medievalheritage.eu

W Patronite od 03.07.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 337

liczba Patronów: 485

15 patronów
622 zł miesięcznie
11 289 zł łącznie
Witam Nazywam się Janusz Michalew, z wykształcenia jestem historykiem i od około trzech lat sam pracuje nad stroną internetową poświęconą zabytkom średniowiecza i starożytności. Jest ona już dostępna w sieci pod adresem https://medievalheritage.eu

O Autorze

   Witam

  Nazywam się Janusz Michalew, z wykształcenia jestem historykiem i od około trzech lat lat sam zawzięcie pracuję nad stroną internetową poświęconą zabytkom średniowiecza i starożytności. Jest ona dostępna w sieci pod adresem https://medievalheritage.eu

  Celem medievalheritage.eu jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym zabytków i budownictwa z dawnych czasów poprzez opisy, zdjęcia, plany i rekonstrukcje. W odróżnieniu od innych portali zajmuję się nie tylko zamkami ale także kościołami, klasztorami, budowlami świeckimi, mostami... słowem wszystkimi rodzajami zabytków średniowiecznych jakie przetrwały do naszych czasów.
  Obecnie strona zawiera około 2200 zabytków z około 1500 miejsc na terenie Polski, Słowacji, Czech, Łotwy, Estonii i Walii. Każdy jest opisany, ze zdjęciami, większość posiada plany, stare ryciny, rekonstrukcje. Dodałem również słownik pojęć architektonicznych, a od niedługiego czasu funkcjonuje także dział z artykułami. Jeśli chodzi o zabytki spoza Polski to jest to obecnie jedyna polskojęzyczna, fachowa, popularnonaukowa strona. Myślę że pomocna będzie ona także dla osób planujących wczasy, wycieczki. Wszystkie zabytki umieszczone są na mapie google, więc wyszukanie miejsc do zwiedzenia nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przy zabytkach staram się też podawać informacje praktyczne np czy zwiedzanie jest możliwe, w jakim stanie zachował się zabytek itp.

Plany:

  Dzięki waszemu patronatowi serwis będzie mógł być rozwijany, co oznacza kolejne państwa z ich architektonicznym dziedzictwem, uzupełnianie i aktualizowanie już istniejących na stronie, oraz dodawanie nowych fotografii, planów, rekonstrukcji. W ostatnim czasie zamieściłem także na stronie nowy dział z artykułami poruszającymi tematykę średniowiecza. Obecnie opracowuję zabytki z terenu Czech, następne będą Węgry lub Szkocja, a docelowo dzięki Waszemu wsparciu mam nadzieję że cała Europa i Bliski Wschód. Plany mam bardzo ambitne, docelowo chciałbym by medievalheritage.eu było największym portalem o średniowiecznej architekturze, swoistą encyklopedią dziedzictwa wieków średnich :)
   Chciałbym także rozwijać funkcjonalności na stronie, poprzez wykupywanie płatnych wtyczek wordpressa, na którym zbudowane jest medievalheritage, a przy większych dochodach może i opłacenie informatyka, który lepiej by zoptymalizował stronę niż historyk :) Fundusze konieczne są również na zakup literatury, szczególnie zagranicznej, trudno dostępnej i droższej niż książki polskie, opłacanie coraz wyższych rachunków za prąd (w końcu komputer dzielnie pracuje po 12h dziennie) oraz oczywiście opłacanie serwerów na których medievalheritage hula.
 

 

A oto kilka pozycji fachowej literatury zakupionej dzięki wsparciu Patronów. Dzięki wam duża część zawartej w niej wiedzy dostępna jest już dla każdego w sieci :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem