W Patronite od 17.08.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 225

Liczba Patronów: 200

Zostań Patronem
86 patronów
1 945 miesięcznie
15 007 łącznie
Ratownik medyczny z Instagrama.

O Autorze

Siemanko!

Yestem Yanek43, ratownik medyczny z wykształcenia, pasji i Instagrama. Pokazuję "od kuchni"  codzienność i rzeczywistość pracowników ochrony zdrowia w Polsce. Bez cenzury i owijania w bawełnę. Pracuję na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - na jednym dyżurze pomagam wyciągać dezodorant z tyłka, resuscytuję czyjąś babcię, przebieram się w gumowy skafander i pobieram wymazy "na Covida".  Dzień później strzelam prądem, zmieniam pampersa, chowam zwłoki do plastikowego worka i przytulam rocznego dzieciaka, ućpanego wcześniej morfiną z powodu poparzeń ciała sięgających 35% .

 Po godzinach etatatowej pracy znajdziesz mnie w internecie - na podstawie art. 11 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wykonuję swój zawód poprzez edukację, tłumacząc dlaczego skręcone kostki mogą czekać te kilka godzin na twardym krześle a rozbite głowy już niekoniecznie. Pokazuję też nasze największe problemy - nasze, bo ochrona zdrowia to problem zarówno mój, jak i Twój.
 

Jestem instruktorem - stażystą Europejskiej Rady Resuscytacji - prowadzę kursy i szkolenia dzięki którym coraz więcej osób wie co robić, kiedy gdzieś obok nich ktoś potrzebuje pomocy. Staram się zwiększać wiedzę swoich followersów o najczęstszych przypadkach, urazach i zachorowaniach z którymi mogą się spotkać w swoim życiu. Pokazuję przykłady wzięte ze swojego życia (i swoich pacjentów). Propaguję wiedzę o pierwszej pomocy bez zbędnej napinki i z dużą ilością (czarnego) humoru.

Bez znieczulenia obnażam największe absurdy i bolączki polskiej ochrony zdrowia.
Ostrzegałem przed zapaścią systemu na długo przed tym kiedy temat trafił na pierwsze strony gazet i do głownych wydań serwisów informacyjnych. Demaskowałem rządową propagandę, pokazywałem braki w sprzęcie, strach personelu, oderwane od rzeczywistości przepisy i procedury. Pod tym co mówiłem zawsze podpisywałem się imieniem i nazwiskiem, wychodząc z założenia że bardziej boję się konsekwencji zdrowotnych niż służbowych. Ratownikiem się jest do końca, etat w szpitalu się miewa ;)
 

Doszedłem do momentu w którym mogę i chcę rozkręcić swoją działalność w sieci, ale potrzebuję Waszego wsparcia. Tworzenie treści wymaga zarówno czasu jak i ciągłego samorozwoju. Pracując po 200-240 godzin miesięcznie nie jestem w stanie regularnie dla Was pisać - odsypianie "nadliczbowych" dyżurów sprawia że publikuję zdecydowanie mniej niż byłbym w stanie. Błędne koło się nakręca - nie jestem w stanie pracować mniej, bo moja podstawowa pensja to osiem złotych więcej niż najniższa krajowa. Dopiero dzięki "nastukaniu" nadgodzin mogę odłożyć środki chociażby na kursy doskonalenia zawodowego do odbycia których jestem zobowiązany.

A zdecydowanie chciałbym iść dalej - ruszyć z kanałem na YT i poza działalnością na IG, nagrywać regularnie krótkie, 5-10 minutowe filmy o ratownictwie medycznym, ochronie zdrowia, pierwszej pomocy. Dalej odkłamywać rzeczywistość, tak bardzo przesyconą fejkowymi informacjami. 

Dlatego postanowiłem założyć konto na patronite. Dzięki wielkie wszystkim za wsparcie! Bez Was się nie uda!


BONUS:
Zarapuję w słusznej sprawie


 

Znajdziesz mnie też w mediach

https://www.polskieradio.pl/10/3963/Artykul/2545376,Instazdrowie-Profile-medyczne-ktore-pokazuja-jak-jest

https://www.newsweek.pl/koronawirus-sluzba-zdrowia-w-czasach-epidemii-na-linii-frontu/bv511tt

https://tvn24.pl/polska/wielkanoc-2020-jak-spedzaja-ja-medycy-relacje-ze-szpitali-i-dyzurow-4553402

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Werka G
Werka G
7 zł miesięcznie
Alicja  Dzwonkowska
Alicja Dzwonkowska
7 zł miesięcznie
Alina Zielińska
Alina Zielińska
7 zł miesięcznie
Michał Szmidt
Michał Szmidt
60 zł miesięcznie
Noemi Domagała
Noemi Domagała
7 zł miesięcznie
Anonimowy patron
21 zł miesięcznie