Piotr Żyłka

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 56

Liczba Patronów: 46

Zostań Patronem
357 patronów
7 035 miesięcznie
49 715 łącznie

#LudzieSąDobrzy - na całym świecie

9 000 zł

miesięcznie

78%

osiągnięto

1 965 zł

brakuje

Pamiętacie, jak w 2019 roku pojechałem do Rzymu / Watykanu i przez kilka dni z bliska pokazywałem Wam działania jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego i samego Franciszka? Takim miesięcznym wsparciem umożliwilibyście mi więcej tego typu akcji i relacji.

Mógłbym pokazywać, że #LudzieSąDobrzy nie ograniczając się tylko do granic Polski i łowić piękne historie na całym świecie.

Powszechność Kościoła jest ogromną wartością. Odkrywanie różnorodności otwiera oczy i poszerza horyzonty. Widzę po sobie, jak wiele zmieniły w mojej wrażliwości spotkania z ludźmi z kościołów chrześcijańskich z różnych zakątków świata, z wyznawcami innych religii i w ogóle z dobrymi ludźmi, którzy starają się robić coś dla innych.

Wasze wsparcie umożliwiłoby mi raz na jakiś czas zorganizowanie projektu wykraczającego poza granice naszego kraju.

Spokojna kontynuacja działań

3 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki takiemu wsparciu "wykupicie" mój czas z rynku pracy i sfinansujecie podstawowe narzędzia konieczne do dalszych działań (opłacenie domeny i hostingu do prowadzenia bloga oraz kilku podstawowych programów edytorskich i graficznych).

Będę mógł spokojnie skoncentrować się na pracy dziennikarskiej i autorskiej (zarówno w internecie, jak i na pisaniu książek) oraz elastycznie dzielić swój czas między wymienione zaangażowania i działania w Zupie na Plantach i Fundacji ZUPA.

Jeśli chodzi o działania autorskie, w chwili obecnej - poza regularnym prowadzeniem bloga - pracuję nad dwoma książkowymi wywiadami-rzekami. Na razie nie mogę zdradzić, z kim, ale - jeśli wszystko dobrze pójdzie - pierwsza z książek pojawi się na rynku wydawniczym późną wiosną 2021 roku.

Wiele zależy od tego, ile czasu będę mógł poświęcić na spokojną pracę nad nimi. Czyli mówiąc inaczej - wiele zależy od Waszego wsparcia.

Duże wywiady, reportaże internetowe i podcast

5 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Takie miesięczne wsparcie umożliwi mi regularne robienie dużych wywiadów i reportaży internetowych.

Pomysł na pierwszy cykl wywiadów mam już gotowy. Na razie nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale będą to rozmowy o ważnych problemach dotykających wspólnoty Kościoła i wyzwań przed nim stojących.

Chciałbym również pokazywać przestrzenie, inicjatywy i ludzi, którzy mogą nas inspirować do budowania lepszego świata.

Od dłuższego czasu chodzi też za mną pomysł na wystartowanie z autorskim podcastem. Przy takiej kwocie mógłbym w końcu spróbować ideę w konkret działania.

Kwota pokryje koszty konieczne do realizacji wywiadów, reportaży i podcastów (podróże, noclegi, transkrypcje wywiadów, zdjęcia, koszty tworzenia, montażu i dystrybucji podcatów itd.).


Wideo - krótkometrażowe filmy, etiudy i wywiady

7 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Wszyscy wiemy, jak w docieraniu do odbiorcy w dzisiejszych czasach są formy wideo. Są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić samym słowem. Przy takim miesięcznym wsparciu będę mógł zaprosić do współpracy zdolnych filmowców i razem z nimi tworzyć krótkometrażowe filmy, etiudy i wywiady.

Przykłady już zrealizowanych projektów tego typu możecie zobaczyć na moim kanale YouTube (np. krótkie metraże wokół książki "Bóg. Cisza. Prostota", seria wideo-wywiadów z ks. Janem Kaczkowskim, seria rozmów z Grzegorzem Kramerem SJ i Łukaszem Wojtusikiem).
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Katarzyna Słota
Katarzyna Słota
Próg: 20 zł
Agnieszka Jakubczyk
Agnieszka Jakubczyk
Próg: 50 zł
Monika Trybała
Monika Trybała
Próg: 20 zł
Madzia Jasinska
Madzia Jasinska
Próg: 50 zł
Ewa Piskor
Ewa Piskor
Próg: 50 zł
Renata Sadowska
Renata Sadowska
Próg: 10 zł