Kot Biznesik - przedsiębiorczość i edukacja finansowa dzieci

W Patronite od 30.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Biznes, finanse i przedsiębiorczość jeszcze nigdy nie były tak ciekawe! Zapomnij o zawiłych pojęciach czy trudnym nazewnictwie. Grunt to dobra zabawa :)

O Autorze

Cześć!
Fajnie, że tu jesteś. Pozwól, że poniżej opowiem głównie o tym czym się zajmuję. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie, to zawsze jestem chętny na rozmowę mailową/telefoniczną :)

 

Nazywam się Arek Błażyca i jestem autorem książki “Kot Biznesik – jak pewien zwykły kot został biznesmenem”. Książka ujrzała światło dzienne w grudniu 2019 roku dzięki uprzejmości Jana Fijora i jego Fundacji – Instytut Carla Mengera.
Był to mój absolutny debiut a mimo tego w niespełna 5 miesięcy książka sprzedała się w ilości ponad dwóch tysięcy egzemplarzy tylko dzięki organicznej promocji. Obecnie książka jest tłumaczona na język angielski i hiszpański.

Prywatnie jestem tatą dwójki dzieci, Jasia (7 lat) i Julki (4 lata) oraz szczęśliwym mężem. Mieszkamy w Szkocji w małym miasteczku niedaleko Edinburgha.

 

Książka, jak i cały projekt „Kot Biznesik”, ma za zadanie rozwijać przedsiębiorczość i edukację finansową wśród dzieci i młodzieży (3-15 lat), choć jak coraz częściej słyszę również dorośli mogą wyciągnąć z niej wiele wartości dla siebie.  

Dlaczego powstała ta książka?

Bezpośrednią inspiracją było moje życie jako młodego taty. Kiedy pewnego dnia spojrzałem na stan swojego konta okazało się, że nawet nie wiedząc kiedy, zacząłem wydawać więcej niż zarabiam. Przeszedłem długi proces oduczania się złych nawyków i wychodzenia z długów... ale czy mogłem tego uniknąć? 

Oczywiście że tak.

Pewnie zgodzisz się, że szkoła obecnie nie jest najlepszym miejscem do nauki o finansach osobistych czy biznesie.
Kreatywność i samodzielne myślenie często są tłamszone przez publiczny system edukacji. Wychowuje się pokolenia etatowców którym wmawia się, że muszą sprzedawać swój czas za pieniądze. Do tego media nakręcają konsumpcjonizm i życie na kredyt... Dopóki dotyczyło to tylko mnie, nie zwracałem na to aż tak dużej uwagi. Sprawa się zmieniła kiedy zostałem ojcem.

Dlatego wychodzę na przeciw i razem ze wspaniałymi ludźmi walczę o lepszą przyszłość dla naszych pociech (i dla nas, bo przecież dzieci to NASZA przyszłość :) )

Czym jest Kot Biznesik?

Pod szyldem Kota Biznesika obecnie prowadzony jest Blog oraz Mini-Księgarnia w której można zakupić moją ksiązkę oraz książki innych autorów o tej samej tematyce - rozwoju przedsiębiorczości i świadomości finansowej. Chcę aby dzieci od małego pielęnowały w sobie przedsiębiorcze podejście do życia i umiały sprawnie zarządzać swoimi finansami.

Co wyróżnia Kota Biznesika?

Kot Biznesik to przede wszystkim ciekawa historia i kolorowi bohaterzy. Wszystko co robię "testuję" na swoich dzieciach :) W żadnym z moich projektów, nie używam zawiłych definicji ani nazewnictwa. Tłumaczę trudne pojęcia na prosty język i analogie. Moją misją jest zainteresować tematem głównie dzieci (choć w planach mam również pomagać rodzicom). Jak widać po recenzjach, książka spełnia swoje zadanie - jednocześnie bawi i uczy podstaw działania biznesu :)

W tekście książki ukryłem autentyczne rady i ideologie takich osobistości jak: Warren Buffer, Henry Ford, John D Rockefeller, Thomas Edison czy Robert Kiyosaki.

Co w planach?

Druga część przygód przedsiębiorczego Kota już "się pisze" :) 
W pierwszej części Kot dowiedział się o innej metodzie zdobywania ryb niż praca najemna. W drugiej części skupię się na tym co determinuje sukces oraz pojawi się mały element grozy i prawdziwe wyzwanie (jak to w prawdziwym biznesie bywa).  

Na swój specyficzny sposób wyjaśnię takie pojęcia jak:

 • inflacja
 • procent / procent składany
 • inwestycje (nieruchomości itp)
 • różne waluty i ich wymiana
 • dźwignie (czasu/informacji)

Jak możesz mi pomóc?

Oprócz pisania książki prowadzę grupę dla rodziców na fb, piszę bloga, obsługuję sklep, wymyślam produkt z kompletnie innej dziedziny (typowo dla profitu) oraz co najważniejsze jestem podwójnym tatą i mężem. Daję z siebie wszystko w każdej dziedzinie życia, ale nie ukrywam, że zaczyna brakować mi czasu.

Podchodzę do tego tematu całkowicie poważnie i jedynym rozwiązaniem jest oddelegowanie części prac specjalistom  - na przykład tworzenie i obsługę nowej strony internetowej. 


Wspierając mnie wspierasz rozwój misji projektu „Kot Biznesik”, a plany na przyszłość są na prawdę ambitne.

Plany na przyszłość

Moim celem jest zadbać o kontent który pojawia się w sieci (online) i innych mediach.
Rozwój technologii sprzyja przybywaniu nowych treści we wszystkich kanałach.
Jest to niewątpliwie sprawa nieunikniona i nie można od tego uciec, ale wspólnie możemy zadbać o jakość dostępnych treści i ich walor edukacyjny. 

Wierzę, że z Twoją pomocą uda się stworzyć markę zaradnego Kota, odpowiedzialną za:

 • Materiały dla dzieci na YouTube
 • Kolejne części książki przygód Kota
 • Aplikacje/gry mobilne
 • Gry planszowe
 • Kursy dla rodziców
 • Warsztaty dla szkół (Akademia Kota Biznesika)
  ... i wiele innych ciekawych rzeczy

Jest tego trochę... Osobiście sam chciałbym się ciągle edukować i poszerzać swoją wiedzę aby była jak najbardziej merytoryczna i prosta do przyjęcia zarazem :) 

Doceniam każdą, nawet najmniejszą pomoc w realizacji mojego celu!


Jeśli chcesz dowiedzieć się co o mojej książce i całym projekcie mówią mądrzejsi ode mnie zerknij na video poniżej :)


Jan Fijor dla Expert w Bentleyu (o książce od 46 minuty)

Jan Fijor dla VETO
 

Jan Fijor dla namzalezy.pl (o książce na samym początku filmu)

Moje krótkie (debiutanckie) wystąpienie na konferencji ASBiRO Investors Sheffield:Fragment książki czytany przez anonimowego właściciela przedszkola :)

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce zajrzyj tutaj:
👉strona główna www.kotbiznesik.pl
👉super darmowe materiały www.kotbiznesik.pl/ebook
👉blog www.kotbiznesik.pl/blog
👉sklep www.kotbiznesik.pl/sklep

👉fanpage www.facebook.com/kotbiznesik


Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu!
Arkadiusz Blażyca

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem