Krzysztof Dziewiątkowski

W Patronite od 23.06.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 748

Liczba Patronów: 400

Zostań Patronem
33 patronów
325 miesięcznie
8 516 łącznie
Pracuję jako osoba od szeroko rozumianej postprodukcji. Prowadzę edukacyjny kanał na jej temat, tak, aby każdy bez przeszkód finansowych, jak i językowych, mógł rozwijać swoją pasję związaną z filmem.

O Autorze

Cześć, nazywam się Krzysztof Dziewiątkowski. Zajmuję się postprodukcją filmową od najmłodszych lat. Szybko wiedziałem, co chcę robić w życiu, dzięki temu mogłem rozwinąć swoje umiejętności. Uwielbiam filmy i z nimi wiążę swoją przyszłość. Dążę do tego, aby tworzyć filmy, które ludzie chcieliby oglądać. 

Od 2015 roku tworzę kanał na Youtube, który zawiera materiały edukacyjne z postprodukcji filmowej. Na samym początku, publikowałem codziennie jeden poradnik przez 133 dni. Aktualnie wychodzą 2 materiały w tygodniu. Musiałem ograniczyć ich ilość, ze względu na inne obowiązki oraz pracę etatową. Staram się, aby tworzone przeze mnie materiały, prezentowały sobą najwyższą jakość edukacyjną i wizualną. 

Oprócz publikowania poradników, przez ten cały czas na ile mogę udzielam pomoc w wiadomościach, komentarzach oraz na grupach Facebooka, które stworzyłem w celu zbudowania społeczności stricte skupionej na postprodukcji filmowej. Ciekawe jest to, że dzięki temu, sam mogę się rozwijać. Gdyż czasami, aby rozwiązać jakiś problem - sam muszę się poduczyć pewnego zagadnienia. Zdarza się, że pytanie mnie zaskoczy, albo jak to się mówi w pomocy technicznej: “Tylko Pan napotkał taki problem”. Aktualnie kanał ma ponad 36 tysięcy subskrypcji, stał się największym kanałem skupionym na stricte postprodukcji, na polskim Youtube. Czerpię z tego radość każdego dnia. Gdyż dowodzi to, że można robić na Youtube długie materiały z solidną dawką wiedzy, bez potrzeby "dośmieszania" ich kosztem przekazywanej wiedzy, czy robienia filmów pod wyświetlania.

Można powiedzieć, że swoją naukę rozpocząłem w 5 klasie podstawowej, czyli w okolicach 2006 roku. Były to tylko epizodyczne przygody. Napotkałem jednak problem, z którym każdy samouk musiał się zmierzyć. Mianowicie brakowało, a nawet nie było materiałów edukacyjnych z postprodukcji filmowej w polskim języku. Wszystko w języku angielskim, co w tamtym okresie było dla mnie problemem, który po czasie udało mi się przeskoczyć, jednakże wywołało to wiele trudności. Chociażby przez brak prostej możliwości, uzyskania odpowiedzi na napotkany problem podczas pracy. Oprócz tego, w tamtym okresie polskie płatne kursy, w większości nie oddawały jakości nawet darmowych materiałów edukacyjnych zza zagranicy. 

Postanowiłem zakasać swoje rękawy i to zmienić, z racji przez to, że sam przeszedłem tą drogę i zdaję sobie sprawę z tego, czego brakuje. Dostarczam w pełni darmowe materiały edukacyjne za pośrednictwem Youtube oraz staram się pomóc każdej osobie, która napotyka jakiś problem podczas pracy nad własnymi projektami. Wraz z rozwojem kanału otworzyłem grupę wsparcia na Facebook, aby osoby, które potrzebowały pilnej pomocy, tam ją znalazły. Dzięki temu, przez lata wykreowała się wspaniała społeczność, która wspiera się nawzajem.  

◾ Od grudnia 2019 wystartował dodatkowo Instagram, na którym publikuje posty edukacyjne. 

◾ W lutym 2020 wystartował podcast (Naprawmy to w Postprodukcji), w którym pokazuję bardziej osobiste przygody związane z pracą nad materiałami filmowymi, jednak w dalszym ciągu ma to charakter edukacyjny.

Poznaj moje wybrane materiały, które są dostępne na Youtube. Oferuję materiały edukacyjne do programów: Adobe Premiere, After Effects, Vegas Pro, DaVinci Resolve oraz Hitfilm. Oprócz tego pojawiają się ogólne materiały o postprodukcji filmowej oraz analizy filmów, czy ekskluzywne materiały w innych programach. 

 

Ponad 6 godzinny elementarz dla początkującego Youtubera. Poruszam w nim wszystkie zagadnienia, które pomogą przygotować całą oprawę kanału, jak i zmontować swój pierwszy film. 

 

Kurs z kompletnych podstaw do programu DaVinci Resolve, który ostatnio staje się coraz to popularniejszym programem do tworzenia filmów na Youtube. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które dodatkowo posiada darmową wersję, wystarczającą do przygotowania materiału na Youtube. 

 

Kurs z kompletnych podstaw do programu After Effects. Jest to jedno z najpotężniejszych dostępnych narzędzi do tworzenia animacji. Trwa ponad 3 godziny i dostarczy wiedzę, która pozwoli od razu na tworzenie pierwszych projektów.

 

Kurs z kompletnych podstaw do programu Premiere Pro. Program jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do montażu filmowego. Trwa ponad 4 godziny. Zbudowany w strukturze od "Zera do bohatera", więc po jego obejrzeniu można spokojnie i pewnie zacząć tworzyć swoje pierwsze projekty. 

 

Do tej pory, przez 5 lat przygotowałem ponad 500 materiałów. Nie zamierzam przestawać, chcę dalej dzielić się na co dzień zdobywaną wiedzą. Więcej zrealizowanych materiałów znajdziesz na moim kanale:

https://bit.ly/38u1BqE

Postanowiłem otworzyć profil na Patronite, aby móc rozwijać się dalej i oferować coraz więcej darmowych materiałów edukacyjnych. Tak, aby nikt już nie miał problemów z rozwojem swojej własnej pasji przez brak dostępnej wiedzy na jej temat. Dokładne cele na przyszłość, możesz zobaczyć w zakładce “Cele”. Planów do realizacji pojawia się coraz więcej. Bardzo dziękuję, jeśli postanowisz dołączyć i wesprzesz mnie na Patronite. 

Wszystkie cele, które zawarłem na profilu są realizowane, także jeśli wsparcie nie osiągnie progu. Ten projekt jest moim dzieckiem, które rozwijam na ile tylko mogę. Jeśli odkryłeś mój kanał przez Patronite i zasubskrybowałeś, także bardzo dziękuję. ? 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem