Fundacja “ku Bogu"

W Patronite od 23.01.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 146

liczba Patronów: 169

58 patronów
1 865 zł miesięcznie
43 806 zł łącznie

Projekt Charbel

100 000 zł

43%

osiągnięto

56 194 zł

brakuje

Cel ten jest związany z naszym wsparciem dla Maronickiej Fundacji Misyjnej (MFM) w Polsce: www.maronici.pl
Fundacja 'ku Bogu' stara się uczestniczyć w ich misji i apostolacie od kiedy Pan Bóg zetknął nas razem.
MFM od 7 lat jest pośrednikiem pomiędzy Sanktuarium św. Szarbela w Annaya (Liban) a wiernymi w Polsce.
W roku 2019 dekterem opata Sanktuarium św. Szarbela i z błogosławieństwem Patriarchy kard. Bechara el-Rai, MFM będzie wspierać nadal wszelkie potrzeby kościoła maronickiego w Polsce. Obecnie około 20 tys. osób rocznie zwraca się listownie do Libanu z prośbą o modlitwę i o olej św. Szarbela.
Główny cel MFM to wspierać i szerzyć kult Trójcy Świętej przez libańskich świętych: św. Szarbela, św. Rafkę, św. Nee'metallah'a, błogosławionego Stefana i innych.
Zbieramy środki na:
- tłumaczenie ksiąg liturgicznych obrządku maronickiego (będącego w pełnej komunii ze Stolicą Apostolską) z jęz. Arabskiego na Polski
- środki na znaczki służące listownej i nieodpłatnej wysyłce m.in. oleju św. Szarbela za zgodą i błogosławieństwem Sanktuarium św. Szarbela w Libanie
Bliższe informacje na naszej stronie www.kuBogu.com.pl
Darowizny na ten cel prosimy kierować z dopiskiem "Charbel".
Można też wpłacać bezpośrednio na konto katolickiej fundacji maronickiej w Polsce pod tym linkiem: https://maronici.pl/historia/ gdzie znajdą Państwo numery kont samej MFM w Polsce.

Projekt Effatha

100 000 zł

43%

osiągnięto

56 194 zł

brakuje

Ten projekt realizujemy z kilkoma innymi fundacjami. Ma on na celu nawracanie kapłanów przez oddanie się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Koszty to wydanie i druk ulotek, koszty transportu i przemieszczania się wolontariuszy.
Wpłaty na ten cel prosimy kierować z tytułem: Darowizna na projekt Effatha
Można też zaangażować się osobiście. Kontakt w tej sprawie jest na stronie www.kuBogu.com.pl
Bezpośrednia strona projektu: https://www.modlitwazakaplana.pl która jest realizowana bezpośrednio przez Pana Adriana Pakułę.

Projekt Talbot

120 000 zł

36%

osiągnięto

76 194 zł

brakuje

Nasza ambasadorka, rzecznik prasowy i pisarka - Jolanta Cherbańska podróżuje po Polsce i całym świecie propagując przede wszystkim przesłanie sługi Bożego Matt'a Talbot'a wśród osób uzależnionych i ich rodzin. Na kwotę projektu składają się koszty wydawania książek, broszur, ale i podróży (przeloty, pociągi, wynajem środków transportu, wyżywienie i nocleg). Pani Jola stara się pokrywać je z własnych oszczędności, ale jest to niewystarczające.
Darowizny na ten cel prosimy oznaczać: Darowizna na projekt Talbot.

Projekt Arka

150 000 zł

29%

osiągnięto

106 194 zł

brakuje

Projekt Arka związany jest z budowaniem elitarnej i sprawdzonej grupy firm katolickich, które kierują się 3 celami: 1.Bóg, 2. rodzina, 3. działalność gospodarcza, a także kształtowaniem świadomości katolickiego konsumenta, by nie wydawał pieniędzy u usługodawców walczących z tradycyjnymi wartościami katolickimi, lecz w firmach je budujących i wspierających.
Bliższe informacje na naszej stronie internetowej: www.kuBogu.com.pl

Projekt Kopia

500 000 zł

8%

osiągnięto

456 194 zł

brakuje

Ten ambitny projekt rozpoczęliśmy chcąc zabezpieczyć w postaci cyfrowej katolicką literaturę przedsoborową. Znamy wielu zaangażowanych (przede wszystkim wolontariuszy i pasjonatów), zbierających, tłumaczących, i ręcznie przepisujących skarby naszej wiary, które są praktycznie niedostępne publicznie. Dla każdego kto zajmował się archiwizacją starych ksiąg jest wiadomym jak trudne to zadanie i wymagające specjalistycznego sprzętu i czasu potrzebnego na tę pracę.
Kwota celu, choć wydaje się wygórowana to tylko pokrycie podstawowych kosztów utrzymania osób, które mogą wspólnie z nami poświęcić się całkowicie temu zadaniu. Czas potrzebny na skanowanie (i ręczne przepisywanie) oraz tłumaczenia modlitewnika z XVIII w. to jeden miesiąc dla dwóch doświadczonych archiwistów. Ksiąg są tysiące. Kwota projektu nie zawiera kosztów zakupu starodruków.
Darowizny celowe na ten projekt prosimy oznaczyć "darowizna na projekt KOPIA".