Dawid Ciemięga

W Patronite od 07.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 67

liczba Patronów: 42

271 patronów
3 904 zł miesięcznie
21 874 zł łącznie
Jestem lekarzem i ekologiem, na co dzień poza leczeniem dzieci, zajmuje się walką z pseudonauką i pseudomedycyną propagowaną przez społeczności antyszczepionkowe.

O Autorze

Nazywam się Dawid Ciemięga, jestem lekarzem i ekologiem, na co dzień zajmuje się leczeniem dzieci, ale również ochroną przyrody.

W mediach społecznościowych znany jestem jako Lekarz Dawid Ciemięga, gdzie od 2018 roku zajmuje się popularyzowaniem nauki i walką z pseudomedycyną, głównie skupiam się na przeciwstawianiu się społeczności antyszczepionkowej i walce z medycznymi fake newsami.

Wywiad o mojej działalności dla Izby Lekarskiej :

https://izba-lekarska.pl/prasa/wywiad-z-dawidem-ciemiega/

Za swoją działalność na rzecz promowania rzetelnej wiedzy naukowej i walki z hejtem wobec lekarzy, w roku 2018 otrzymałem z rąk Ministra Zdrowia nagrodę „Lider Roku w kategorii Zdrowie Publiczne” w plebiscycie Menadżera Zdrowia. Moją przemowę z tej gali można zobaczyć tutaj:

Otrzymałem liczne nagrody i wyróżnienia, jednak nie mam w zwyczaju ich prezentować, wole prezentować moje praktyczne sukcesy. Jednym z takich sukcesów jest to, że dzięki mojej działalności publicznej, rodzice w całym kraju mogli zobaczyć, kto tak naprawdę stoi za większością treści w internecie związaną ze szczepieniami i szkodliwymi poradami. Wcześniej gdy temat nie był nagłośniony, wiele osób nie miało świadomości, że stoją za tym osoby bez kompetencji i kwalifikacji. Pokazałem również jako pierwszy lekarz w Polsce, że hejterzy atakujący medyków w sieci, nie są anonimowi oraz bezkarni i można skutecznie pociągać ich do odpowiedzialności prawnej, co wciąż jest istotnym elementem moich działań. Kary finansowe jakich domagam się od hejterów, od początku przekazuje na cele charytatywne.

Moja działalność ma oficjalne poparcie środowiska medycznego, Naczelnej Rady Lekarskiej, Izb Lekarskich oraz związana jest również z poparciem społecznym, czego dowodem jest liczne i aktywnie rosnące grono moich szanownych czytelników w mediach społecznościowych. Dzięki temu udało mi się w 2019 skutecznie zebrać fundusze na projekt filmu o szkodliwej działalności ruchu antyszczepionkowego, którego realizacja została tymczasowo wstrzymana z uwagi na epidemie COVID-19. Realizacja tego projektu będzie kontynuowana i będzie stanowić ważny element mojej społecznej aktywności.

 

Moja działalność to również edukacja, która aktualnie będzie skupiać się na lekcjach m.in biologii i medycyny, jakie prowadzę za pośrednictwem FB, w formie moich autorskich komiksów i ilustracji. Z moich materiałów i artykułów korzystają nauczyciele i wykładowcy, wszystkie te materiały można wykorzystywać za darmo. 

Moim aktualnym projektem, który właśnie uruchamiam, jest mój autorski portal internetowy, który będzie zawierał wszystko co do tej pory publikowałem w mediach społecznościowych, w uporządkowanej, bardziej przejrzystej i ogólnodostępnej formie. Chciałbym aby treści tam publikowane, były zgodne z najnowsza wiedzą naukową i stały się silnym argumentem do walki z pseudonauką i pseudomedycną.

Zajmuje się również ochroną przyrody, współpracuje i angażuje się w działaniach kilku polskich organizacji m.in Niech Żyją, OTOP, Otwarte Klatki, Fundacja Szklane Pułapki, prowadzę również drugi profil o tematyce przyrodniczej Ptaszek i Wieloryb. Jestem fotografem przyrodniczym, a moim głównym zainteresowaniem i największą pasją są wieloryby oraz ornitologia, czego efekty można zobaczyć na mojej stronie www.dawidciemiega.com. Wszystkie moje fotografie są do dyspozycji każdej organizacji zajmującej się ochroną przyrody – za darmo.

Angażuje się we wszystkie działania, które prowadzą do walki z okrucieństwem wobec zwierząt, szczególnie jeśli mogę w tym wykorzystywać własne doświadczenie oraz wiedzę, aby posługiwać się naukowymi argumentami na rzecz edukacji społecznej. Ostatni mój wywiad łączący wiedzę medyczną i przyrodniczą pasję, można przeczytać tutaj:

https://www.otwarteklatki.pl/blog/lekarz-dawid-ciemiega-o-zwierzetach-wegetarianizmie-i-koronawirusie

Moja działalność medyczna i przyrodnicza zbiega się w jednym ważnym wspólnym punkcie, jest to walka z ignorancją i głupotą, które są fundamentem wszystkich złych zjawisk, prowadzących do niszczenia świata w jakim żyjemy.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem