Klimat Ziemi

Założyłem klimatziemi.pl aby szerzyć wiedzę o zmianach klimatu, przyczyniających się do wymieranie kolejnych gatunków roślin i zwierząt. Jako ekolog roślin staram się popularyzować także wiedzę o zagadnieniach przyrodniczych, które w dużej części są równie istotne jak nośny temat globalne ocieplenia

O Autorze

Nazywam się Jacek Baraniak.  Klimatem głębiej zainteresowałem się w styczniu 2014 roku. Ponieważ z wykształcenia jestem specjalistą ds ekologii i ochrony szaty roślinnej, zainteresowałem się zwłaszcza tym jak zmiany klimatu mogą wpływać na środowisko naturalne Ziemi. Szukałem zatem odpowiedzi na różnego rodzaju stronach internetowych. Z czasem głębiej zainteresowałem się tematami stricte klimatologicznymi.

Pod koniec sierpnia 2016 roku założyłem grupę Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego, w celu szerzenia wiedzy na tematy zarówno klimatologiczne, jak i ekologiczne, które moim zdaniem mocno są ze sobą zintegrowane i nie sposób uznać, że jeden z nich jest ważniejszy niż drugi.

Od listopada 2017 roku prowadzę bloga internetowego klimatziemi.pl, na temat zmian klimatu, uzupełnionego tematyką ekologiczną.  Piszę na nim artykuły do chwili obecnej. Zajmuję się tam też problematyką społeczną w kontekście coraz szybciej zachodzących zmian klimatu - zwłaszcza zważywszy, że od jesieni 2018 roku zaniepokojenie coraz szybciej zachodzącym ociepleniem oceanów i atmosfery ma coraz szerszy oddźwięk w społeczeństwie.

Moją misją jest szerzenie edukacji w powyższych dziedzinach. Jest to możliwe dzięki rosnącej liczbie czytelników, a w szczególności pomóc może wsparcie patronów.  Dzięki uzyskanym tą drogą funduszom będę mógł opłacać hosting i domenę, z czasem rozwijać serwis oraz inwestować w pozycjonowanie i inne środki promocji. I oczywiście pisać kolejne artykuły z jeszcze większym zaangażowaniem.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)