Maria Nowakowska

W Patronite od 01.06.2018

50/50

1 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 500 zł

brakuje

Nad czym teraz pracuję:
- baza online łódzkich rzeźb - na chwilę obecną nawet Urząd Miasta nią nie dysponuje
- wywiady z łódzkimi rzeźbiarzami i ich spadkobiercami - m.in. panem Andrzejem Joczem, panem Arturem Nowickim czy panem Michałem Gałkiewiczem
- dokumentacja fotograficzna rzeźb in situ
- zbieranie dokumentacji archiwalnej (kwerenda archiwalna i biblioteczna)
- prace nad przewodnikiem po łódzkiej secesji, który ukaże się w listopadzie
- prace nad Festiwalem Detalu Architektonicznego #detalfest, który odbędzie się 16-18.XI i 23-25.XI.

Dzięki tej kwocie mogę spędzać codziennie ok. 4 h na pracy nad bazą rzeźb i przewodnikiem oraz innymi prowadzonymi przeze mnie działaniami - np. festiwalem #detalfest, który wymaga zaawansowanej logistyki, promocji i organizacji. Z jednej strony osiągnięcie tego celu to dużo, z drugiej - ciągle wymaga dodatkowej pracy, a zatem rozpraszania się. Jest to jednak jakiś przyczółek, który pozwala na posuwanie się spraw do przodu :-)

Żyję jak trza!

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 500 zł

brakuje

Dzięki takiej kwocie mogę zająć się tylko tym, co dobrze mi wychodzi - pisaniem i promocją architektury. Dzięki bazowemu zapleczu finansowemu mogę przeprowadzić przynajmniej 4 bezpłatne wycieczki dla mieszkańców w roku, doskonalić bazę rzeźb i pogłębiać konieczny do tego celu research. Zbieranie informacji na temat sztuki w przestrzeni miasta to bardzo pracochłonne zajęcie; wymaga godzin wywiadów, wielodniowych kwerend w bibliotekach, dojazdów do specjalistów/rzeźbiarzy/spadkobierców rozsianych po całej Polsce. To działalność cenna z punktu widzenia utrwalania, opisywania i promowania dziedzictwa miasta i kraju.

Wchodzę na YouTube'a

3 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 500 zł

brakuje

Jeśli za część pracy (np. spisywanie wywiadów z artystami) będę mogła zapłacić, zwolni mi się czas konieczny do wejścia w kolejny kanał komunikacji - YouTube. Wtedy będziecie mogli nie tylko czytać o rzeźbach i architekturze Łodzi, ale również oglądać materiały filmowe. Mam na nie naprawdę sporo pomysłów, więc nie mogę się doczekać akuratnego splotu okoliczności :-)

Zostaję sułtanem detalu

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

5 000 zł

brakuje

Zaczynam dzień od medytacji w temacie pokoju nad światem, a potem nic tylko detaluje i rzeźbię! Festiwal Detalu robi się międzyplanetarny, książki wydają się w twardych okładkach, a ja nadaję do Was w 4K i Technokolorze z każdej inteligentnej lodówki!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)