Radio z QLTURĄ

W Patronite od 15.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1303

Liczba Patronów: 1456

Zostań Patronem
4 patronów
119 miesięcznie
546 łącznie
Radio z QLTURĄ to projekt, którego celem jest tworzenie radia pokazującego szeroko pojętą kulturę i jej twórców – ludzi pozytywnych, ludzi z talentami, pasją, chęcią do działania, lokalnych liderów, którzy starają się tworzyć coś nowego i wartościowego.

O Autorze

Szanowni Państwo, Słuchacze Radia z QLTURĄ,

Radio z QLTURĄ to projekt Instytutu Kultury Ireneusza Ślusarczyka z siedzibą w Jędrzejowie. Naszym celem jest tworzenie radia pokazującego szeroko pojętą kulturę i jej twórców – ludzi pozytywnych, ludzi z talentami, pasją, chęcią do działania, lokalnych liderów, którzy starają się tworzyć coś nowego i wartościowego dla swoich najbliższych środowisk. Chcemy pokazywać projekty, przedsięwzięcia, pomysły, idee, które służą edukacji, inspirują, wzbogacają, zmieniają świat na lepsze. Działamy lokalnie, ale otwieramy się szerzej, pokazując wzorce do działania, czerpiąc przykłady i współpracując z wieloma ludźmi i miejscami.

Ramówka

W programie znalazło się m.in.: pasmo dla dzieci (audycja „Dzieci i ryby mają głos”), młodzieży („Kultura w trybie młodzieżowym”), pasmo historyczne (audycja „A to ci historyja”), pasmo kulinarne („Masz babo placek”), pasmo literackie („Od wiersza dusza szersza – magazyn poetycki Adama Ochwanowskiego), pasmo dla organizacji pozarządowych (Pora na doktora. Poradnik dr Karoliny Jarosz”, czy pasmo dla wschodnich mniejszości narodowych „Okna na Wschód” prowadzonego przez pochodzącą z Białorusi Olgę Wójcik.

Radio działa od 1 czerwca 2020 r. i w każdy poniedziałek nadaje NA ŻYWO około 5 godzinny program w skład którego wchodzą audycje: 

Anatomia kultury
Duchy, komnaty i eksponaty. Audycja Jana Przypkowskiego
Dzieci i ryby mają głos. Audycja nie tylko dla dorosłych!
Książka w Radio z QLTURĄ
Kultura w trybie młodzieżowym
Masz babo placek
Nocna herbata
Od wiersza dusza szersza. Magazyn poetycki Adama Ochwanowskiego
Okna na Wschód. Program Olgi Wójcik
Pora na doktora. Recepty na sukces Twojego projektu. Poradnik dr Karoliny Jarosz
Rozmowy z pozytywką
Wiadomości QLTURAlne / Breaking News

Poniższe audycje na falach Radia z QLTURĄ emitowane są co dwa, lub trzy tygodnie:

A to ci historyja. Rozmowy o grodach i o osadach
Fantastotemat
Głoski z wioski
Nocna herbata
Prowincjonalny magazyn QLTURAlny
Studio reportażu
Teatr swój widzę malutki – rozmowy o życiu i o teatrze

Wsparcie

Przygotowanie takiej audycji wiąże się nie tylko z mnóstwem pracy, ale także z kosztami. Zaproszonych do Radia gości częstujemy wodą, kawą, herbatą, różnymi przekąskami, które kupujemy za pieniądze pochodzące z darowizn. Działalność radia nie jest dofinansowywana przez żaden samorząd czy organ władzy publicznej. Jedynym źródłem finansowania radia są datki Słuchaczy, które pozwalają na jego funkcjonowanie. Dlatego z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że jest to Wasze radio.

Stali prowadzący

Słuchaj Radia z QLTURĄ

Radia z QLTURĄ można słuchać z całego świata za pośrednictwem Internetu.

Wystarczy wejść na stronę Radia z QLTURĄ >>> https://radiozqltura.pl

Podcasty

Na stronie internetowej Radia z QLTURĄ z każdego programu NA ŻYWO tworzymy i publikujemy podcasty, które możecie odtwarzać i słuchać w dowolnym, wygodnym dla Was czasie i miejscu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni