Strefa Patrona:

59

patronów

1375 zł

miesięcznie

7025 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
48
miesięczne wsparcie
46
liczba patronów

  Filmuję dziką przyrodę. Dla dzieci realizuję ,,Przyrodyjki" ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach. Prowadzę Vloga o problemach ekologii. Tworzę unikalne materiały video o polskiej przyrodzie. Nagrania udostępniam bezpłatnie. Przyroda jest dobrem wspólnym, należy do każdego z nas i nikt nie ma prawa jej zawłaszczyć.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Film o Wilkach. Prawda o tych wspaniałych zwierzętach.
Od pewnego czasu nasila się propaganda lobby chcącego polować na wilki. W prasie i telewizji pojawia się bardzo dużo nieprawdziwych informacji na temat tych wspaniałych zwierząt. Wilki nie mogą się bronić , nie mogą krzyczeć ,, to nieprawda" . Trzeba pokazać całą prawdę o wilkach , ich niebywałej inteligencji, zwyczajach, powiązaniach rodzinnych. Od kilku lat rozwijam system filmowania wilków pozwalający na bezinwazyjne zbieranie materiałów. Zwierzęta nagrywane są systemem zdalnie sterowanych kamer. Filmuję wyłącznie dzikie wolne zwierzęta. Praca z wilkami jest niebywale trudna , są to niewyobrażalnie mądre zwierzęta. Każda obserwacja sprawia ,że zachwycam się nimi za każdym razem. Przeraża mnie perspektywa polowania na nie , chcę zrobić wszystko co w mojej mocy by do zabijania wilków nie dopuścić. Najlepszą metodą jest nagłaśnianie prawdy o nich. Wszystkie ujęcia udostępniam bezpłatnie w Internecie. Gotowy film będzie również dostępny bezpłatnie. Każdy z Patronów będzie współautorem filmu. Każda kwota miesięcznie się liczy. Pierwszy próg pozwoli mi utrzymać się na powierzchni i filmować wilki w pobliżu miejsca zamieszkania.
0%
45 %
100%
osiągnięto 45%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 1625 zł
Rezygnacja z dodatkowych prac.
Wreszcie koniec z fuchami i dorabianiem na weselach. Całą energię przeznaczę na filmowanie i pracę w terenie. Rozszerzę swoje działanie na rodziny wilków zajmujące bardziej odległe tereny.
0%
27 %
100%
osiągnięto 27%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 3625 zł
Modernizacja sprzętu
W czasach gdy sprzęt kosztuje setki tysięcy złotych , będę mógł powoli uzupełniać obiektywy, modernizować narzędzia pracy. Pojadę na zdjęcia gdzieś dalej. Zacznę nagrywać wywiady z ekspertami , naukowcami badającymi wilki. Koszt jednego dnia zdjęciowego to około 2 tysiące złotych. Osiągniecie tego progu pozwoli na pracę profesjonalnej ekipy filmowej przez dwa dni.
0%
19 %
100%
osiągnięto 19%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 5625 zł
Kłamstwo Afrykańskiego Pomoru Świń rzeź bezbronnych dzików.
Podczas zbierania materiału do filmu o wilkach , nagrywać będę dziki. Gatunek , który jest prześladowany jak żaden inny gatunek zwierząt łownych. Dziki stały się obiektem straszliwej rzezi. Pod pretekstem Pomoru Świń planuje się wybicie dzików w Polsce. Spowoduje to ogromne problemy w lasach, po kilku latach zaczną nas nękać plagi szkodników drzew. Głównie sosny. W okresie międzywojennym gdy dzików praktycznie nie było 80 % Puszczy Noteckiej zniszczyły szkodniki zimujące w leśnej ściółce. Dziki nie przenoszą pomoru do chlewni , wirusa przenoszą jedynie ludzie. Planuje się pozostawieni 0,1 dzika na kilometr kwadratowy. Czyli jeden dzik na 10 km2 . Trzeba powstrzymać tą rzeź . zwłaszcza ,że dopuszczono wszelkie sposoby polowania z użyciem termowizorów , noktowizorów . Zabija się dziki przy paśnikach.

O Autorze

Nasi przodkowie żyli w puszczy wśród świętych drzew i dzikich zwierząt.   W każdym z nas głęboko tkwi to dziedzictwo. U mnie to ,,coś" ujawniło sie bardzo wcześnie, gdy tylko nauczyłem się chodzić , chodziłem do lasu.

 

Tropiłem zwierzęta, uczyłem sie ich zwyczajów. Szybko zorientowałem się, że świat przyrody jest inny niż pokazują  ludzie.  Jest lepszy, poukładany i na swój sposób sprawiedliwy. Chciałem pokazać prawdę, subiektywną , tak jak ją postrzegam. Zaczynałem od Teleranka, w połowie lat dziewiećdziesiątych. Opowiadałem tam o polskiej przyrodzie. Później realizowaliśmy teleturnieje studyjne dla dzieci ,,Król zwierząt". ,,W koło natury", ,,Sówka". Równolegle w TVP2 pracowałem w programach ,,Animals". Ostatnim dużym cyklem była ,,Dzika Polska" przez dziesiątki odcinków pokazywałem z Tomkiem Kłosowskim prawdziwie dziką stronę Polski.

 

Ostatnio przeniosłem się do internetu. 

  • Facebook, jako Marcin Kostrzyński regularnie udostępniam krótkie filmy.  Niektóre przekraczają 200 tyś odsłon, choć mają nie więcej niż 30 sekund. 
     
  • Prowadzę kanał na YouTube ,,Marcin z Lasu". Najważniejsze dla mnie są ,,Przyrodyjki" - prawdziwe historie. Podczas nagrywania filmów zdażają się niezwykłe spotkania. Każda Przyrodyjka ma nie więcej niż trzy minuty i jest przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów. Są to materiały bez przemocy! 
     

 

 

Dla dorosłych są cykle ,,Za kamerą" i ,,Ekoblabla". 

 

Mieszkam częściowo w Toruniu, a częściowo w małym domku w lesie. Od dwudziestu lat do leśniczówki przychodzą dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy. Nie wiem jak to się stało, ale ranne i osierocone zwierzęta przychodzą pod dom. Skonstruowałem specjalny system pomocy, dokarmiania, który działa automatycznie zapewniając im stałe wsparcie.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 6
Pozwoli mi to wydać posiłek dla dzików. Uzupełnić karmik dla ptaków lub przejechać ze sprzętem 10 kilometrów dalej w las.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 17
Dziesięć złotych miesięcznie to znacząca kwota Dziękuję wszystkim patronom! Dla patronów przygotuję raz w miesiącu dodatkowy film, z ujęciami niepublikowanymi wcześniej.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 22
Za Twoją zgodą dodam Cię do imiennej listy Patronów. Jeśli chcesz, wyślę Ci zdjęcie z dedykacją. Oczywiście otrzymasz dostęp do filmu dla patronów , który będzie udostępniany raz w miesiącu .
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 2
Jeśli chcesz wyślę Ci zdjęcie z dedykacją . Oczywiście otrzymasz dostęp do filmu dla Patronów , który będzie udostępniany raz w miesiącu. Możesz zasugerować temat filmu , Przyrodyjki , lub EkoBlaBli. Jeśli tylko będę w potrafił , zrealizuję taki materiał.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 10
To nie możliwe, by ktoś wpłacił aż tyle. Możesz zasugerować kilka tematów. Wybierzemy jeden temat i zrobię materiał na życzenie Patrona. Dodatkowo wyślę patronowi budkę lęgową dla ptaków.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Przyjadę w ciągu roku w dowolne miejsce ( maksymalnie 300 km od Torunia) z pokazem filmów. 1 - 2 godziny . Dostosuje się do wieku słuchaczy. Termin uzgodnimy minimum na 3 miesiące przed przyjazdem. Dodatkowo Patron otrzyma pamiątkową budkę lęgową dla ptaków.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy