Inspirujące mamy - Lidia Kardasz

W Patronite od 01.06.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
120 zł łącznie
Nazywam się Lidia Kardasz i prowadzę projekt "Inspirujące mamy". Celem projektu jest wsparcie mam w postaci wiedzy i umiejętności mam - przyszłych i obecnych, które chcą świadomie rozwijać swoje macierzyństwo oraz nawiązać bliską relację z własnym dzieckiem.

O Autorze

Cześć, tu Lidia z Inspirujących mam!

Potrzebuję Twojej pomocy, aby rozwijać mój projekt dla mam, chcących świadomie wychowywać i opiekować się swoim dzieckiem.

Kim jestem?

Przede wszystkim mamą - 7-letniej Hani oraz 4-letniej Oli. Moje macierzyństwo całkowicie przewartościowało moje życie i postanowiłam dzielić się z innymi mamami moim pozytywnym doświadczeniem, przestrzec przed błędami, które się pojawiły oraz wspierać w codzienności bycia mamą - najlepszą, jaką jesteśmy dla naszego dziecka.

Mój projekt opiera się na webinarach, czyli spotkaniach online, podczas których zaproszone mamy-ekspertki w danym temacie, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadają na pytania, pomagają i wspierają inne mamy. Chciałabym rozwinąć ten proces, skupiając się na działaniu podczas wyzwań, które pomogą zmienić w życiu mam to, co wymaga zmiany.

Niestety, praca oraz opieka nad dwiema córeczkami, nie pozwala mi na całkowite oddanie się temu projektowi, dlatego szukam alternatywnej drogi rozwoju mojego projektu, otwartego na każdą mamę, chcącą wychowywać świadomie swoje dzieci.

Projekt "Inspirujące mamy"

"Inspirujące mamy" istnieją już ponad rok. W tym czasie odbyło się już 26 webinarów, czyli spotkań online, podczas których można uczestniczyć w rozmowie z zaproszoną mamą-ekspertką. Poruszamy tematy związane z opieką i wychowywaniem - świadomym, ekologicznym, nastawionym na relacje i rozwój.

Wiem, że codziennie zalewani jesteśmy nadmiarem informacji o tym, co należy zrobić, albo co należy mieć, by dobrze opiekować się dzieckiem. Koncerny chcą nam wmówić, że tylko dzięki ich produktom możemy dzieciom zapewnić lepszy rozwój. Wiele poradników promuje tresowanie dzieci, zamiast ich wspierania i zastanawiania się, co jest przyczyną trudnego zachowania. I w tej gonitwie trudno zatrzymać się, gdy nie mamy świadomości, że możemy inaczej spojrzeć na całą sytuacje, a problem tak naprawdę leży gdzieś indziej.

Moje najważniejsze cele w projekcie:

  • rozpowszechnianie informacji na temat naturalnego rodzicielstwa podczas webinarów
  • rozwój grupy na FB, aby dawała więcej motywacji do działania członkom grupy
  • promocja czytania wartościowych książek dla rodziców
  • udostępnienie szkoleń na temat Naturalnej Higieny Niemowląt oraz o tym, jak odpieluchować dziecko bez przemocy i w szacunku
  • rozszerzenie "Inspirujących mam" do etapu szkolnego - na własnym przykładzie
  • tworzenie materiałów edukacyjnych dla dzieci, by wspomagały dzieci na każdym etapie

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem