Ninusy

W Patronite od 04.04.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
354 zł łącznie
Ania i Sandra - woda i ogień. Połączenie dwóch, skrajnie różnych osobowości to przepis na niebanalne życie. Dorzuć do tego zamiłowanie do wycieczek i pysznego jedzenia, oraz bardzo dużo miłości wzajemnej, i otrzymasz Ninusy - kobiece małżeństwo z Polski, które chce się dzielić z wami swoją historią.

O Autorze

Jesteśmy parą kochających się kobiet, które postanowiły wznieść swój związek na nowy poziom i go zalegalizować. Nie było to jednak możliwe w naszym ojczystym kraju, dlatego po licznych poszukiwaniach, zdecydowałyśmy się na ślub w Danii, ze względu na najmniej wymaganych formalności i przystępne ceny urzędowe.

Fot. Dominik Werner/ Gazeta Wyborcza

 

Ślub (uroczystość urzędową + przelot + nocleg) zorganizowałyśmy dzięki akcji crowdfundingowej  - w sumie wsparło nas ponad 100 osób, a dzięki nagłośnieniu zbiórki poznałyśmy wiele wspaniałych osób ze świata LGBT, a nawet wystąpiłyśmy w klipie świątecznym Jakuba i Dawida.

 

Tam narodził się pomysł na założenie bloga (www.ninus.pl) oraz fanpage na facebooku (https://www.facebook.com/asninusy/), na którym opisujemy nasze przygotowania do ślubu, codzienne życie z perspektywy lesbijskiego małżeństwa w Polce, a także historię i bieżące wydarzenia świata LGBT+

Przygotowałyśmy też poradnik - jak zawrzeć związek małżeński w Kopenhadze krok po kroku, do pobrania tu:

https://ninuspl.files.wordpress.com/2018/03/scc81lub-w-kopenhadze11.pdf

Od tamtej pory aktywnie angażujemy się w życie polskiej społeczności LGBT+ współpracujemy z organizacjami równościowymi (Kampania Przeciw Homofobii, Olsztyński Marsz Równości, Stowarzyszenie Diversity Gdańsk, Queerowy Maj Kraków) oraz mediami (grupa Onet, Gazeta Wyborcza, queer.pl)

https://kobieta.onet.pl/kazdy-chce-miec-prawo-do-milosci-patrza-sie-na-nas-gdy-sie-calujemy/xvm4fwd?fbclid=IwAR2lWZkBL45mFQJGWH0G5D7XoWOksGZr0JxZvie5pOO26o-Brm-hAJWTVhw

 

Aktualnie prowadzimy aktywne przygotowania do emigracji do kraju, w którym będziemy mogły w pełni korzystać z przysługujących nam jako małżeństwu praw. Na naszym blogu i kanałach social media zamierzamy się dzielić z wami naszym doświadczeniem w tej podróży.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem