Stosunkowo Bliski Wschód

W Patronite od 31.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 447

Liczba Patronów: 372

Zostań Patronem
40 patronów
868 miesięcznie
7 304 łącznie
Stosunkowo Bliski Wschód to kompendium przystępnych informacji i ciekawostek o Bliskim Wschodzie i nie tylko. Piszemy m. in. o kuchni, religii, polityce, językach, kulturze i podróżach, szerzymy wiedzę o krajach regionu oraz zachęcamy do nich!

O Autorze

Kim jesteśmy?

Dominika

Na co dzień pracuję jako przewodnik miejski odkrywając dla odwiedzających Kraków. Z wykształcenia jestem kulturolożką bliskowschodnią i niedoszłą rusycystką, z pasji fotografką, kucharką i podróżniczką. Kiedy akurat nie podróżuję, chętnie dzielę się z Wami swoją bliskowschodnią wiedzą.

 

 

Kuba

Jestem politologiem i orientalistą zainteresowanym w szczególności Lewantem, jego kuchnią, kulturą, literaturą i narodami. Specjalizuję się w relacjach Izraela z sąsiadami i Europą, ale moje zainteresowania sięgają też dalszych części świata. Uczę też języka hebrajskiego. Moje publicystyczne artykuły były publikowane między innymi w tygodniku "Przegląd", "Krytyce Politycznej" i portalu "Forum Dialogu".

 

Pies Alef

Nasze wsparcie techniczne i mentalne. Pasjonat wszystkiego co smaczne (ale z chęcią zjadłby też wszystkie mniej udane eksperymenty kulinarne swoich Państwa). Miłośnik Egiptu i król podcastów.

 

 

Stosunkowo Bliski Wschód

Od października 2016 roku tworzymy bloga Stosunkowo Bliski Wschód, a od 2020 także podcast. Dzielimy się naszą wiedzą dotyczącą kultury i polityki Bliskiego Wschodu i prowadzimy  rozmowy z naukowcami, analitykami, dyplomatami i innymi wartościowymi postaciami, po to by przekazywać naszym słuchaczom i czytelnikom wartościowe informacje na temat regionu.

Nasze treści są urozmaicone. Publikujemy przepisy na klasyczne dania Bliskiego Wschodu, dzielimy się relacjami z podróży, informacjami o rozmaitych aspektach kultury, ale nie boimy się też sięgać po komentarze bieżących wydarzeń politycznych. Na naszym blogu umieszczamy nie tylko teksty, ale także zdjęcia i chętnie nagrywamy wideo, na którym przedstawiamy proces przygotowywania potraw czy dzielimy się naszymi przygodami, które przytrafiają się nam podczas naszych bliskowschodnich wypraw. Recenzujemy dla naszych czytelników książki i filmy, przypominamy o terminach różnych muzułmańskich i żydowskich świąt oraz tłumaczymy o co w nich chodzi. W skrócie można powiedzieć, że przybliżamy Bliski Wschód czyniąc go jednocześnie "bardziej zjadliwym" i łatwiejszym do zrozumienia dla polskiego odbiorcy ;)

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
malvina.lagowska
malvina.lagowska
Próg: 25 zł
Joanna Jończyk
Joanna Jończyk
Próg: 10 zł
Oksana Gierczak
Oksana Gierczak
Próg: 60 zł
Renia Respondek
Renia Respondek
Próg: 25 zł
Krzysztof Dziedzic
Krzysztof Dziedzic
Próg: 10 zł
Jarek Gromadka
Jarek Gromadka
Próg: 25 zł