Otwarta Pracownia Jazdów

W Patronite od 09.01.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 144

liczba Patronów: 156

45 patronów
1 220 zł miesięcznie
23 525 zł łącznie
Drewniany, fiński domek w centrum Warszawy - miejsce dla kreatywnych. Dołącz do nas!

O Autorze

Domek 3/6, fot. Krzysztof Koszewski

 

Otwarta Pracownia mieści się w fińskim domku na zielonym Osiedlu Jazdów. Tworzą ją studenci działający w Stowarzyszeniu Akademickim Wydziału Architektury PW. Domek przy ul. Jazdów 3/6 wynajmujemy od Miasta Stołecznego Warszawy.

Naszym celem jest organizacja spotkań i dyskusji, prelekcji, wystaw oraz miejsca pracy warsztatowo-projektowej - nie tylko dla studentów architektury! Chcemy tworzyć przestrzeń otwartą dla mieszkańców Warszawy, popularyzować wiedzę o architekturze i historii naszego miasta oraz prowokować do dyskusji nad jego przyszłością.

 

 

W listopadzie 2016 stworzyliśmy w Pracowni przestrzenie coworkingowe. Bezpłatnie udostępniamy miejsce pracy twórcom i grupom projektowym. Formuła ta skierowana jest przede wszystkim do studentów Wydziału Architektury (ale mogą z niej skorzystać także inne osoby, po wcześniejszym skontaktowaniu się z nami przez fb lub drogą mailową). Otwarta Pracownia czynna jest prawie codziennie, dokładne godziny otwarcia zamieszczamy na naszej stronie na facebooku.


 

Warsaw Summer School, fot. Jacek Markusiewicz

 

Nasze główne pola działalności to organizacja warsztatów, wystaw i wykładów dotyczących różnych dziedzin kreatywnej działalności. W grudniu przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty z Arduino i ruszyliśmy z cyklem wykładów "O Architekturze Warszawy", podczas których przedstawiciele pracowni architektonicznych opowiadają w kameralnym gronie o swoich stołecznych realizacjach.

 

Ponadto, w czasie kilku miesięcy działalności (wprowadziliśmy się do domku w kwietniu 2016) zorganizowaliśmy m.in.: wystawę projektów studenckich, Noc Muzeów, pokaz mody, warsztaty Warsaw Summer School, premierę książkowego wydania wydziałowego komiksu, finał PW Cycling Challenge i kilkanaście piknikowych spotkań przy grillu. Nasze działania niejednokrotnie przyciągały miłośników całego Jazdowa i Warszawy.

Wciąż pracujemy nad pełnym przystosowaniem Pracowni do naszej działalności - w naszych akcjach remontowych bierze udział wielu członków społeczności akademickiej WAPW i sympatyków domku. Poszukujemy także sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć nasze starania.

 

Warsztaty Arduino, fot. Weronika Reroń 

Chcemy zaprosić Cię do Otwartej Pracowni. Możesz korzystać z organizowanych przez nas wykładów i warsztatów, brać udział w coworkingu, spotkaniach i piknikach. Możesz także wesprzeć nas swoją pracą i doświadczeniem. Oraz wspomóc comiesięcznym przelewem :)

Otwarta Pracownia czeka na Twoje odwiedziny! Jazdów 3/6, pierwszy domek przy kładce nad Trasą Łazienkowską.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!