Potem-o-tem

W Patronite od 28.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 265

Liczba Patronów: 375

Zostań Patronem
38 patronów
1 475 miesięcznie
11 680 łącznie
Teatr "Potem-o-tem" to działający w pełni niezależnie, profesjonalny teatr założony z potrzeby tworzenia na własnych zasadach. Od 4 lat szukamy ciekawej formy opowiadania i oryginalnych przestrzeni do grania, które w połączeniu z poczuciem humoru dają zupełnie nową jakość teatralnego doświadczenia.

O Autorze

POTEM-O-TEM / FILM O NAS I O TYM JAK NAS WESPRZEĆ

POTEM-O-TEM / OPIS

     Od ponad 4 lat działamy w Warszawie tułając się po różnych miejscach, które często nie kojarzą się z teatrem. Zaczynaliśmy w garażu grając "Pierwszą lepszą" Fredry za pieniądze wrzucane dobrowolnie do puszki, by w kolejnych latach wejść na ścieżkę realizacji autorskich tekstów pisanych pod konkretnych aktorów i unikalne miejsca akcji (pałac, autokar, kamienica, galeria), a także stopniowo profesjonalizując swoje działania.

     Nigdy nie wyrzekliśmy się naszej podstawowej zasady NIEZALEŻNOŚCI i w tej sprawie tu jesteśmy. Zobaczcie co robimy, a może dacie się skusić na wsparcie naszej działalności i Potem-o-tem stanie się również Waszym teatrem.

KIM JESTEŚMY?

    Trzon naszego zespołu poznał się w trakcie przygotowywania egzaminu reżyserskiego na podstawie jednoaktówki "Pierwsza lepsza" Aleksandra Fredry w Akademii Teatralnej w Warszawie. Na tyle się polubiliśmy, że postanowiliśmy przekształcić etiudę w spektakl dla szerszej publiczności. Z braku miejsca wylądowaliśmy w garażu na warszawskim Powiślu. Zobaczyliśmy, że granie w miejscu nienaznaczonym piętnem teatru z foyer, kulisami i wysoką rampą sprzyja integracji z widownią i jest przeżyciem na tyle silnym, że na tym postanowiliśmy budować Potem-o-tem.

   Kolejny spektakl to „#Na_Dorosłego”, który początkowo graliśmy w kamienicy przy ulicy Koszykowej, a obecnie można zobaczyć go w ściśle tajnej lokalizacji w centrum Warszawy. Prowadząc widownię przez zakamarki kamienicy i pokoje prywatnego mieszkania, snujemy mockumentalną opowieść o ryzyku życia na kredyt, uczuciowych zawiłościach i o tym, czym właściwie jest dorosłość. Był to pierwszy tekst napisany dla nas przez Marcina Zbyszyńskiego, co również na dobre wpisało się w naszą linię programową.

   Dalej był "Gluten Sex", czyli sci-fi w autokarze i pałacu...

"Powierzchnie gładkie" o relacjach w internecie w przestrzeni galerii sztuki...

Szalona musicalowa sesja terapeutyczna czyli "20 lexusów na czwartek"...

A już za chwilę premiera "Nie do powiedzenia", komedio-horroru o zazdrości i innych lękach współczesności...

     Zespół twórców rozrasta się z premiery na premierę (grupę tworzy ponad 20 artystów), gościnnie pomagają nam wybitni aktorzy (m.in. Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat), grono widzów wciąż się poszerza, a Potem-o-tem coraz częściej jest zapraszane do grania teatrach i nagradzane na festiwalach. Jednym słowem, jesteśmy na dobrej drodze, żeby przestać dokładać do spektakli z własnej kieszeni i grać je dla szerokiej publiczności w całej Polsce. 

    Jednak szczególnie teraz, kiedy na widownię możemy zaprosić tak niewiele osób, żeby dalej się rozwijać, potrzebujemy Waszej pomocy!

CHCEMY ZACHOWAĆ PEŁNĄ NIEZALEŻNOŚĆ:
- opowiadać o tym o czym chcemy i w sposób w jaki chcemy,
- tworzyć spektakle z pasji i potrzeby, nie wpasowując się w żadną linię programową,
- kontynuować rozwój autorskiego i świeżego spojrzenia na teatr bliski widzowi.

     Chcemy tworzyć dla Was wartościowe spektakle, przy których będziemy się wspólnie świetnie bawić. Chcemy umożliwić odbiór naszych spektakli widzom, których nie stać na drogie bilety, szczególnie młodym ludziom, których chcemy zarażać miłością do teatru. Chcemy dalej rozwijać się niezależnie, wypełniając niszę ambitnej i mądrej komedii. Aby dalej tworzyć potrzebujemy żebyście zostali jednymi z nas, żebyście zostali Mecenasami Potem-o-tem. 

    Zobaczcie jakie mamy cele, jakie przygotowaliśmy dla Was nagrody i rzućcie kilka złotych żeby Potem-o-tem rosło w siłę! Każdy grosz się liczy!

TO NASI AKTORZY:

A TO CZĘŚĆ NASZEGO ZESPOŁU:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem