Lena Czerniawska

W Patronite od 16.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2505

Liczba Patronów: 2205

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
50 miesięcznie
2 300 łącznie
Jestem badaczką rzeczywistości. Moje studia i obserwacje zamykam w rysunkach i słowach. Szukam odpowiedzi na pytania czym jest przemijanie, teraźniejszość, prawda i jak pojęcia te splatają się z potrzebą istnienia nieskończoności.

O Autorze

Rysunek i słowo pozwalają mi na rozwijanie wielu, różnorodnych projektów od serii obrazów, tekstów literackich, instalacji przez performance, pracę radiową aż po animację kultury. Ciągle jestem w podróży. Nawiguję między Wrocławiem, gdzie skończyłam Grafikę na ASP i gdzie od dziewięciu lat prowadzę niewielkie, autorskie miejsce - Macondo - z moją mamą, niesamowitą reżyserką teatralną i fascynującym człowiekiem, Julią Wernio, a Berlinem, gdzie utonęłam w świecie improwizacji, która daje mi szansę na stawianie wyraźnych kroków w świecie performancu. Dzięki temu współistnieniu ze światem muzyki, żyję jak muzyk - w podróży. Może dlatego piszę. Piszę ciągle, ale krótkimi zdaniami - zdaniami esencjami przeżyć i rozmyślań. Piszę też dlatego, że to co mnie inspiruje najbardziej to literatura. Czytam i słucham książek z ogromnym skupieniem, wnikliwie, powoli, ale i zachłannie. Czasami czytam na głos moich ukochanych autorów, a czasami nawet moje własne teksty i w ten sposób powstaje, raz na cztery tygodnie, Eksperymentalna Audycja Literacka w Radio Kapitał. Z tych podróży i książek tworzę rysunki - rysunki metafory, rysunki niespokojne, nocne zjawy. Kiedy brakuje mi kartki, wychodzę w przestrzeń. Z moich rysunków wytaczają się czerwone i złote nici, metalowe słońca, popękane lustra, zardzewiałe koła rowerów i splatają się w formie instalacji.

Moja siostra mówi, że "żyję nieodpowiedzialnie", ale to moje "małe, obwoźne życie" jest moim głównym narzędziem do badania rzeczywistości. Jeśli się zatrzymam, zatrzymam proces poszukiwania. Może to niewiele, może nie żal byłoby tych kilku rysunków i paru słów, ale one nadają sens mojej drodze.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika