki wsparciu tych, dla których go robimy: naszych widzów. To uczciwy i równy układ: my dajemy Wam coś od nas, a Wy możecie nam się odwdzięczyć zostając naszym patronem.

 

CO ZROBIMY Z TWOJĄ KASĄ?

Dużo dobrego, bo wciąż chcemy się rozwijać! Mamy plany i pomysły. Niedawno na kanale zadebiutował nowy cykl "Seryjni: YouTube Edition", gdzie zapraszamy znanych youtuberow i rozmawiamy z nimi o serialach. Planujemy też cykl podróżniczo-serialowy, na który szukamy sponsorów, bo zależy nam żeby zrobić coś, czego na polskim YouTubie jeszcze nie było. 

 

Chcemy sukcesywnie podnosić jakość naszych programów. Wyjść poza studio z greenboksem w teren, postawić stronę internetową z prawdziwego zdarzenia, upgrade'ować sprzęt, zorganizować fajne konkursy, wyprodukować gadżety i znaleźć kogoś do pomocy, aby poszerzyć dotychczasową tematykę kanału o np. seriale superbohaterskie albo treści bardziej rozrywkowe, takie jak komedie czy seriale od CW. Marzą nam się trzy programy tygodniowo, spotkania z widzami i wywiady z ludźmi odpowiedzialnymi za produkcję najlepszych seriali ostatnich lat. To wszystko jest możliwe! Musimy tylko mieć za co :)

 

Jeśli jesteście naszymi widzami, regularnie śledzicie to co robimy na naszym kanale, wiecie, że można na nas liczyć. My z kolei wiemy, że możemy liczyć na Was - udowadnialiście to już niejednokrotnie. Stając przed dylematem egzystencjalnym: "sprzedać" się reklamodawcom w całości za garść srebrników i przychylne recenzje czy wyciągnąć rękę po Wasze wsparcie, wybieramy zdecydowanie to drugie. Mamy bowiem świadomość, że tylko dając coś w zamian można liczyć na rewanż. 

 

Jeśli chcesz jeszcze lepszego Jakbyniepaczeć - z lepszymi filmami, konkursami, rozwijającą się społecznością - zostań naszym patronem/ naszą patronką.

 

Warto :)

 

NASZE PRZYKŁADOWE CYKLE:

 

Kultowe seriale

 

 

Przegląd techniczny

 

Krótka historia

 

To TRZEBA poznać

 

Na szybko

 

Po więcej odwiedź kanał Jakbyniepaczeć :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem