Maria Nowakowska

W Patronite od 01.06.2018

Maria Nowakowska - łodzianka, autorka książki "Łódzki detal - przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych", pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest, pracująca obecnie nad kolejną książką i bazą łódzkich rzeźb plenerowych.

O Autorze

Cześć! 

Nazywam się Maria Nowakowska i zajmuje się popularyzacją architektury mojego ukochanego rodzinnego miasta - czyli Łodzi. Jej dziedzictwo architektoniczne pokazuję przez  pryzmat szczegółów - czyli detali architektonicznych, stąd nazwa całej inicjatywy - Łódzki detal. 

Od 2017 r. organizuję Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest, podczas którego zapraszam do Łodzi detalistów z różnych stron Polski i Europy, by pokazali szerzej piękno miast, które badają i promują. 

W 2016 r. wydałam wspólnie z Centrum Regio pierwszy przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych ("Łódzki detal"). Od tego czasu przeprowadziłam 35 wykładów, 11 warsztatów, 24 wycieczki i 3 gry miejskie związane z lokalną architekturą. 

Wymyślony i koordynowany przeze mnie w 2017 r. projekt "Łódzki detal" został doceniony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, który umieścił go w filmie podsumowującym dwa lata działań w ramach swojego programu "Wolontariat dla dziedzictwa".

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystką Prezydent Miasta Łodzi, laureatką nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie „Młodzi w Łodzi” oraz czterech nagród za działalność społeczną – 2 Punktów dla Łodzi, statuetki "Kobieta niezwykła" i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Na co dzień jestem związana z łódzkimi organizacjami i instytucjami kultury.

Obecnie pracuję nad katalogiem łódzkich rzeźb w formie strony www i tematycznym przewodnikiem. Na jesieni ukaże się druga moja książka - Przewodnik po łódzkiej secesji. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)