myceramicproject

Cześć ;) Jestem młodą projektantką, która z głową siedzi w ceramice. Projektuję naczynia użytkowe, głownie kubki, skupiając się na naszym codziennym doświadczeniu formy, rytuału picia i dotyku. W portfolio mam równiez projektu eksperymentalne, stworzone dzięki współpracy z osobami niewidomymi.

O Autorze

ENG below

Cześć!

Możesz mnie znaleźć w googlu jak Alionę Kryshtofik. Jestem projektantką ceramiki użytkowej. Przez swoje projekty staram się uwidocznić dotyk, tak niezwykle ważny w naszym życiu codziennym. Tworzyłam zarówno naczynia eksperymentalne, nagrodzone w 37 edycji konkursu im. Marii Dokowicz, jak również kubki dopasowane do produkcji przemyslowej.

Tu możesz zobaczyć co robiłam dotychczas --> https://www.behance.net/aliona_kryshtofik

myceramicproject

Z ostatnim projektem myceramicproject (https://www.instagram.com/myceramicproject/) pojechałam na rezydencję artystyczną do fabryki porcelany w Ćmielowie. Tam powstała seria kubków do kawiarni specjalistycznych. Co z tego? Rezydencja trwała 4 tygodnie, około 40 kubków, mniej więcej 14 kilo porcelany. Kolejnym krokiem jest wystawa podczas Milan Design Week 2019, prawdopodobnie największym wydarzeniu w mojej branży, gdzie mam szansę pokazać wyniki pracy i poznać właściwych ludzi. 

+ GUSTO AL DESIGN

Co to za wystawa? + GUSTO AL DESIGN - inicjatywa, która wspiera projektantów z branży food&beverage. Dzięki tej wystawie mam zapewnioną profesjonalną sesję zdjęciową, pokaz projektu w Mediolanie w dwóch przestrzeniach wraz z katalogiem i publikacją w oficjalnym przewodniku po targach. Dla mnie brzmi bardzo ekscytująco =) Najważnejszy moment- jest to szansa, drzwi do branży dla której tworzę nową ceramikę. 

Tu link --> http://www.piugustoaldesign.com/en/

Jeśli jesteś zainteresowana/y tematem ceramiki, projektowania przez zmysły lub tego, jak wszystkie przedmioty na nas wplywają i jak to wprowadzić w projektowanie ceramiki użytkowej -jestem zawsze otwarta na rozmowę ;)

ENG

Hola! 

You can google me as Aliona Kryshtofik. I am a designer of utilitarian ceramics. Through my projects I try to show the touch, so extremely important in our everyday life. I created experimental dishes, awarded in the 37th edition of Maria Dokowicz competition, as well as mugs suited for industrial production.

Here you can check what I've done before --> https://www.behance.net/aliona_kryshtofik

myceramicproject

With the last project myceramicproject (https://www.instagram.com/myceramicproject/) I went to an art residence in porcelain factory in Ćmielów. There I created a series of mugs for specialist cafes. So what? The residence lasted 4 weeks, about 40 cups, about 14 kilos of porcelain. The next step is the exhibition at Milan Design Week 2019, probably the biggest event in my industry, where I have a chance to show the results of my work and meet the right people.

+ GUSTO AL DESIGN

What is this exhibition? + GUSTO AL DESIGN - an initiative that supports designers from the food & beverage industry. Thanks to this exhibition I have a professional photo session, a project show in Milan in two spaces with a catalog and publication in the official fair guide. For me it sounds very exciting =) The most important moment is the opportunity, the door to the industry for which I create unique pottery.

Here is the link -> http://www.piugustoaldesign.com/en/

If you live outside Poland, for now I have only three options of supporting me by 14, 37 or 65 zł. That refers to costs of shipment.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)