Nitya Patrycja Pruchnik

W Patronite od 25.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 179

Liczba Patronów: 190

Zostań Patronem
91 patronów
2 430 miesięcznie
26 750 łącznie
Nitya prowadzi wykłady, spotkania medytacyjne, podczas których wskazuje na pozaindywidualną perspektywę widzenia rzeczywistości. Nie jest tradycyjną nauczycielką ani guru. Wskazuje na to, co nam wszystkim wspólne bez względu na status społeczny. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

O Autorze

(english below)

 

Cześć!

Dziękuję Ci, że zechciałeś poświęcić mi parę chwil, zainteresować się tym, czym się zajmuję. 

Nazywam się Nitya Patrycja Pruchnik. Przebudziłam się w 2011 roku. Od 2013 dzielę się oświeceniem, prowadzę wykłady, spotkania medytacyjne, odosobnienia w Polsce oraz różnych częściach świata.  Wskazuję na szeroką pozaindywidualną perspektywę wspólną wszystkim ludziom bez względu na uwarunkowania i status społeczny. Uczę tego jak przebudzić się do szczęścia, rozpoznać w sobie spokój, oraz przestać cierpieć. Od 7 lat prowadzę otwarte spotkania medytacyjne, wykłady oraz odosobnienia nakierowane na przebudzenie - poznanie samego siebie. 

Pomagam przyjrzeć się ludzkiej psychice, zdystansować do przekonań oraz poruszyć najgłębsze zakamarki umysłu. To, na co wskazuję nie ma nic wspólnego z żadną religią, światopoglądem ani instytucją. Z wykształcenia jestem muzykiem i socjologiem.

Wskazuję na to, co w nas uniwersalne i pozareligijne.

Odpowiadam na wewnętrzne wołanie poszukujących dzieląc się największą tajemnicą ludzkiego życia. Mimo iż nie mam celu by zbawić świat, moją największą pasją jest dzielenie się rozpoznaniem z tymi, którzy są gotowi spojrzeć do wewnątrz oraz zadać sobie pytanie: Kim jestem?

Dlaczego?

Ponieważ rozwiązanie tego zagadnienia rozwiązuje wszystkie inne!  :)

 

“Jest takie miejsce, 
gdzie nikt nic od Ciebie nie chce 
i Ty nic od nikogo nie chcesz. 

Jest takie miejsce, 
w którym schronisz się gdy brak słońca, 
schowasz się gdy wieje wiatr. 

Jest takie miejsce,
gdzie kochasz nie pragnąc być kochanym,
rozumiesz bez potrzeby bycia zrozumianym,
dając otrzymujesz,
umierając rodzisz się w życiu wiecznym. 

Tam chcę Cię spotkać”.

Od 2016 roku prowadzę kanał Nitya na YouTube, na którym dwa razy w tygodniu publikuję bezpłatne filmy na temat medytacji oraz oświecenia. Możesz na nim znaleźć ponad 500 bezpłatnych dwugodzinnych nagrań rozmów i medytacji.

Kanał Nitya na youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCSYWi3uw_malj19FBu_O3GA?view_as=subscriber

Prowadzę stronę internetową nityameditation.org, na której możesz przeczytać artykuły dotyczące wielu zagadnień natury ludzkiej, oświecenia, posłuchać bezpłatnych medytacji audio, video, poczytać bloga oraz obejrzeć około 500 bezpłatnych filmów:

Moja strona internetowa:

http://www.nityameditation.org 

Mixcloud, na którym znajdziesz medytacje audio:

https://www.mixcloud.com/nitya-medytacje/medytacja-16-pol/

Wywiad ze mną przeprowadzony na samym początku mojej drogi przez Jarka Darmosa:

Jestem autorką dwóch książek:

"Koniec wszystkich historii. Medytacje" wydanej w 2016 roku przez wydawnictwo ToCoJest, w której prowadzę czytelnika do przełomowego punktu, w którym wszystkie historie przemijają. Wraz z zniknięciem opowieści, "końcem wszystkich historii" znika też cierpienie, poczucie oddzielenia i niewygody. Dzielę się w niej doświadczeniem jedności i wolności. Doświadczeniem dostępnym dla każdego człowieka.

http://www.tocojest.com.pl

W 2020 roku książka została przetłumaczona na język angielski oraz wydana na amazon.com :

https://www.amazon.com/gp/product/B0852P7XTF?pf_rd_p=2d1ab404-3b11-4c97-b3db-48081e145e35&pf_rd_r=77FMSPG7FRW6ZYKWCKW5

(wkrótce ukaże się przekład francuski i węgierski)

W 2020 roku wydałam kolejną książkę:

 "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok", w której dzielę się medytacjami na każdy tydzień roku. (Książka niebawem ukaże się na polskim rynku)

Audiobook "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok."

Audiobook "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok." dostępny jest TUTAJ!

Aby słuchać audiobooka należy zainstalować aplikację audioteka.pl w telefonie.
O tym jak to uczynić dowiesz się TUTAJ.

Dziękujemy Wam z całego Serca, kochane Patronki i kochani Patroni Nityi, za Wasze wsparcie przy realizacji audiobooka "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok." ! 

FUNDACJA NITYA

Wspólnie z grupą osób, które towarzyszą mi w satsangu założyliśmy Fundację Nitya, której jednym z głównych celów jest dotarcie medytacji i satsangu do jak najszerszego grona osób niezależnie od ich światopoglądu, rasy, religii, narodowości, przynależności społecznej. Zaangażowaliśmy się w to, ponieważ rozpoznanie naszej prawdziwej natury sprawia, że zaznajemy wewnętrznej harmonii, spokoju oraz szczęścia. Pomagając sobie oraz innym przyczyniamy się do wspierania całej planety najlepiej jak można. 

 

Zdecydowałam się na założenie Patronite, by dać Ci możliwość towarzyszenia mi oraz wspierania tego zadania.

Bardzo Ci za to dziękuję! Twoja pomoc jest bezcenna!

Jak pewnie wiesz satsangi i medytacje, są czymś co sprawia, że nasze życie staje się piękniejsze i pełniejsze. 

Powodem dla którego zdecydowałam się na wsparcie Patronite jest rozwój tego, czym się zajmuję, dzielenie się przebudzeniem oraz Satsangiem z jak największą liczbą ludzi na jak najlepszym poziomie. 

Do tej pory dobrowolnie wspierało mnie wiele osób, za co im z całego serca Dziękuję! Ponieważ, to dzięki ich pracy i zaangażowaniu Satsang i medytacja dotarły do wielu ludzi w Polsce i innych częściach świata. Wspierali mnie z czystego porywu serca i dobrej woli. 

Przez ostatnich sześć lat wszystkie nagrania na kanale YouTube publikowaliśmy bezpłatnie. To jest około 500 filmów, w sumie około 1000 godzin nagrań, publikowanych średnio dwa razy w tygodniu. Filmy przygotowane były dzięki wolontariackiemu zaangażowaniu wielu z Was. 

W ostatnich latach jednak ilość nagrań znacznie wzrosła a utrzymanie produkcji, edycji oraz publikacji bez wsparcia finansowego stało się niemożliwe. Realizacja nagrań wymaga bowiem stałego zaangażowania oraz pracy kilkunastu osób.

Zdecydowaliśmy się na Patronite, by pokryć koszty produkcji takie, jak: nagrywanie, montowanie, edycja obrazu, udźwiękowienie, tłumaczenia, publikacja. 

Bez waszego wsparcia finansowego kontynuacja naszej pracy przy filmach nie będzie już możliwa. 

Chcielibyśmy móc produkować jak najlepszej jakości nagrania. Aby Satsang i medytacja  w czystej formie mogły dotrzeć do jak największej liczby poszukujących.

Chciałabym nadal móc się dzielić się z Wami perspektywą Oświecenia, Spokoju oraz Szczęścia bez względu na okoliczności. Abym podróżując w różne miejsca świata mogła przywozić ze sobą dobrej jakości nagrania. Nadal pragnę wspierać Was w rozwoju, gruntować w poznaniu samego siebie najlepiej jak potrafię. 

W Nitya Team mamy teraz ponad 10 osób, w Sandze prawie 3000, Tych którzy regularnie subskrybują nas i oglądają na YouTube jest już ponad 10000 osób.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli kontynuować obrabiane materiałów filmowych: edycję, nagrywanie, publikowanie, zakup i transport sprzętu. Będziemy mogli lepiej zająć się organizacją satsangów, tłumaczeniami oraz sprawami związanymi z Fundacją Nitya. Wasze wsparcie finansowe pomoże nam to robić dobrze. 

W przyszłości chcielibyśmy założyć Ashram - Ośrodek medytacyjny dedykowany transformacji. Miejsce, do którego będzie mógł się udać każdy, kogo pragnieniem serca jest poznanie siebie oraz wyjście z uwarunkowanego cierpienia. 

Dla naszych Patronów przygotowaliśmy specjalną platformę NITYA TV. Dedykowaną tym, którzy chcieliby wesprzeć Nityę, oraz pozostać z nią w ścisłym i bliskim kontakcie. 

https://nityameditation.org/nitya-tv/

Nitya TV zawiera: 

 • niepublikowane w innych miejscach nagrania (w chwili obecnej ponad 130 dodatkowych filmów)
 • co tydzień staramy się przygotować nowe nagrania
 • medytacje z Nityą online na żywo
 • spontaniczne nagrania
 • dostęp do wszystkich nagrań na wszelkich urządzeniach elektronicznych.

 

DZIĘKI DOBRU, POMAGASZ NIEŚĆ W ŚWIAT DOBRO. 

Z całego serca, raz jeszcze Dziękuję:)

Nitya

 

(English)

 

Nitya decided to use Patronite to let you accompany her and to allow you to support and contribute to her work.


Thank all of you! You’re a big help!

As you probably know, Satsangs and meditations make our lives more beautiful and meaningful.


We want to use Patronite as a membership program to fund the sharing of awakening and Satsang with people around the world through high-quality materials.
Many volunteers have helped Nitya so far, and we thank them with all our hearts!
With their work and dedication, Satsang and meditation have reached people in Poland and other countries. They supported Nitya out of goodwill and heart.

For the last six years, we’ve shared all videos for free on YouTube – 500 videos, 1000 total hours, published twice a week on average. Many of you voluntarily contributed to the making of those videos.

Recently, the number of videos has grown so much that we need financial support to keep the production, editing, and publishing at a high-quality level. To create a video, a dozen or so people have to put their work into it.

We decided to use Patronite to cover production costs, such as recording, editing, sound editing, translating, and publishing. We also want to use the revenue to buy technical equipment, cover travel and maintenance costs, and run Nitya Foundation.

At the moment, we’ve got 10 people working in Nitya Team, around 3000 people in Nitya sangha, and more than 10000 subscribers on YouTube. With your support, we can serve and grow this community.

In the future, we plan to open an ashram – a meditation center that anyone who longs to know himself and wants to be free from conditioned suffering can go.

Nitya wants to continue sharing the perspective of enlightenment, peace, and happiness. She wants to bring well-curated videos from all the places where she hosts Satsang. And she wants to support you in deepening the self-discovery in the best possible way.

For our patrons on Patronite, we’ve prepared Nitya TV – a platform with exclusive movies and materials. We dedicate it to all of you who want to support Nitya and our sangha.

https://nityameditation.org/nitya-tv/

In Nitya TV you’ll find:

 • Exclusive videos (at the moment more than 130 exclusive videos)
 • New videos published once a week
 • A live online meeting with Nitya
 • Spontaneous videos
 • Access to all videos on all devices

Let's bring together good to the world.

Thank you from the bottom of our hearts!

Nitya 

& Nitya Team

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Rafał Dobosz
Rafał Dobosz
20 zł miesięcznie
Anonimowy patron
30 zł miesięcznie
Joanna Mroczek
Joanna Mroczek
30 zł miesięcznie
Aga M-P
Aga M-P
20 zł miesięcznie
Renata Rydzynska
Renata Rydzynska
20 zł miesięcznie
Kasia Komoszewska
Kasia Komoszewska
20 zł miesięcznie