Polish Masters of Art

W Patronite od 27.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 396

Liczba Patronów: 394

Zostań Patronem
34 patronów
860 miesięcznie
13 125 łącznie
Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie.

O Autorze

Nazywam się Kamil Śliwiński, mieszkam w Warszawie, zawodowo zajmuję się marketingiem i PR-em w digitalu, a po godzinach pracy od ponad 3 lat prowadzę projekt Polish Masters of Art, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów.

Oprócz tego, za zgodą spadkobierców artystów, od ponad 5 lat odkrywam i badam spuściznę po Zdzisławie Beksińskim, od ponad roku również twórczość Stanisława Szukalskiego - prowadzę popularne profile społecznościowe poświęcone tym nietuzinkowym twórcom, organizuję spotkania miłośników ich twórczości, które mimo absolutnie oddolnego charakteru cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Efekty mojej pracy można śledzić na:

Polish Masters of Art:
https://www.facebook.com/polishmastersofart/
https://www.instagram.com/polishmastersofart/

Zdzisław Beksiński:
https://www.facebook.com/beksinski/
https://www.facebook.com/zdzislawbeksinski/
https://www.instagram.com/beksinski/
https://twitter.com/art_beksinski

Stanisław Szukalski:
https://www.facebook.com/artofszukalski/
https://www.instagram.com/artofszukalski/

Pod koniec 2019 roku, wobec braku wsparcia i zwykłego wyczerpania staraniami o nie, zrobiłem sobie przerwę od projektu Polish Masters of Art. W ciągu kilku tygodni otrzymałem setki wiadomości i komentarzy z masą dobrych słów i wyrazów chęci wsparcia moich projektów - zdałem sobie wtedy sprawę, że mają one ogromne znaczenie już nie tylko dla mnie.

Po naprawdę solidnym przemyśleniu wszystkiego i w odpowiedzi sugestie chciałbym zwrócić się dziś do Was z prośbą o wsparcie za pośrednictwem serwisu Patronite :)


 

DLACZEGO TUTAJ?

Na chwilę obecną to dla mnie jedyna szansa na utrzymanie i dalsze rozwijanie projektu Polish Masters of Art. Inicjatywa ta już teraz pochłania mnóstwo czasu i pracy, a ja niestety nie otrzymuję na jej prowadzenie żadnego wsparcia ze strony instytucji publicznych.

Nie wiem czy tego typu oddolna inicjatywa może stać się regularną pracą, ale nie ukrywam, że każde, nawet najmniejsze, wsparcie pozwoli mi nie tylko odetchnąć, ale i zrealizować pomysły na rozwój PMoA.

Poniżej kilka z nich:

 • tłumaczenie wszystkich wpisów na język angielski (by profile społecznościowe PMoA były źródłem rzetelnej informacji również dla miłośników polskiej sztuki spoza Polski)
 • opłacenie domeny, serwera pocztowego/www, przygotowanie logotypu i grafiki PMoA 
 • rozpoczęcie prac nad stroną internetową PMoA (która byłaby wizytówką inicjatywy, a w przyszłości mogłaby być świetnym źródłem informacji dla fanów polskiej sztuki)
 • organizacja I plebiscytu #YoungMasters dla młodych polskich artystów (jestem już po rozmowach z poważnym partnerem takiego przedsięwzięcia, jego realizacja będzie stanowiła jeden z głównych celi na rok 2020)
 • zorganizowanie kilku "spotkań z polską sztuką" w zaprzyjaźnionych muzeach i galeriach
 • udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych w celu promocji inicjatywy PMoA
 • rozpoczęcie prac nad podcastem poświęconym polskim artystom i bieżącym wydarzeniom w świecie sztuki (druga połowa 2020 roku)
 • ponowne wnioskowanie o stypendium/grant na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury z budżetu MKiDN (nie udało się za pierwszym razem, może uda się za drugim)

 

PROGI WSPARCIA

W ramach podziękowania przygotowałem kilka różnych nagród w prostych progach (Patron, Dobroczyńca, Fundator, Mecenas oraz próg specjalny: Kurator), które pozwolą mi chociaż symbolicznie podziękować za Wasze zaufanie i wsparcie. Poniżej znajdziecie schemat oraz szczegółowy opis nagród.

NAGRODY:

 • Lista i grupa patronów - każdy wspierający zostanie wpisany na listę patronów PMoA, która początkowo zostanie przypięta w postaci notatki na profilu PMoA na Facebooku, a finalnie trafi na dedykowaną stronę dla wspierających. Wszystkich wspierających będę informował o dalszym rozwoju projektu za pośrednictwem zamkniętego serwisu Patronite dla patronów (bądź jeśli wyrażą taką chęć na specjalnej grupie patronów PMoA na Facebooku).
   
 • Pocztówka PMoA - wspierający od progu Dobroczyńcy wzwyż otrzymają pocztą* unikalną pocztówkę z osobistymi podziękowaniami - na pocztówce znajdzie się grafika zaprojektowana specjalnie dla PMoA przez młodego polskiego artystę, którego nazwisko niedługo ogłoszę.
   
 • Rozdawka książkowa - wspierający od progu Znawcy wzwyż weźmie udział w rozdawce książkowej PMoA - raz w miesiącu wśród wspierających od tego progu wzwyż wybiorę (np. podczas transmisji na żywo na Facebooku) jedną osobę, której z przyjemnością wyślę książkę poświęconą polskiej sztuce/polskiemu artyście z osobistą dedykacją i podziękowaniem.
   
 • Plakat PMoA - wspierający od progu Fundatora wzwyż otrzymają pocztą* unikalny plakat w rozmiarze 70x50 cm z grafiką zaprojektowana specjalnie dla PMoA przez młodego polskiego artystę, którego nazwisko niedługo ogłoszę.

* wysyłka na terenie Polski, począwszy od marca.

KURATOR - to specjalny próg wsparcia (ograniczony do maks. 4 osób), który dodaje na prośbę kilku obserwujących profile PMoA - wspierający, który zdecyduje się na jego wybór otrzyma wszystkie nagrody z niższych progów, a także (po wcześniejszym ustaleniu terminu) będzie mógł raz w miesiącu zaplanować razem ze mną wspólny dzień na profilu PMoA na Facebooku dzieląc się z naszą społecznością swoimi ulubionymi dziełami polskich artystów.

Wszelkie inne propozycje wparcia/współpracy chętnie rozważę - zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@polishmastersofart.pl


 

KONTAKT

Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości zachęcam do kontaktu, zarówno przez Patronite jak również poprzez:

Mail: kontakt@polishmastersofart.pl
Facebook: www.facebook.com/korniq
Instagram: www.instagram.com/korniq

Z góry dziękuję za zaufanie oraz Wasze wsparcie :)

Kamil


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika