Wydawnictwo Wielka Izera

W Patronite od 01.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 582

Liczba Patronów: 797

Zostań Patronem
13 patronów
570 miesięcznie
2 420 łącznie
Regionalia i reprinty związane z historią, zwłaszcza Gór Olbrzymich. Badamy - tłumaczymy - wydajemy - chodzimy po górach. Wielką Izerę, z siedzibą w starem kamienno-drewnianem domostwie (domu przysłupowym) na wys. 550 m npm, założył i prowadzi Mars Wawrzyn (Marcin Wawrzyńczak).

O Autorze

Wydawnictwo Wielka Izera założył tłumacz i wydawca Mars Wawrzyn.

 

Mars, urodzony w marcu 1968 w Warszawie, ze Słońcem w 25 i Chironem w 29 stopniach Ryb, w latach 80. edytor undergroundowego metal-zina Eternal Torment, a w 90. współpracownik m.in. Wydawnictwa Spacja i Akademii Ruchu, wyprowadził się z rodziną z miasta w 2002, najpierw na Podlasie nadbużańskie, a w 2005 na Sejneńszczyznę (gdzie tworzył nieistniejące blogi Soulside Story i Historia Folwarku Dusznica). W 2009 przeprowadził się do niewielkiej wsi Chromiec w Górach Izerskich (550 m npm), gdzie mieszka do dzisiaj.

 

Powstanie wydawnictwa związane było z odkryciem pozostałości po Michelsbaude - zapomnianym schronisku/gospodzie w Wysokim Grzbiecie - której historię Mars następnie dogłębnie zbadał, wydając książki Michelsbaude. Historia nieistniejącej izerskiej gospody (2018) i Michelsbaude 2. Michałowa Buda: Izerska legenda (2019). 

 

Plon prac tłumaczeniowych przeprowadzonych na potrzeby powyższego projektu zawarł w tomie Podróżnicy w Górach Olbrzymich, który ukazał się we współpracy ze Schlesisches Museum zu Görlitz w kwietniu 2020 roku jednocześnie w wersji polskiej i niemieckiej. 

 

Obecnie pracuje równolegle nad tłumaczeniem Opisania i dziejów miasta Mirska J.G. Bergemanna z 1829 i Dzienników podróżnych 1765-1799 A.T. von Gersdorfa, co jednak uskutecznia hobbystycznie/pro bono, zawodowo tłumacząc z angielskiego teksty o sztuce współczesnej. Strona na Patronite.pl powstała po to, by Mars mógł skupić się na tłumaczeniach związanych z górami, poświęcając się w 100% Wielkiej Izerze. Albowiem każdemu dany jest jego czas.

 

Z Wydawnictwem Wielka Izera współpracują - a w istocie je współtworzą m.in.:

Jowita Selewska (korekta DE)

Tomasz Płóciennik (korekta PL)

Jacek "Ponton" Jankowski / Marta Żak-Jankowska (PontonStudio - skład, ilustracje)

Martyna Damięcka (ilustracje)

Jakub Woynarowski (ilustracje)

 

Drukujemy w niezawodnej drukarni Totem (Inowrocław).

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Filip Springer
Filip Springer
50 zł miesięcznie
Patrycja Osiak
Patrycja Osiak
20 zł miesięcznie
Łukasz Cupiał
Łukasz Cupiał
50 zł miesięcznie
Tomasz Ptasiuk
Tomasz Ptasiuk
100 zł miesięcznie
I Ko
I Ko
50 zł miesięcznie
Bartosz Kijewski
Bartosz Kijewski
20 zł miesięcznie