Avatar użytkownika

Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV

267
patronów
5 670 
miesięcznie
171 720 
łącznie
267
patronów
5 670 zł 171 720 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Gratulacje - właśnie dołączyłeś/dołączyłaś do naszego grona i osobiście wspierasz moją działność, a Twoja pomoc znaczy dla mnie bardzo wiele - dziękuję. Zostajesz moim patronitowym 'Eko - Pomocnikiem' i otrzymujesz:

🚩 Dostęp do spotkań LIVE na FB Ogród Bellingham 'the Garden' otwartych tylko dla patronów

🚩 Miesięczny newsletter, w którym znajdziesz najważniejsze zadania ogrodnika na dany miesiąc
(z uwzględnieniem faz księżyca) oraz informacje o tym, co dzięki Twojemu wsparciu udaje nam się osiągnąć w ogrodzie

🚩 Wpisuję Cię na TABLICĘ PATRONÓW na mojej stronie internetowej i stajesz się członkiem naszej ogrodowej społeczności,

🚩 Możesz spać spokojnie wiedząc, że pomagasz mi zmieniać świat na lepsze!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za tak szczodrą pomoc i gratuluję! - dołączasz do wyśmienitego grona. Zostajesz patronitowym 'Eko - Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednim progu PLUS ...

🚩 wcześniejszy dostęp do moich vlogów na kanale YouTube i to bez reklam! (publicznie vlogi będą ukazywały się dopiero parę dni później bez opcji oglądania bez reklam)

🚩 zaproszenie na coroczny letni zjazd organizowany specjalnie dla moich patronów, który odbywa się na terenie 'Ogród Bellingham'

🚩 5% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach, wstępu do ogrodu lub zakupu karnetu całorocznego oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)
50 zł miesięcznie
Dziękuję! Twój wkład to dla mnie ogromna pomoc - dzięki takiemu wsparciu 'Ogród Bellingham' będzie mógł jeszcze intensywniej propagować ekologiczne ogrodnictwo. Zostajesz patronitowym 'Głównym
Eko -Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednich progach PLUS ...

🚩 Podziękuję Ci osobiście - Twoje imię i nazwisko zostanie przeczytane pod koniec mojego filmu na vlogu oraz w podcaście,

🚩 Możesz zaproponować temat vloga lub podcastu - co miesiąc losuję 3 propozycje wśród patronów na tym progu

🚩 Prezent w postaci całorocznego karnetu wstępu do naszego ogrodu (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

🚩 upgrade do 10% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witajcie na patronitowym profilu moim oraz mojego pięknego naturalistycznego Ogrodu Bellingham na Kaszubach. Wspierając mnie umożliwiacie jego istnienie, nagrywanie vlogów, podcastów oraz robienie wszystkiego, co jest związane z promocją świadomego oraz łagodnego dla przyrody ogrodnictwa.

Nazywam się Kasia Bellingham i jestem ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat uczyłam się zdobywając doświadczenie w najpiękniejszych ogrodach i parkach Anglii, aby później moją wiedzę przekazać rodakom. Pracowałam w przodujących ekologicznych ogrodach renomowanej organizacji Garden Organic, a także byłam nadworną ogrodniczką w posiadłości patrona ekologicznych ogrodów Króla Karola w Highgrove.

 

 

Teraz mam swój własny Ekologiczny Ogród Pokazowy 'Ogród Bellingham' położony wśród malowniczych pejzaży Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który poza funkcją edukacyjną jest rajem dla przyrody i atrakcyjnym ekosystemem dla tysięcy gatunków zamieszkujących tu owadów, gadów, ptaków oraz innych zwierząt. Ogród od momentu założenia w roku 2012 prowadzony jest bez użycia chemii – oznacza to zero nawozów sztucznych oraz oprysków chwastobójczych czy owadobójczych. Dodatkowo od kilku lat jest to ogród 'no-dig' czyli ściółkowanie kompostem zamiast przekopywania ziemi. Dzięki temu zachowany jest naturalny balans pomiędzy wszystkimi mieszkańcami ogrodu, którzy potem dbaja także i o samych ogrodników :-)  

 

 

'Ogród Bellingham' jest także oazą dla ludzi - podczas otwartych weekendów oraz warsztatów i spotkań od wiosny do jesieni odwiedzaja go setki osób w poszukiwaniu inspiracji, relaksu na fantastycznie świeżym powietrzu i spotkań z fajnymi ludźmi. Jest to styl życia - uprawa własnego jedzenia, sezonowść, szacunek dla otaczającej nas przyrody i podąrzanie za jej przykładem bez zbytniej ingerencji oraz kontroli ze strony człowieka. 

 

 

Co robię aby promować ekologiczne ogrodnictwo?

 

 • Prowadzę kanał You Tube Katarzyna Bellingham, gdzie pokazuję mój ogród w Zgorzałem na Kaszubach, mój ogród Toadpool w Anglii oraz inne piękne angielskie ogrody i opowiadam o ekologicznych sposobach uprawy roślin.

 

 • Od lat nagrywam profesjonalny podcast ogrodniczy Naturalnie o Ogrodach dostępny za darmo dla każdego. Co tydzień w czwartek nowy odcinek, a w poniedziałek godzinne spotkanie na żywo LIVE FB Naturalnie o Ogrodach. 

 

 • Nagrałam swój własny program autorski Grunt to Ogród emitowany na kanale CANAL+DOMO

 

 • Udostępniam do zwiedzania mój własny ekologiczny ogród na Kaszubach, gdzie zobaczyć można rabaty ozdobne tradycyjne, rabaty naturalistyczne, ogród leśny, ziołowy, łąki, warzywniki, sad, jagodnik, zagony z kwiatami do cięcia oraz uprawę warzyw wrażliwych na chłody pod folią.

 

 • W moim ogrodzie organizuję warsztaty promujące ekologiczne ogrodnictwo, uprawę własnej żywności oraz ochronę środowiska.

 

 

 • Projektuję i zakładam ogrody naturalistyczne, ekologiczne – dla zdrowia, duszy i dobra naszej  planety, a także ekologiczne ogrody kuchenne, czyli warzywne, ziołowe, jagodniki, sady oraz ogrody ‘na kwiat cięty’.

 

 • Przeprowadzam wykłady oraz warsztaty dla LOP’u, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Międzynarodowych Targów Ogrodniczych GARDENIA w Poznaniu oraz Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie, dla gmin wiejskich oraz miast, dla szkół średnich i wyższych.

 

 • Piszę dla licznych publikacji obecnie współpracuję z polską edycją Gardener's World.

 

 • Występuję gościnnie w programach telewizyjnych np. Maja w Ogrodzie TVN w roli ekspertki.

 

 

 • Przez wiele lat pracowałam przy własnej audycji radiowej Ogrodniczka w Radio Gdańsk, za co w roku 2015 otrzymałam nagrodę Osobowość Roku. 

 

 • Moja działalność na rzecz promocji regionu oraz ochrony środowiska naturalnego została nagrodzona przez Starostę Kartuskiego w postaci nadania prestiżowego wyróżnienia"Perła Kaszub".

 

                 

 

Bogactwa 'Ogrodu Bellingham' dostępne są dla wszystkich, a na jego terenie znajduje się szkółka roślin, sklepik oraz kawiarenka. Do dyspozycji odwiedzających jest także toaleta oraz parking. Jesteśmy otwarci w niedziele od maja do końca października iw czasie wakacji również w soboty. 

 

  

 

Ogród znajduje się wśród lasów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy wioskami Gołubie Kaszubskie oraz Zgorzałe. Od Trójmiasta dzieli nas 1 godzina drogi samochodem, a od Kościerzyny czy Kartuz zaledwie 20 minut. Do wsi Gołubie Kaszubskie można dojechać pociągiem z Gdyni lub Gdańska i spacerkiem czy na rowerze dotrzeć do naszego ogrodu. Jesteśmy przy szlaku rowerowym ‘Kaszëbskô Stegna’  Szymbark – Stężyca. 

 

ADRES:

ul. Zamkowa 2a

83-322 Zgorzałe

Najłatwiej do nas trafić wpisując w Google Maps
„Ogród Bellingham”

 

  

Cele Autora

Łuki do warzywnika.
 • 6 500 zł miesięcznie
 • 830 zł brakuje
87%
Wspomniałam już wcześniej o przebudowie warzywnika, którą będziemy mogli dzięki Waszej pomocy rozpocząć już w marcu 2024! Jeeeej! Poza istniejącym już żywopłotem i planowanymi zagonami oraz ścieżkami, w warzywniku będą łuki i tunel składający się z trzech 3-metrowych części. Będą to metalowe konstrukcje, zbudowane przez lokalnych rzemieślników, którzy robili już dla nas inne łuki oraz krawędzie w Ogrodzie Angielskim.

Łuki w warzywniku nie tylko nadadzą mu super wyglądu, ale przede wszystkim będą praktyczną powierzchnią uprawy pionowej dla kwiatów i warzyw pnących. Powinny być gotowe w marcu. Nie mogę się doczekać!!! Dziękuję Wam za wszelką pomoc i zapraszam latem do nas, aby na własne oczy zobaczyć co dobrego się tutaj dzieje.
Nagrywanie podcastów i vlogów
 • 2 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Musicie wiedzieć, że regularne nagrywanie podcastów to duże zobowiązanie, na które trzeba poświęcić sporo czasu. Podcast to nie tylko samo nagranie, ale również przygotowanie do danego tematu, poszukiwanie nowych rozwiązań, o których mogę Wam opowiedzieć, ciekawostek itd. To samo dotyczy również vlogów. Samo nagranie nie trwa długo, ale obrobienie materiału filmowego, ścieżki dźwiękowej, montaż – ta cała otoczka – to wiele godzin pracy. Chciałabym też, aby vlogi były dla Was jak najciekawsze, inspirujące i żeby po prostu miło się je oglądało. Dlatego ważna jest też inwestycja w sprzęt dobrej jakości, który Wam dostarczy miłych wrażeń audiowizualnych, a mi znacznie ułatwi pracę.

Dzięki Waszemu wsparciu mogę nagrywać systematycznie z Jackiem podcasty dla Was. A w tym roku, kiedy już wróciłam na stałe do Polski, mam nadzieję, że uda mi się wszystko tak poukładać, by i vlogi zaczęły się pojawiać regularnie na moim kanale YouTube.
Zaaranżowanie terenu wokół oranżerii i części leśnej
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Najmłodsza część naszego ogrodu, to teren wokół oranżerii. Dzięki Waszemu wsparciu w poprzednich sezonach udało nam się oczyścić ten teren i wstępnie przygotować pod uprawę. Nie ukrywam, że rośliny, które pojawiły się tam do tej pory, posadziliśmy dość chaotycznie i „na szybko”, bo wyglądało to jako-tako w ciągu sezonu, gdy nasz ogród jest otwarty dla zwiedzających. Jednak teraz miałam już czas by oswoić się z tą przestrzenią i w głowie zaczęły kiełkować zupełnie nowe pomysły. Jeżeli uda mi się zrealizować to, co sobie wymarzyłam, to będzie tam jak w raju 😉 Oczywiście będą potrzebne podstawowe materiały takie jak kompost z zakładu utylizacji odpadów i ściółka na ścieżki oraz system irygacyjny. Ale przede wszystkim materiał roślinny oraz dużo, dużo naszej pracy.

Na tyłach oranżerii i sklepiku mamy też las, który – nie ukrywajmy – był do tej pory przez nas bardzo zaniedbywany. Jednak nie tak dawno temu podsunięto mi kilka pomysłów, jak włączyć tę część bardziej do naszego ogrodu i jak może się ona przysłużyć Wam. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie wśród drzew wspomaga nasze zdrowie psychiczne – uspokaja, wycisza, obniża ciśnienie krwi, poprawia nastrój. Chcemy więc stworzyć dla Was takie bezpieczne miejsce w naszym ogrodzie, gdzie będziecie mogli odpocząć, uspokoić swoje myśli a nawet pomedytować. W tym celu chcemy wytyczyć (i trochę wyrównać) ścieżki, na których będziecie mogli doświadczyć wszelkich dobrodziejstw „kąpieli leśnych”, czyli powolnych, uważnych i milczących spacerów. Ścieżki będą miały naturalne obrzeża, a na trasie spaceru przygotujemy miejsca odpoczynku do siedzenia, a może i rozwiesimy kilka hamaków. Jestem pewna, że w moim rozbieganym życiu sama chętnie będę korzystała z tego miejsca i chłonęła spokój drzew.
Rewitalizacja dolnego warzywnika
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Dolny, duży warzywnik, chociaż rodzi piękne plony, to jednak okazał się mało funkcjonalny. Jak dobrze wiecie, jestem niereformowalną fanką i propagatorką uprawy ogrodu metodą „no-dig” (bez kopania). Dodatkowo coś się we mnie buntuje, kiedy mam stanąć na moich grządkach. Oczyma wyobraźni widzę miażdżone sieci mikoryzowe w glebie i te wszystkie pożyteczne żyjątka... Dlatego moim marzeniem jest, by w naszym warzywniku pojawiły się grządki szerokie na tyle, by można było nad nimi swobodnie stanąć „okrakiem” 😉 i efektywne prowadzić metodę „no-dig”. Wiąże się to ze zmianą rozkładu grządek oraz ścieżek. Będziemy do tego potrzebowali spore ilości kompostu z zakładu utylizacji odpadów oraz zrębki (lub korę) na ścieżki. By wszystko pięknie rosło przy jak najmniejszym nakładzie naszej pracy (której przecież w naszym ogrodzie i tak jest mnóstwo), to przydałby się też porządny system irygacyjny. Taki system to również spora oszczędność wody w okresie suszy, bo woda będzie powolutku sączyła się bezpośrednio w strefę korzeniową, czyli tam gdzie jest potrzebna.

A kiedy już uporamy się z tym gigantycznym zadaniem przyjdzie czas na przygotowanie trwałych i estetycznych tabliczek informacyjnych, które w jasny i przystępny sposób przekażą „o co w tym wszystkim chodzi”. Tabliczki takie MUSZĄ pojawić się we wszystkich częściach naszego ogrodu, by każdy wyniósł jak najwięcej z wizyty u nas 😊
Rewitalizacja jagodnika i nowe kompostowniki
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Ci, którzy odwiedzili nasz ogród wiedzą, że na końcu dolnego warzywnika mamy jagodnik. Teren ten jednak jest póki co mało przez nas odwiedzany i przez to rozpanoszyły się tam przeróżne zwierzaki zamieszkujące sąsiadujący las. Niezbędne jest więc postawienie nowego, lepszego płotu wokół niego, jak i wokół całego warzywnika. Po kilku latach istnienia jagodnika przyszła też pora na wyściółkowanie w nim rabat i ścieżek.

Natomiast w najbardziej oddalonej części (za żywopłotem) chcielibyśmy ustawić nowe, wielokomorowe kompostowniki – naszą małą fabrykę „złota ogrodników” 😉 Niestety to kolejna rzecz wymagająca inwestycji, bo trzeba zakupić materiał na jego budowę i przygotować teren. Trzeba też zrobić tablice edukacyjne, aby cała ta 'fabryka' mogła być inspiracją dla odwiedzających ogród gości.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Agnieszka Modelska
Agnieszka Modelska
20 zł
Eliza Paszyk
Eliza Paszyk
20 zł
Jola Szymanek
Jola Szymanek
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.