Strefa Patrona:

3

patronów

115 zł

miesięcznie

1201 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
317
miesięczne wsparcie
444
liczba patronów

  Od 2014 roku Movember walczy w Polsce z rakiem jąder i prostaty. Uczymy facetów, jak się badać oraz organizujemy wydarzenia z bezpłatnymi badaniami. W 2016 po raz pierwszy stworzyliśmy cykl bezpłatnych wydarzeń z badaniem USG jąder. Naszymi ambasadorami jest Superliga piłki ręcznej.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 1111 zł miesięcznie
brakuje 996 zł
Woda i światło
Żeby się zbadać raz w miesiącu, mężczyzna powinien wejść pod prysznic, wykąpać się a potem na spokojnie poprzekładać jądra między placami. Jeśli nie pojawiły się żadne zgrubienia ani bolesne miejsca, to znaczy, że wszystko w porządku.
Hej, właśnie nauczyliśmy Cię, jak badać się samemu!
Jak widzisz, potrzebne są do tego woda i odrobina prądu, żeby nie narozlewać poza wannę, jak się człowiek kąpie w ciemnościach. Około 1000zł miesięcznie wydajemy na rachunki (biuro, telefony, magazyn). Dokładając nam tę kasę sprawiacie, że więcej środków z przekazywanych nam "dużych" darowizn możemy przeznaczyć na merytoryczne działania, a więc organizację badań!
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 2222 zł miesięcznie
brakuje 2107 zł
Filmiki w internetach
Czy wiesz, że jest to drugi próg w naszym profilu? Przy tej okazji chcielibyśmy również wspomnieć, że rak prostaty jest drugim najczęstszym powodem przedwczesnej śmierci wśród mężczyzn w Polsce (goni raka płuc).
Dotyczy to coraz młodszych mężczyzn, już nawet po 40 roku życia!
Jak widzisz, Movember bawi i uczy - a to głównie dzięki filmom, które produkujemy już od trzech lat, by nasi fani mieli co sobie podawać na fejsie i prowokować znajomych do włączania się w akcję. Nasze filmy w social-media widziało ponad 150 tysięcy osób na samym tylko Facebook'u, ale chcielibyśmy, aby docierały one nawet na skraj internetu.
W związku z tym chcemy robić więcej ciekawych materiałów, które zachęcą mężczyzn do zapoznawania się z kampanią Movember Polska i naszą bazą wiedzy na temat męskich nowotworów. Od ubiegłego roku angażujemy sportowców, by promowali akcję wśród swoich fanów, a więc oszczędzamy na aktorach, ale na operatorach i montażystach trochę nie mamy serca....
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 3333 zł miesięcznie
brakuje 3218 zł
Na żywo i w kolorze
Czy wiesz, że najmocniejsze auto, jakiego używamy w naszej akcji ma blisko 300 koni? Ma też 14 lat, mieści gratów na trzy dni eventu edukacyjnego i do tego trzy osoby, które ten event prowadzą.
Przez ostatnie lata przejechaliśmy ponad 200 tysięcy kilometrów od Trójmiasta po Lublin, Poznań, Wrocław i Śląsk, żeby spotykać się z mężczyznami i rozmawiać na temat męskiego zdrowia.
W tym roku Movember to nie tylko listopad - to także spotkania w innych miesiącach roku, w trakcie których uczymy, że o męskie sprawy trzeba dbać często i regularnie. Bo na przykład taki rak jąder potrafi się rozwinąć i zaatakować inne organy (tzw. przerzuty) już w ciągu kilku miesięcy, więc pamiętanie o profilaktyce tylko w listopadzie, to zdecydowanie zbyt mało.
Mając więcej środków możemy realizować więcej spotkań i eventów. Poza badaniami USG w listopadzie, proponujemy także panom sprawdzanie innych parametrów związanych ze zdrowiem - w tym roku zaczęliśmy również badania ciśnienia, cukru i wydolności oddechowej!
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 4444 zł miesięcznie
brakuje 4329 zł
Zdecydowanie więcej
Czy wiesz, jaki jest koszt organizacji jednego dnia bezpłatnych badań dla mężczyzn? Powyżej 10 tysięcy złotych - licząc razem z drukiem materiałów, które są rozdawane, ale także tych, które są zużywane w trakcie badań. Każde spotkanie to także wiele zaangażowanych osób, lekarzy, ludzi odpowiedzialnych za budowę stanowisk czy ich transport. To także kilkunastu wolontariuszy, paliwo, hotele i wiele wypitych kaw.
W 2016 roku przebadaliśmy ponad 1300 osób - nieźle, jak na akcję koordynowaną przez dwóch facetów, trzy dziewczyny i jednego kota, prawda?
Jeśli dojdziemy do tego pułapu, będziemy w stanie zrealizować więcej wydarzeń z bezpłatnymi badaniami USG jąder - a to jest w końcu naszym głównym celem.
Zarząd obiecał też, że w końcu posprząta biuro po zeszłorocznej akcji i nie będziemy musieli siedzieć na podłodze (gdzieś pod spodem powinny być krzesła).

O Autorze

Movember to ta akcja, w której faceci przez miesiąc zapuszczają Wąsy.

Zapuszczają, żeby radykalną zmianą wizerunku prowokować do rozmów na temat męskiego zdrowia.

 

Od 2003 roku na świecie, w tym od 2014 roku w Polsce, każdej jesieni mężczyźni porzucają maszynki do golenia, by od pierwszego do ostatniego dnia listopada zapuszczać Wąs. Brody idą w odstawkę (#beardsacrifice), za to pod nosem pojawiają się mniej lub bardziej gęste szczoty i szczeciny.

Wąsy spełniają swoje zadanie idealnie - przykuwają wzrok i prowokują wiele pytań, a odpowiedzi są zawsze takie same - robimy to, żeby mówić o raku jąder i raku prostaty.

 

Rak jąder dotyka głównie mężczyzn między 14 a 35 rokiem życia. Zabija w ciągu kilku miesięcy. Wcześnie wykryty jest w 100% uleczalny. By nie dopuścić do jego rozwoju, wystarczy raz w miesiącu zbadać swoje jądra pod prysznicem szukając guzków lub innych zmian. W przypadku, gdy się pojawią - od razu popędzić do urologa.

 

Rak prostaty jest drugim zabójcą wśród nowotworów w Polsce. Dotyka coraz młodszych mężczyzn, nawet zaraz po 40stce. Aby nie dać się zaskoczyć, trzeba wybrać się raz w roku na badania krwi i sprawdzić poziom PSA.

 

Tyle w temacie. Jeśli przeczytałeś dwa powyższe akapity, wiesz już wszystko, co chcielibyśmy, abyś wiedział. Od czerech lat w listopadzie podróżujemy po Polsce i rozmawiamy z mężczyznami namawiając ich do regularnych badań. Od 2016 roku angażujemy w akcję sportowców, którzy mają ogromny wpływ na młodych mężczyzn. Oficjalnymi ambasadorami akcji była już ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a w tym roku są to wszystkie drużyny Superligii piłki ręcznej. Movember Polska wspierali także piłkarze Arki Gdynia, Lecha Poznań i Śląska Wrocław, a także inni, znani i lubiani, niekoniecznie związani ze sportem - Kabaret Hrabi, Zuch (Maciej Mazurek) czy Łukasz Kielban (Czas Gentlemanów).

 

 

Oprócz namawiania mężczyzn do badań tworzymy także cykl bezpłatnych badań USG jąder, by pokazać, że takie sprawdzenie swojego stanu zdrowia jest łatwe i bezbolesne. W 2016 roku przebadaliśmy ponad 1300 mężczyzn wykrywając kilkanaście nowotworów. Przez ostatnie trzy lata otrzymaliśmy dziesiątki maili z podziękowaniami od ludzi, którzy dzięki naszej stronie internetowej dowiedzieli się, jak się badać i dzięki temu odpowiednio wcześnie zareagowali na zmiany w swoim organizmie. Kolejni pojawili się na naszych eventach, by spotkać się z nami osobiście.

 

Akcję od lat wspierają również duże firmy, współtworząc z nami treści do naszej bazy wiedzy dostępnej na www.movember.org.pl, organizując konferencje prasowe czy wreszcie - pomagając nam finansowo. Wśród naszych najważniejszych partnerów należy wymienić przede wszystkim Nationale-Nederlanden, ale także Marco, Affidea Polska, Medicover, Cisco, Grupę Polska Press i redakcję Sportowy24 i klub sportowy ZAKSA. Dzięki nim przygotowaliśmy nie tylko cykl bezpłatnych badań, ale także m.in. nasze słynne już łazienkowe zawieszki, które przypominają o regularnych badaniach.

 

 

Czemu więc jesteśmy na Patronite? Cały czas staramy się robić więcej i tworzyć nowe wydarzenia, spotykać się z większą ilością mężczyzn i badać więcej osób w każdym roku. Przez ostatnie lata otrzymaliśmy ponad 20.000zł od darczyńców indywidualnych, takich jak Ty! Wiele osób realizuje przelewy na nasze konta, inni dorzucają się do puszek w trakcie naszych eventów. Patronite umożliwa nam regularne działania i nieco więcej swobody w dysponowaniu środkami, aby realizować coraz to nowe pomysły.

Pełny artykuł na temat naszej obecności na Patronite znajdziesz pod tym linkiem,

 

Więcej o akcji znajdziesz na oficjalnej stronie:

 

www.movember.org.pl

 

Zebrane środki trafiają do organizatora akcji w Polsce: Fundacji Kapitan Światełko.

Jeśli interesuje Cię szersza współpraca przy organizacji kampanii Movember Polska, napisz do nas: partnerzy@kapitanswiatelko.pl.

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 0
Za Twoje 10zł miesięcznie wyczeszemy kilka Wąsów, wydrukujemy kilka zawieszek i podrzucimy je kolejnym kilku gościom do łazienek, żeby pamiętali o tym, że przynajmniej raz w miesiącu trzeba sprawdzić, czy z jądrami wszystko gra. Będziemy się do Ciebie też uśmiechać ze zdjęć na Facebook'u i Instagramie w podzięce za to, że pomagasz nam uratować kilku facetów!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 2
Oprócz tego, że pomożesz nam szerzyć wiedzę i organizować badania, żeby tłamsić raka jąder i prostaty w zarodku, w listopadzie wyślemy Ci paczkę. W paczce dostaniesz wszystkie Movemberowe gadżety, akcesoria, materiały i przede wszystkim pakiet zawieszek do łazienek dla Ciebie, Twoich kumpli, braci i wujków - żeby każdy pamiętał, że o męskie sprawy trzeba dbać regularnie. Paczkę dostarczy kurier (miejmy nadzieję, że z Wąsem, ale na to mamy niewielki wpływ).
Zostań patronem
55 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 75
Wnosząc 50zł miesięcznie w akcję, wniesiesz też nową jakość w swoje życie. Dostaniesz bowiem SUPERpaczkę, w której oprócz wszystkich Movemberowych gadżetów czekać będzie na Ciebie także bilet na mecz wybranej drużyny naszych ambasadorów z Superligii oraz okolicznościowa czapa, żeby w listopadzie (i przez resztę roku) nie marzły Ci uszy. Na bawełnie znajdzie się haftowane logo Movember Polska, żeby przyciągała wzrok i prowokowała do dyskusji na temat męskiego zdrowia.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy