W Patronite od 22.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie

Dyplom Modowy

10 000 zł

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje

Od października 2019 jestem w trakcie realizacji pracy dyplomowej, która jest ostatnim etapem mojej czteroletniej nauki na Katedrze Mody. Dyplom to kolekcja ubrań, na którą składa się osiem pełnych sylwetek, a także akcesoria (takie jak torby, nakrycia głowy, rękawiczki, biżuteria etc.) i buty.

"Początkiem dla mojej kolekcji był album znaczków pocztowych kolekcjonowanych przez mojego tatę w latach 80., kiedy był dzieckiem. Zastanawiałam się co jest takiego niesamowitego w zjawisku kolekcjonowania rzeczy; dlaczego ludzie od wieków kolekcjonują? Kolekcjonowanie jest jak zamrażanie jakiegoś zdobytego, upolowanego, osobistego urywka rzeczywistości. Fragmentu, o który pieczołowicie dbamy - wkładamy do albumu, do pudełka, chowamy głęboko pod łóżkiem. Chronimy naszą kolekcję, aby móc w każdej chwili całkowicie się w niej zanurzyć."

Realizacje kolekcji rozpoczyna proces poszukiwań, research, zbieranie inspiracji i informacji, przetwarzanie ich w kolaże, rysunki oddające koncept, nastrój, z których formują się szkice, pomysły, pierwsze projekty ubrań i detali. Eksperymenty z materiałem, poszukiwanie tkanin, projektowanie graficzne printów i wzorów, wydruk próbek. Kolejnym krokiem jest współpraca ze studiem krawieckim: odszycia próbne, przymiarki na modelach, poprawki. Ostatni, nie mniej czasochłonny etap to odszycie ośmiu sylwetek z materiałów docelowych, a także - gdy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik - organizacja sesji zdjęciowej.

Wszystkie koszty pokrywam sama z pomocą rodziny. Zorganizowałam swój rok szkolny razem z pracą na etat. Współpracuję z zaufanymi krawcami i krawcowymi, rozwijam autorską technikę manipulacji tkanin z wykorzystaniem stearyny (wosku do wyrobu świec), projektuję własne printy, pracuję nad akcesoriami. Dodatkowe fundusze umożliwią mi realizacje mojej koncepcji niezależnie od ograniczeń natury finansowej.

Zapraszam na mój Instagram, gdzie dzielę się procesem pracy nad dyplomem: www.instagram.com/nikolafedak