Avatar użytkownika

Łukasz Migura

1
patron
10 
miesięcznie
30 
łącznie
1
patron
10 zł 30 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każde wsparcie ma dla mnie znaczenie. Cieszę się, że jesteś ze mną, że śledzisz to, co robię. W zamian za pomoc w tym wymiarze, otrzymasz dostęp do wcześniejszych publikacji odcinków mojego podcastu oraz wszystkich materiałów, publikowanych na Patronite. Dziękuję Ci za zaufanie. I do usłyszenia.
10 zł miesięcznie
Twój wkład jest dla mnie sygnałem, że to, co robię, ma potencjał i może w przyszłości stać się moim zawodem. Dzięki Tobie mogę produkować kolejne materiały. A ty, możesz cieszyć się tym, co produkuję w pełni za darmo! Bez reklam. Każdy patron z tego progu otrzymuje ode mnie wczesny dostęp do nowych odcinków podcastu, dostęp do wszystkich materiałów publikowanych na Patronite oraz pośredni wpływ na to, co pojawi się w moim podcaście w przyszłości.
20 zł miesięcznie
O panie. To tak, jakby zaprenumerować czasopismo. Albo wykupić dostęp do platformy VOD. Co mogę zaoferować w zamian? Oprócz wczesnego dostępu do nowych odcinków podcastu oraz do wszelkich materiałów opublikowanych na Patronite, a także pośredniego wpływu na temat kolejnych produkcji, patroni z tego progu zyskają miejsce w "napisach" po odcinkach, wyprodukowanych w czasie dotowania mojej działalności. Rzecz jasna, jeśli będą sobie tego życzyli.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Łukasz Migura w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Piszę książki, opowiadania i scenariusze. Produkuję audiobooki, słuchowiska oraz seriale audio. Tworzę dla wszystkich złaknionych nowych historii.

Cześć, jestem Łukasz, ale to już pewnie wiesz. Zapewne domyślasz się także, że moje życie kręci się wokół pisania. Zakładam jednak, że odwiedzając tę podstronę chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, kim jestem i co robię. A więc…

…piszę, nagrywam i montuję

Przez pewien czas zamykałem się w nurtach science fiction i fantasy. Na koncie mam już serial wyprodukowany przez Audiotekę. Sen o wolnym świecie to historia będąca mieszanką steampunku i postapokalipsy.

Jestem też autorem scenariusza słuchowiska pt. Ostatnia podróż Ijona, stworzonego we współpracy z fundacją Soundsitive Studio z okazji roku Stanisława Lema. Ta produkcja to typowa space opera, bazująca po trochu na Odysei kosmicznej i Dziennikach Gwiazdowych.

Napisałem też kilka opowiadań, z czego dwa wydano drukiem. Na szczególną uwagę zasługuje tekst pt. Złoto Alaski, który umieszczono w zbiorze Taki Dziki Zachód. Antologię wydano nakładem Wydawnictwa IX. Dobra rzecz!

Coś Ci opowiem

Teraz uciekam od ciasnych ram konwencji i staram się po prostu opowiadać ciekawe historie. Co więcej, skaczę nie tylko między gatunkami, ale także pomiędzy formami. I to właśnie ta nowa forma - podcasty i seriale audio - pozwala mi z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Od 2020 roku zajmuję się bowiem produkcją audiobooków i słuchowisk. Materiały oparte na moich tekstach znajdziesz na łamach Podcastu Czytam Się. Jest to szereg opowieści, czytanych przeze mnie lub przez zaprzyjaźnionych lektorów. Część materiałów została wzbogacona dźwiękami z płatnej bazy Artlist.

Po co mi Patronite?

Chciałbym poświęcać więcej czasu na tworzenie, a dzięki Twojemu wsparciu mogę sobie na to pozwolić. Po pierwsze, jeśli zdecydujesz się mnie wesprzeć, nie będę dokładać do tej zabawy - opłata za dostęp do bazy dźwięków na portalu Artlist potrafi uderzyć po kieszeni.

Po drugie, dzięki dotacji, będę mógł zajmować się tym przez większą część dnia. Dzisiaj jest to wyłącznie hobby. A rzecz jasna, im więcej czasu będę mógł poświęcić na pisanie i produkcję, tym więcej treści będę w stanie Wam zaoferować.

Po trzecie, wierzę, że będę w stanie zbudować większy zespół, który pozwoli mi rozwinąć moją jak na razie jednoosobową działalność w studio nagraniowe. Chciałbym zacząć realizować produkcje pokroju Blackout'u z Remim Malkiem. Marzy mi się dom produkcyjny, wzorowany na Gimlet Media czy QCode. Wydaje mi się, że jest to możliwe. Zwłaszcza, jeśli dołożysz swoją cegiełkę.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Łukasz Migura w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Opłacenie bazy dźwięków Artlist
  • 120 zł miesięcznie
  • 110 zł brakuje
8%
Dotychczas opłacałem dostęp do płatnej bazy dźwięków Artlist z własnej kieszeni. Niestety przez rosnącą inflację i niekorzystną sytuację gospodarczą, w tym roku mogę być zmuszony do szukania darmowych baz. A co się z tym wiąże, jakość dźwięków dodawanych do nagrań może być niższa. Dodatkowo przeszukiwanie portali typu soundarchive jest bardziej czasochłonna, co także przekłada się na dłuższy czas produkcji.

W ubiegłym roku opłata za dostęp do Artlista wyniosła 299 dolarów. W tym roku najprawdopodobniej zdecyduję się na tańszą opcję. Mimo wszystko koszt licencji wyniesie około 1000 zł.
Więcej czasu na podcast
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 490 zł brakuje
0%
Otrzymując miesięczne wsparcie na poziomie 1500 zł, będę w stanie w większym stopniu poświęcać się pracy nad podcastem. Napisanie tekstu, jego nagranie i późniejsza produkcja zabiera sporo czasu.

Samo stworzenie dobrej bazy, tj. tekstu, potrafi zająć trzy miesiące. Nagranie materiału to raczej szybka sprawa, ale jego późniejsza obróbka i udźwiękowienie także jest czasochłonne. Praca nad piętnastominutowym odcinkiem to kilka(naście) godzin dłubania.

Otrzymując wsparcie na poziomie 1500 zł miesięcznie, będę w stanie ograniczyć fuchy, jak copywriting, by poświęcić się pracy nad podcastem.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Łukasz Migura już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Czytelnik713
Czytelnik713
10 zł
Czytelnik713
Czytelnik713
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.