Maria Nowakowska

W Patronite od 01.06.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
20 zł łącznie
Maria Nowakowska - łodzianka, autorka książki "Łódzki detal - przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych", pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest, pracująca obecnie nad kolejną książką i bazą łódzkich rzeźb plenerowych.

O Autorze

Cześć! 

Nazywam się Maria Nowakowska i zajmuje się popularyzacją architektury mojego ukochanego rodzinnego miasta - czyli Łodzi. Jej dziedzictwo architektoniczne pokazuję przez  pryzmat szczegółów - czyli detali architektonicznych, stąd nazwa całej inicjatywy - Łódzki detal. 

Od 2017 r. organizuję Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest, podczas którego zapraszam do Łodzi detalistów z różnych stron Polski i Europy, by pokazali szerzej piękno miast, które badają i promują. 

W 2016 r. wydałam wspólnie z Centrum Regio pierwszy przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych ("Łódzki detal"). Od tego czasu przeprowadziłam 35 wykładów, 11 warsztatów, 24 wycieczki i 3 gry miejskie związane z lokalną architekturą. 

Wymyślony i koordynowany przeze mnie w 2017 r. projekt "Łódzki detal" został doceniony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, który umieścił go w filmie podsumowującym dwa lata działań w ramach swojego programu "Wolontariat dla dziedzictwa".

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystką Prezydent Miasta Łodzi, laureatką nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie „Młodzi w Łodzi” oraz czterech nagród za działalność społeczną – 2 Punktów dla Łodzi, statuetki "Kobieta niezwykła" i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Na co dzień jestem związana z łódzkimi organizacjami i instytucjami kultury.

Obecnie pracuję nad katalogiem łódzkich rzeźb w formie strony www i tematycznym przewodnikiem. Na jesieni ukaże się druga moja książka - Przewodnik po łódzkiej secesji. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem