Stowarzyszenie Eksploracji Perkun

W Patronite od 27.02.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 966

Liczba Patronów: 873

Zostań Patronem
11 patronów
250 miesięcznie
3 210 łącznie
Paweł i Jarek wyposażeni w łopaty i wykrywacze, od przeszło 20 lat odkrywają tajemnice historii. Pasjonują ich ruiny zniszczonego Starego Miasta w Kostrzynie nad Odrą, zwanego polskimi Pompejami, gdzie odkrywają istne “kapsuły czasu” - czyli zasypane od czasów wojny piwnice.

O Autorze

Nasza pasja związana z szukaniem skarbów i obcowaniem z tajemnicami historii trwa już ponad 20 lat. Odkopujemy zasypane od czasów wojny piwnice, poszukujemy zakopanych depozytów, nieczynnych sztolni, zbieramy i weryfikujemy zeznania świadków oraz poszukujemy zapomnianych śladów historii w archiwalnych dokumentach.

Menażki, karabin, zastawa sygnowana orłem III Rzeszy i inne przedmioty, nietknięte od ponad 70 lat. Historyczne znaleziska trafiły do Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

 

Zaczynaliśmy jako młodzi zapaleńcy, na długo przed erą internetu i YouTuba. To był inny świat, który wspominamy ze sporym sentymentem - penetracje poznańskich fortów, hitlerowskich fabryk zbrojeniowych i przede wszystkim fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - to były nasze początki.

Przez te lata szeregi naszego Stowarzyszenia wciąż się zmieniały, a my z każdą akcją eksploracyjną nabywaliśmy doświadczenia. Z biegiem lat nawiązaliśmy ścisłą współpracę z miesięcznikiem „Odkrywca", a od 2008 jesteśmy częścią Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika „Odkrywca" (GEMO). Nawiązaliśmy także stałą współpracę z Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Dzięki temu na terenie Starego Miasta poszukujemy śladów historii i dokumentujemy to dla Was. Oto jeden z materiałów zrealizowany przez Przemka z Eksploracyjnej Grupy Filmowej: 

 

 

Do historii polskiej eksploracji przeszła też akcja w katedrze w Kwidzynie z naszym udziałem, gdzie odkryliśmy szczątki pochowanych tam dwóch wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Poniżej film dokumentalny z tej akcji:

 

 

Akcje poszukiwawcze z naszym udziałem były tematem licznych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej oraz reportaży i filmów dokumentalnych Telewizji Polskiej, TVN, Discovery Historia, czy History Channel. Chociaż to miłe móc przedstawić w filmach, to co udało nam się wyrwać historii, to od świateł reflektorów wolimy światełko latarki, a od salonów... miejsca ukryte, ciemne i zakurzone ;)

 

 

Jeżeli jesteście ciekawi innych naszych znalezisk, zachęcamy po prostu do odwiedzenia naszego kanału YT, fanpage na Fejsbooku oraz naszej strony. Tam znajdziecie wiele ciekawych materiałów i zdjęć, które lepiej niż słowa obrazują nasze działania. Wystarczy kliknąć w podświetlone na biało aktywne ikonki do naszych kanałów social media. 

Bądźcie z nami ! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marta Durlak
Marta Durlak
Próg: 20 zł
Marek Sadowski
Marek Sadowski
Próg: 10 zł
Robert Jendraszyk
Robert Jendraszyk
Próg: 20 zł
Maciej Walkowicz
Maciej Walkowicz
Próg: 20 zł
Krzysztof Liberski
Krzysztof Liberski
Próg: 10 zł
Przemyslaw Chomski
Przemyslaw Chomski
Próg: 10 zł