ZAKAZANE HISTORIE

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 612

Liczba Patronów: 643

Zostań Patronem
18 patronów
535 miesięcznie
1 795 łącznie

Kanał na YouTube

2 000 zł

89%

osiągnięto

205 zł

brakuje

Zebranie takiej kwoty pozwoli mi na utrzymanie dotychczasowego poziomu kanału „Zakazane historie” na YouTube, czyli publikowanie jednego filmu historycznego raz w tygodniu w polskiej wersji językowej. Będą środki na pokrycie niezbędnych kosztów - materiałów ilustracyjnych, nagrań, montażu i produkcji.

Różne wersje językowe

5 000 zł

35%

osiągnięto

3 205 zł

brakuje

Przy takim budżecie kanał „Zakazane historie” będzie mógł się dalej rozwijać. Sprofesjonalizujemy kwestię napisów w języku angielskim, gdyż na razie są one publikowane na zasadzie wolontariatu i bezinteresownego wsparcia naszego kanału przez jednego z naszych fanów z USA. Może dodamy napisy w kolejnych językach obcych.

Ekstra film dla patronów

8 000 zł

22%

osiągnięto

6 205 zł

brakuje

Ponadto wyprodukujemy jeden ekstra film półmetrażowy, dłuższy od tych na YouTube (20-30 minutowy), poparty kwerendami w archiwach, a także bez szeregu ograniczeń, jakie stwarza nam serwis YouTube. Będzie on dostępny dla naszych patronów za pośrednictwem serwisu vimeo.com. Dla najpopularniejszych wersji językowych uruchomimy też autonomiczne kanały na YouTube dla danego języka - np. „Forbidden History” dla angielskiej wersji językowej.

Jeden film dokumentalny w ciągu roku

15 000 zł

11%

osiągnięto

13 205 zł

brakuje

Poza realizacją wcześniejszych celów wyprodukujemy jeden pełnometrażowy (52 min.) film dokumentalny rocznie, wsparty o szereg materiałów źródłowych i kwerend w archiwach.
W najbliższych planach jest realizacja filmu „Świadek Katynia”, wstrząsającej historii polskiego żołnierza - Stefana Bartysiaka, uciekiniera z obozu śmierci w lesie katyńskim. Historia ta wyjawia nowe fakty, nieznane do tej pory. Katyńska relacja Bartysiaka jest wyjątkową historią. Sceny jakie on opisuje są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Wraz z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym.

Dwa filmy dokumentalne w ciągu roku

23 000 zł

7%

osiągnięto

21 205 zł

brakuje

Przy takim budżecie będziemy w stanie rozwijać kanał filmowy „Zakazane historie” na YouTube oraz zrealizować dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne w ciągu roku, wsparty o szereg materiałów źródłowych i kwerend w archiwach.
Być może powstaną one w oparciu o inspiracje i sugestie, pochodzące od naszych patronów, na co jesteśmy jak najbardziej otwarci.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Klasa
Piotr Klasa
50 zł miesięcznie
Jarosław Bataszew
Jarosław Bataszew
100 zł miesięcznie
Mira Modelska-Creech
Mira Modelska-Creech
100 zł miesięcznie
Konrad Knitter
Konrad Knitter
5 zł miesięcznie
Mariusz JACHOŁ
Mariusz JACHOŁ
80 zł jednorazowo
Tomasz Wojdyga
Tomasz Wojdyga
10 zł miesięcznie