Maria Magdalena

W Patronite od 23.04.2020

Jestem Polką, która czas koronawirusa spędza na Sycylii. Żeby przetrwać ten trudny czas, założyłam grupę pozytywnych wibracji #caffenabalkonie, gdzie codziennie o godz. 13:00 pijemy wirtualną kawę. Łączę się z Polonią z kraju, ale też z całego świata, dodając otuchy i uśmiechu.

O Autorze

Jestem Polką, która czas koronawirusa spędza na Sycylii. Żeby przetrwać założyłam grupę #caffenabalkonie, która jest dla mnie i myślę, że dla wielu osób dużym wsparciem. To taki nasz "pokój oddechu". Codziennie o godz. 13:00 pijemy wirtualną kawę i łączę się z sycylijskiego balkonu z Polską i Polonią, która jest z całego świata. Razem dodajemy sobie otuchy i zarażamy się tylko pozytywnymi wibracjami. Zapraszam gości, artystów, śpiewamy, gotujemy, uczymy włoskiego i każdego dnia jest coś innego. Byleby tylko umilić czas naszym grupowiczom. 

Grupa powstała w momencie dla mnie bardzo trudnym, kiedy straciłam prace (obydwie, biuro podróży i firmę eventową oraz koncerty z działań artystycznych), dowiedziałam się, że mój lot jest odwołany i nie wrócę do Polski, do bliskich. Na chwilę zawalił mi się świat, ale szybko stwierdziłam, że wstaję i działam. Po coś przecież zostałam właśnie w tym miejscu... Poczułam, że ludziom potrzeba pozytywnej energii i dlatego też prężnie działa nasze wirtualne miasteczko #caffenabalkonie. 

Ponadto, zaczęłam odkrywać na nowo siebie w sobie. Pobudzać to, co uśpione i zapomniane w pędzie życia codziennego. Uciekłam w świat twórczości jeszcze bardziej. Zaczęłam przelewać moje uczucia na papier, pisać piosenki i tym samym powstał właśnie teraz, w czasie kwarantanny, na balkonie mój pierwszy autorskie utwór "Echo kroków", który pokazuje obecne Palermo. Tekst opowiada historię mojego serca... Muzykę, bardzo poruszającą skomponował Jan Traczyk. Klip z Wrocławia zmontowała Joanna Ficek, a nagrania zrobił mój sąsiad i przyjaciel Salvo, który ze mną umila czas w grupie. 

Pomysłów na kolejne utwory jest bardzo dużo. Mam już 8 tekstów napisanych. W momentach dla mnie bardzo trudnych. Jednak, by realizować moje artystyczne marzenia, potrzebne są środki, również na to, by docenić ciężką pracę moich przyjaciół, którzy do tej pory robią wszystko non profit, bezinteresownie, a też są bez pracy... Dlatego chciałabym tworzyć z nimi i cieszyć się, że też mają jakieś środki za ten czas poświęcony. 

Wierzę, że w tym trudnym momencie, smutku na sercu i wielkiej niepewności, odradzamy się na nowo... dostajemy drugie życie. Ja nie zamierzam zmarnować tej szansy. Mam nadzieję, że to jest czas na realizację naszych marzeń. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)