Jedziemy Po Radość

W podróży z ostatnim spojrzeniem na świat.

O Autorze

W statucie Fundacji jest zapis:

"Celami Fundacji jest podejmowanie i rozwijanie inicjatyw edukacyjnych, oświatowo - wychowawczych, kulturalnych, opiekuńczych oraz dotyczących kultury fizycznej, sportu, a także rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz osób zmagających się z depresją oraz nałogami."

Tak naprawdę powstała z bezsilności. Z chęci pokazania, że nigdy nie jest za późno i zawsze możesz walczyć o siebie.

To również chęć odczarowania słowa "niepełnosprawny". 

Podróżując po Polsce oraz po świecie z czasem dostawałem coraz więcej wiadomości. Bardzo często pojawiało się w nich jedno zdanie. "Marzę o tym żeby wyjść z domu". 

Przeraziło mnie to jak bardzo i jak wiele osób pozostaje zamkniętych w "czterech ścianach" tylko dla tego, że nie ma kto im pomóc pokonać schody. Czy po prostu pchnąć do działania.

Sam jestem osobą niepełnosprawną. Choroba jaką jest Zwyrodnienie Barwnikowe Siatkówki już prawie całkowicie odebrała mi wzrok. Teraz jestem na etapie tzw. Ślepoty Funkcjonalnej. Jednak dalej nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z naturą. 

Dlatego pomimo ograniczeń jakie stawie przede mną choroba, pragnę żyć jak najbardziej aktywnie. A swoje działanie przekuć w coś co pomoże innym

Wyznaczyłem sobie nowe cele. Jednym z nich jest przebiegnięcie maratonu. Od jakiegoś czasu robię codzienne treningi w celu powrotu do formy. Plan zakłada, że codziennie pokonuję min. 20 km. 

Wielkim marzeniem jest ruszyć w pieszą wędrówkę dookoła Polski

Wszystko po to aby promować ideę projektu "Jedziemy Po Radość". Mam nadzieję, że dzięki temu uda się pozyskać środki na działalność fundacji oraz zakup specjalistycznych rowerów przeznaczonych dla osób z różnymi dysfunkcjami (od wzrokowych po ruchowe).

Niestety takie rowery są drogie. Późniejsze organizowanie wyjazdów tak aby osoby niepełnosprawne nie ponosiły w związku z nimi wydatków też niestety kosztują. 

Możemy się umówić tak, że ja będę chodził, pokonywał kolejne bariery a Ty wesprzesz Fundację "Jedziemy Po Radość" symboliczną kwotą, która umożliwi zakup specjalistycznego sprzętu oraz pozwoli od czasu do czasu wyjść ludziom, którzy nie zrobią tego bez wsparcia, z domu?

 

Dzięki Twojej darowiźnie Fundacja zakupi nowe specjalistyczne narzędzia, dostępne bezpłatnie dla ludzi niepełnosprawnych oraz wolontariuszy.

Projekt "Jedziemy Po Radość" realizowany przez Fundację "Jedziemy Po Radość", można też wspierać wpłatami bezpośrednimi na konta Fundacji:

Bank / IBAN: PL 88 1600 1462 1877 9512 8000 0001 
SWIFT: PPABPLPKXXX
tytuł : "darowizna na działalność statutową"
(zachowaj dowód przelewu, w przyszłym roku odliczysz od podatku).

 

Fundacja "Jedziemy Po Radość"

Mail: fundacja.jpr@gmail.com
Numer KRS: 0000739034 
NIP: 7182149058 
REGON: 38067581200000

Jeżeli chcesz pomóc inaczej zapraszam na stronę Fundacji:
http://jedziemyporadosc.pl/

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)