Nocą Umówieni

W Patronite od 19.06.2020

Chcemy dzielić się pięknem, delikatnością, poruszać czułe struny słuchaczy i ważkie tematy świata. Tworzymy i wykonujemy autorską muzykę do poezji.

O Autorze

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodymi ludźmi – absolwentami Akademii Muzycznych: w Krakowie i Wrocławiu. Żyjemy w szeroko rozumianym świecie muzycznym, w którym każdy – w ramach swojej dziedziny - pracuje nad rozwojem, ma osiągnięcia, wielkie plany. Nasze drogi krzyżowały się w różnych miejscach, w różnym czasie, lecz pewnego dnia sześć osób - sześciu muzyków postanowiło spotkać się i pochylić nad oryginalnym projektem. Te sześć osób tworzy kameralny zespół: kwartet smyczkowy, fortepian i głos.

 • Katarzyna Sałapa - autorka muzyki, skrzypaczka, w zespole gra na altówce
 • Katarzyna Guran - wokalistka
 • Wojciech Sałapa - pianista
 • Aleksandra Czajor, Grażyna Zubik - skrzypaczki
 • Michał Górka - wiolonczelista

 

 

 

 

Co to za projekt?

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne. To autorska muzyka do wierszy wybitnych polskich poetów. To oryginalny pomysł aranżacji na zespół kameralny. To pełne zaangażowania i głębokich emocji wykonanie.

Tematyka wierszy wybranych przez autorkę muzyki skupiona jest wokół najistotniejszej wartości w życiu człowieka – miłości. Miłości ukazanej przez różnych autorów w różnych aspektach (Halina Poświatowska „W jadowitym brzęku…”, „Nie rzuca się kobiet”, , Bolesław Leśmian „Nocą umówioną”). Pojawiają się także treści filozoficzne, jak również dowcip i gorzki humor (Wisława Szymborska „Schyłek wieku”, „Prospekt”).

 

Dlaczego taka nazwa?

„Nocą umówieni” to lekko przekształcone, pierwsze słowa jednego z wykorzystanych w projekcie wierszy Bolesława Leśmiana – „Nocą umówioną”. Noc kojarzy nam się z magią, głębią, oczekiwaniem… W nocy wszystko jest możliwe, w nocy wszystko odbieramy wyraźniej, intensywniej. Poezja kojarzy się z nocą, gdy zatrzymujemy się po dniu pracy czy nauki, gdy oddajemy się swobodnie myślom i uczuciom. Gdy uwalniane są zmysły.

Połączenie fantastycznych tekstów m.in. Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Leśmiana wraz z autorską muzyką daje nowy, świeży, być może łatwiej przyswajalny odbiór myśli i uczuć zawarty w wierszach. Odbiór słowa za pomocą muzyki – to nasz cel.

Gdzie graliśmy?

Mieliśmy przyjemność występować w Krakowie (w Teatrze Szczęście, w Nowohuckim Centrum Kultury, w klubach: Strefa i Buda), w Przemyślu (na Zamku Kazimierzowskim wraz z Przemyską Orkiestrą Kameralną), na zamku w Dębnie, w Rzeszowie, Radomiu, Warszawie, Szczawnicy, Kobierzycach.

 

Dlaczego zagościliśmy na Patronite? 

Mamy za sobą nagranie pierwszej płyty, ale naszym marzeniem jest wydanie minialbumu, na którym brzmieć będzie muzyka do słów Zuzanny Ginczanki, wybitnej, oryginalnej poetki dwudziestolecia międzywojennego. 

Wsparcie Patronów umożliwiłoby nam dostęp do profesjonalnego studia nagraniowego oraz wytłoczenie płyt.

 


 

Chcemy dzielić się muzyką i słowami, które poruszają, chcemy dzielić się pięknem, ale także sprawiać, by słuchacze na chwilę się zatrzymali i po prostu... trwali w chwili. Nasza muzyka jest inna - potrzebna jest jej cisza i spokój, którego w pędzącym świecie coraz bardziej brakuje. Zatrzymajcie się choć na krótką chwilę razem z nami - zanurzmy się w świat dźwięków i słów, które coś znaczą.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)