Mikołaj Wyrzykowski

W Patronite od 07.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2141

Liczba Patronów: 2138

Zostań Patronem
2 patronów
30 miesięcznie
135 łącznie
Podróżnik i pasjonat literatury. Nomada mieszkający między Polską, Francją i Kanadą. Magister Sorbony, zajmuję się poetyką szlaku św. Jakuba. Publikuję tomiki opowiadań, książki i poezję w trzech językach. Niedawno zacząłem rozwijać szkołę językowo-kulturalną „Café français”.

O Autorze

Podróżnik i pasjonat literatury. Urodziłem się w Toruniu, ale jako nomada kulturowo-językowy mieszkałem w Londynie, Reykjaviku i Santiago de Compostela, ale przede wszystkim w Prowansji i w Paryżu. Aktualnie zajmuję się poetyką pielgrzymowania po szlaku św. Jakuba w porównaniu ze współczesnym włóczęgostwem w literaturze. Publikuję tomiki opowiadań i poezji, jak i artykuły czy reportaże. Uwielbiam długie wędrówki, francuską piosenkę i degustację wina. Po pięciu latach we Francji jestem właściwie dwujęzyczny, znam również angielski, hiszpański i włoski. Niedawno zacząłem rozwijać szkołę językowo-kulturalną „Café français”, której celem jest nauka języka, a także rozmowy o kinie i literaturze frankofońskiej.

Jako dziennikarz:

– ukończyłem Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy i Studium Reportażu;

– prowadziłem projekty medialne (m.in. „Francja z Pasją” oraz „Szlakiem francuskich winnic”);

– występowałem gościnnie w audycjach radiowych m.in. Radia PiK, Jedynka, Radio Kielce;

– pisałem do czasopism podróżniczych jak Polski Caravaning czy Poznaj Świat;

Jako autor:

– prowadziłem spotkania autorskie oraz podróżnicze m.in. na Toruńskim Festiwalu Książki;

– uczestniczyłem w Warszawskich Targach Książki;

– zostałem dwukrotnym stypendystą programu Pasjopolis;

– otrzymałem stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury na tłumaczenie książki pt. „Zrządzenie losu” na język angielski („A Twist of Fate”);

– laureat nagrody „Złota Róża” za tomik „Wspomnienie chwili obecnej”;

– wyróżniony przez szwajcarskie jury konkursu PIJA za opowiadanie w języku francuskim pt. „Les Saisons” opublikowane w 2018 roku;

– w tym roku ukaże się na rynku francuskim mój tomik prozo-poezji zatytułowany „Cartes Postales de Paris”, czyli „Pocztówki z Paryża”;

Jako student:

– zdobyłem licencjat z kreatywnego pisania i kina na uniwersytecie Aix-Marseille, Francja;

– spędziłem semestr na King’s College London, Anglia;

– otrzymałem dyplom magisterski z literatury porównawczej na Sorbonie w Paryżu, Francja;

– przygotowuję się do rozpoczęcia doktoratu z literatury na UQAM w Montrealu, Kanada;

Więcej informacji o mnie, o publikacjach oraz najnowszym projekcie na:

http://mikolajwyrzykowski.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Antonina Poźniak
Antonina Poźniak
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł