W Patronite od 20.03.2020

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś. Pragnę trafić do osób, które dostrzegają, że życie kręci się nie tylko wokół materialistycznych przyjemności, ale liczą się ludzie i ich uczucia. Zapraszam do wspólnej podróży pełnej miłości i zrozumienia :)

O Autorze

 

Hej!

Przychodzę do Ciebie dziś z czymś zupełnie nowym i niestandardowym. Wyobraź sobie świat pełen miłości i zrozumienia... ludzie są mili i pomocni, dbają o dobro drugiego człowieka równie mocno jak o swoje. W takim świecie nie ma tak dużej ilości prześladowań, mobbingu, dokuczania i wyzywania w szkołach. Czujesz spokój kiedy idziesz na ważne spotkanie, nie stresujesz się tym, że gdy powiesz co czujesz to ktoś cię skrytykuje lub oceni... Możesz być kim chcesz, jak chcesz, gdzie chcesz i z kim chcesz... Wizja wolności, zrzucenia kajdan ciągłego biegu. 

Taki Świat możemy mieć - w końcu to my go kształtujemy, więc czemu robić to w kierunku pustki ? 

Każdy z nas chce być traktowany indywidualnie, bo przecież jesteśmy wyjątkowi. No i zgadzam się! Ale czy w tym jak chcesz być traktowany, dostrzegasz to jak Ty traktujesz innych?  Skąd różnica, że przechodząc obok sprzątaczki pojawia się myśl 'taka to nic nie osiągnie', a gdy widzisz pędzącego biznesmena czujesz, że chcesz być taki jak on, bo to przecież człowiek na poziomie? 

Zmierzam kochani do tego, że pragnę świata pełnego tolerancji, miłości, ciepła i zrozumienia dla drugiej osoby. Chodzi o równość, bo mimo, że każdy z nas jest indywidualistą to wszyscy jesteśmy tym samym gatunkiem.

I nie uwierzę, że jeśli powiem, że chcesz być dobrze traktowany - to ty powiesz "A skąd, lubię gdy się mnie nie szanuje!". Każdy z nas pragnie tego samego, pragnie ciepła. 

Czym w zasadzie jest Mimoza?

To mój pierwszy TAK WAŻNY i GLOBALNY projekt. Ale zacznijmy od początku...

Na pewno znasz to uczucie kiedy rozetniesz sobie kawałek ciała. Od razu odsuwasz się i najchętniej uchroniłbyś to miejsce przed całym światem. A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak czują to rośliny? W jaki sposób reagują, kiedy złamie się gałąź lub oderwie liść? 

Może nie są w stanie fizycznie odczuwać świadomego bólu jak Ty, ale na pewno reagują na doznanie krzywdy. Idealnym tego przykładem jest ...:

Mimoza
roślina, której imię wywodzi się od greckiego 'mimos' i oznacza: aktor, naśladowca.

Wydaje się ona uosobieniem delikatności - ma drobne listki i różowe lub żółte kulki kwiatów kołyszące się na łodygach. Jest bardzo bojaźliwa... Wystarczy lekkie dotknięcie, a ona już składa listki. Potrzebna jest dłuższa chwila, by ponownie pokazała się w całej okazałości.

Do czego zmierzam? To jest nie projekt botaniczny !

Mój projekt otrzymał jej nazwę, ponieważ jest to roślinka bliska mojemu sercu. Od dziecka wyjątkowo się z nią utożsamiam. Delikatna... Wrażliwa na świat zewnętrzny... Czasem zadziorna. 

Od dłuższego czasu już obserwuje nasz Świat i wielu przykrych rzeczy doznałam też osobiście. Ale nie chcę być kolejną osoba, która patrzy na cierpienie i pustkę z obojętnością. CHCĘ DZIAŁAĆ! 

Dlatego stworzyłam projekt, w którym pokazuję moje codzienne życie, dodaje otuchy i wiary w siebie moim rozmówcom. Dążę systematycznie do zwiększania świadomości ludzi wysyłając ogromne pokłady uśmiechu i ciepła. Mamy tego niestety mocny deficyt i ktoś powinien go poprawić - czuję, że to moja misja. Pragnę jednoczyć ludzi: tych którzy wygrali z nieśmiałością, czy depresją z tymi, którzy są pewni siebie i mają wiele wiedzy do zaoferowania. Bo bezcennym stało się dla mnie usłyszeć od obserwatora: "Dzięki Tobie, zrozumiałem, że jestem w porządku". 

Dlatego zachęcam Cię do wspólnej podróży i odkrywania, co jeszcze pięknego Świat może nam zaoferować.  Jesteś ze mną? 

M. 

Do przemyslenia...

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)