Dawid Ciemięga

W Patronite od 07.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 202

Liczba Patronów: 126

Zostań Patronem
143 patronów
Jestem lekarzem i ekologiem, na co dzień poza leczeniem dzieci, zajmuje się walką z pseudonauką i pseudomedycyną propagowaną przez społeczności antyszczepionkowe.

O Autorze

Nazywam się Dawid Ciemięga, jestem lekarzem i ekologiem, na co dzień zajmuje się leczeniem dzieci, ale również ochroną przyrody.

W mediach społecznościowych znany jestem jako Lekarz Dawid Ciemięga, gdzie od 2018 roku zajmuje się popularyzowaniem nauki i walką z pseudomedycyną, głównie skupiam się na przeciwstawianiu się społeczności antyszczepionkowej i walce z medycznymi fake newsami.

Wywiad o mojej działalności dla Izby Lekarskiej :

https://izba-lekarska.pl/prasa/wywiad-z-dawidem-ciemiega/

Za swoją działalność na rzecz promowania rzetelnej wiedzy naukowej i walki z hejtem wobec lekarzy, w roku 2018 otrzymałem z rąk Ministra Zdrowia nagrodę „Lider Roku w kategorii Zdrowie Publiczne” w plebiscycie Menadżera Zdrowia. Moją przemowę z tej gali można zobaczyć tutaj:

Otrzymałem liczne nagrody i wyróżnienia, jednak nie mam w zwyczaju ich prezentować, wole prezentować moje praktyczne sukcesy. Jednym z takich sukcesów jest to, że dzięki mojej działalności publicznej, rodzice w całym kraju mogli zobaczyć, kto tak naprawdę stoi za większością treści w internecie związaną ze szczepieniami i szkodliwymi poradami. Wcześniej gdy temat nie był nagłośniony, wiele osób nie miało świadomości, że stoją za tym osoby bez kompetencji i kwalifikacji. Pokazałem również jako pierwszy lekarz w Polsce, że hejterzy atakujący medyków w sieci, nie są anonimowi oraz bezkarni i można skutecznie pociągać ich do odpowiedzialności prawnej, co wciąż jest istotnym elementem moich działań. Kary finansowe jakich domagam się od hejterów, od początku przekazuje na cele charytatywne.

Moja działalność ma oficjalne poparcie środowiska medycznego, Naczelnej Rady Lekarskiej, Izb Lekarskich oraz związana jest również z poparciem społecznym, czego dowodem jest liczne i aktywnie rosnące grono moich szanownych czytelników w mediach społecznościowych. Dzięki temu udało mi się w 2019 skutecznie zebrać fundusze na projekt filmu o szkodliwej działalności ruchu antyszczepionkowego, którego realizacja została tymczasowo wstrzymana z uwagi na epidemie COVID-19. Realizacja tego projektu będzie kontynuowana i będzie stanowić ważny element mojej społecznej aktywności.

 

Moja działalność to również edukacja, która aktualnie będzie skupiać się na lekcjach m.in biologii i medycyny, jakie prowadzę za pośrednictwem FB, w formie moich autorskich komiksów i ilustracji. Z moich materiałów i artykułów korzystają nauczyciele i wykładowcy, wszystkie te materiały można wykorzystywać za darmo. 

Moim aktualnym projektem, który właśnie uruchamiam, jest mój autorski portal internetowy, który będzie zawierał wszystko co do tej pory publikowałem w mediach społecznościowych, w uporządkowanej, bardziej przejrzystej i ogólnodostępnej formie. Chciałbym aby treści tam publikowane, były zgodne z najnowsza wiedzą naukową i stały się silnym argumentem do walki z pseudonauką i pseudomedycną.

Zajmuje się również ochroną przyrody, współpracuje i angażuje się w działaniach kilku polskich organizacji m.in Niech Żyją, OTOP, Otwarte Klatki, Fundacja Szklane Pułapki, prowadzę również drugi profil o tematyce przyrodniczej Ptaszek i Wieloryb. Jestem fotografem przyrodniczym, a moim głównym zainteresowaniem i największą pasją są wieloryby oraz ornitologia, czego efekty można zobaczyć na mojej stronie www.dawidciemiega.com. Wszystkie moje fotografie są do dyspozycji każdej organizacji zajmującej się ochroną przyrody – za darmo.

Angażuje się we wszystkie działania, które prowadzą do walki z okrucieństwem wobec zwierząt, szczególnie jeśli mogę w tym wykorzystywać własne doświadczenie oraz wiedzę, aby posługiwać się naukowymi argumentami na rzecz edukacji społecznej. Ostatni mój wywiad łączący wiedzę medyczną i przyrodniczą pasję, można przeczytać tutaj:

https://www.otwarteklatki.pl/blog/lekarz-dawid-ciemiega-o-zwierzetach-wegetarianizmie-i-koronawirusie

Moja działalność medyczna i przyrodnicza zbiega się w jednym ważnym wspólnym punkcie, jest to walka z ignorancją i głupotą, które są fundamentem wszystkich złych zjawisk, prowadzących do niszczenia świata w jakim żyjemy.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Hania Pohl
Hania Pohl
Próg: 20 zł
Tadeusz Bącal
Tadeusz Bącal
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 6 zł
Piotrek
Piotrek
Próg: 6 zł
Magdalena  Tepper
Magdalena Tepper
Próg: 10 zł
Jolanta Krotoszyńska
Jolanta Krotoszyńska
Próg: 20 zł