W Patronite od 08.04.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 842

Liczba Patronów: 948

Zostań Patronem
10 patronów
320 miesięcznie
4 375 łącznie
Jesteśmy jedynym w Polsce serwisem, który w przystępny, ale wyczerpujący sposób opisuje zmiany, jakie zachodzą w naszym świecie pod wpływem nowych technologii. Nie piszemy o premierach nowych smartfonów, lecz tłumaczymy, jak rozwija się cyfrowa rzeczywistość. Cenimy rzetelne dziennikarstwo.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Gosia Fraser. Większość z Was zna mnie zapewne z pracy dziennikarskiej, w której od wielu lat zajmuję się tematyką cyberbezpieczeństwa i prywatności. Moje artykuły i wypowiedzi można przeczytać m.in. na łamach Polskiej Agencji Prasowej, Niebezpiecznika, Zaufanej Trzeciej Strony, "Visegrad Insight" i serwisu Res Publica, a także np. brytyjskiej edycji magazynu "Wired".

Ten profil powstał, bo wspólnie z gronem ciekawych ludzi postanowiłam stworzyć coś wyjątkowego.

*

NOWE TECHNOLOGIE ZMIENIAJĄ NASZE ŻYCIE. 

Codziennie, w każdej jego dziedzinie.

Serwis mediaphilia.pl powstał po to, by prostym językiem opowiadać o tym, jak wpływają na nasz świat - w tym na społeczeństwo, politykę, pracę, edukację, a nawet relacje międzyludzkie.

Chcemy, żeby nasz serwis był dla Was rzetelnym źródłem informacji - w swoich tekstach zachowujemy najwyższe standardy dziennikarskie i działamy rzetelnie oraz transparentnie.

Nie bierzemy pieniędzy od wielkich koncernów technologicznych. Nie wpuszczamy na łamy bannerów reklamowych i wyskakujących okienek. Nie monetyzujemy Waszych danych.

Naszą misją jest szeroka edukacja na tematy związane z rozwojem nowych technologii i świata cyfrowego.

Właśnie dlatego założyliśmy profil na Patronite - chcemy tworzyć dla Was treści, ale nie będziemy ukrywać - to wymaga zarówno nakładów pracy, jak i wkładu finansowego.

Na mediaphilia.pl jasno, ale wyczerpująco tłumaczymy zagadnienia związane z tematami takimi, jak:

 • prywatność i ochrona danych osobowych
 • cyberbezpieczeństwo
 • sztuczna inteligencja i jej problemy
 • gospodarka cyfrowa
 • wpływ rozwoju technologii na geopolitykę
 • problemy dezinformacji i fałszywych wiadomości
 • zmiany w świecie mediów tradycyjnych i cyfrowych
 • psychologia internetu

Mediaphilia.pl to nie tylko teksty w serwisie - to także relacje, które budujemy z naszymi odbiorcami w mediach społecznościowych.

Planujemy rozwój naszego serwisu w kolejnych, nowych kierunkach, m.in. współpracy z wydawnictwami literatury biznesowej, technicznej i naukowej oraz realizacji materiałów wideo. Chcemy także stworzyć regularnie publikowany podcast na tematy, którymi zajmujemy się na co dzień.

 

Szanujemy Twój czas! 

Na Mediaphilii nie znajdziesz reklam i nieoznaczonych materiałów sponsorowanych, a zatem nie bądź obojętny - grosza rzuć dziennikarzom!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marcin Skarbek
Marcin Skarbek
Próg: 30 zł
Maciej Przybylski
Maciej Przybylski
Próg: 10 zł
Kasia Depa
Kasia Depa
Próg: 100 zł
Jarek Przeczek
Jarek Przeczek
Próg: 10 zł
Paweł Deyk
Paweł Deyk
Próg: 30 zł
Sebastian Górski
Sebastian Górski
Próg: 10 zł