Avatar użytkownika

Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV

283
patronów
6 140 
miesięcznie
128 040 
łącznie
283
patronów
6 140 zł 128 040 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Gratulacje - właśnie dołączyłeś/dołączyłaś do naszego grona i osobiście wspierasz moją działność, a Twoja pomoc znaczy dla mnie bardzo wiele - dziękuję. Zostajesz moim patronitowym 'Eko - Pomocnikiem' i otrzymujesz:

🚩 Dostęp do spotkań LIVE na FB Ogród Bellingham 'the Garden' otwartych tylko dla patronów

🚩 Miesięczny newsletter, w którym znajdziesz najważniejsze zadania ogrodnika na dany miesiąc
(z uwzględnieniem faz księżyca) oraz informacje o tym, co dzięki Twojemu wsparciu udaje nam się osiągnąć w ogrodzie

🚩 Wpisuję Cię na TABLICĘ PATRONÓW na mojej stronie internetowej i stajesz się członkiem naszej ogrodowej społeczności,

🚩 Możesz spać spokojnie wiedząc, że pomagasz mi zmieniać świat na lepsze!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za tak szczodrą pomoc i gratuluję! - dołączasz do wyśmienitego grona. Zostajesz patronitowym 'Eko - Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednim progu PLUS ...

🚩 wcześniejszy dostęp do moich vlogów na kanale YouTube i to bez reklam! (publicznie vlogi będą ukazywały się dopiero parę dni później bez opcji oglądania bez reklam)

🚩 zaproszenie na coroczny letni zjazd organizowany specjalnie dla moich patronów, który odbywa się na terenie 'Ogród Bellingham'

🚩 5% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach, wstępu do ogrodu lub zakupu karnetu całorocznego oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)
50 zł miesięcznie
Dziękuję! Twój wkład to dla mnie ogromna pomoc - dzięki takiemu wsparciu 'Ogród Bellingham' będzie mógł jeszcze intensywniej propagować ekologiczne ogrodnictwo. Zostajesz patronitowym 'Głównym
Eko -Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednich progach PLUS ...

🚩 Podziękuję Ci osobiście - Twoje imię i nazwisko zostanie przeczytane pod koniec mojego filmu na vlogu oraz w podcaście,

🚩 Możesz zaproponować temat vloga lub podcastu - co miesiąc losuję 3 propozycje wśród patronów na tym progu

🚩 Prezent w postaci całorocznego karnetu wstępu do naszego ogrodu (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

🚩 upgrade do 10% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witajcie na patronitowym profilu moim oraz mojego pięknego naturalistycznego Ogrodu Bellingham na Kaszubach. Wspierając mnie umożliwiacie jego istnienie, nagrywanie vlogów, podcastów oraz robienie wszystkiego, co jest związane z promocją świadomego oraz łagodnego dla przyrody ogrodnictwa.

Nazywam się Kasia Bellingham i jestem ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat uczyłam się zdobywając doświadczenie w najpiękniejszych ogrodach i parkach Anglii, aby później moją wiedzę przekazać rodakom. Pracowałam w przodujących ekologicznych ogrodach renomowanej organizacji Garden Organic, a także byłam nadworną ogrodniczką w posiadłości patrona ekologicznych ogrodów Księcia Karola w Highgrove.

 

 

Teraz mam swój własny Ekologiczny Ogród Pokazowy 'Ogród Bellingham' położony wśród malowniczych pejzaży Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który poza funkcją edukacyjną jest rajem dla przyrody i atrakcyjnym ekosystemem dla tysięcy gatunków zamieszkujących tu owadów, gadów, ptaków oraz innych zwierząt. Ogród od momentu założenia w roku 2012 prowadzony jest bez użycia chemii – oznacza to zero nawozów sztucznych oraz oprysków chwastobójczych czy owadobójczych. Dodatkowo od kilku lat jest to ogród 'no-dig' czyli ściółkowanie kompostem zamiast przekopywania ziemi. Dzięki temu zachowany jest naturalny balans pomiędzy wszystkimi mieszkańcami ogrodu, którzy potem dbaja także i o samych ogrodników :-)  

 

 

'Ogród Bellingham' jest także oazą dla ludzi - podczas otwartych weekendów oraz warsztatów i spotkań od wiosny do jesieni odwiedzaja go setki osób w poszukiwaniu inspiracji, relaksu na fantastycznie świeżym powietrzu i spotkań z fajnymi ludźmi. Jest to styl życia - uprawa własnego jedzenia, sezonowść, szacunek dla otaczającej nas przyrody i podąrzanie za jej przykładem bez zbytniej ingerencji oraz kontroli ze strony człowieka. 

 

 

Co robię aby promować ekologiczne ogrodnictwo?

 • Mam swój własny program autorski Grunt to Ogród emitowany na kanale CANAL+DOMO 
 • Prowadzę kanał You Tube Katarzyna Bellingham, gdzie pokazuję mój ogród w Zgorzałem na Kaszubach, mój ogród Toadpool w Anglii oraz inne piękne angielskie ogrody i opowiadam o ekologicznych sposobach uprawy roślin.
 • Od lat nagrywam profesjonalny podcast ogrodniczy Naturalnie o Ogrodach dostępny za darmo dla każdego. Co tydzień w czwartek nowy odcinek, a w poniedziałek godzinne spotkanie na żywo LIVE FB Naturalnie o Ogrodach. 
 • Udostępniam do zwiedzania mój własny ekologiczny ogród na Kaszubach, gdzie zobaczyć można rabaty ozdobne tradycyjne, rabaty naturalistyczne, ogród leśny, ziołowy, łąki, warzywniki, sad, jagodnik, zagony z kwiatami do cięcia oraz uprawę warzyw wrażliwych na chłody pod folią.
 • W moim ogrodzie organizuję warsztaty promujące ekologiczne ogrodnictwo, uprawę własnej żywności oraz ochronę środowiska.
 • Już od 2006 roku organizuję wycieczki do Angielskich Ogrodów, które cieszą się ogromnym powodzeniem.
 • Projektuję i zakładam ogrody naturalistyczne, ekologiczne – dla zdrowia, duszy i dobra naszej  planety, a także ekologiczne ogrody kuchenne, czyli warzywne, ziołowe, jagodniki, sady oraz ogrody ‘na kwiat cięty’.
 • Przeprowadzam wykłady oraz warsztaty dla LOP’u, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Międzynarodowych Targów Ogrodniczych GARDENIA w Poznaniu oraz Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie, dla gmin wiejskich oraz miast, dla szkół średnich i wyższych.
 • Piszę dla licznych publikacji obecnie współpracuję z polską edycją Gardener's World.
 • Występuję gościnnie w programach telewizyjnych np. Maja w Ogrodzie TVN w roli ekspertki.
 • W zaciszu lasu kaszubskiego i mojego uroczego,  czystego ekologicznie ogrodu oferuję zakwaterowanie w wygodnie wyposażonym apartamencie wakacyjnym w stylu SLOW LIFE.
 • Sprzedaję online szczepione i wzmacnianie sadzonki warzyw, ziół oraz owoców, które są łwte w uprawie dzięki czemu wspomagają ekologiczne ogrodnictwo.
 • Przez wiele lat pracowałam przy własnej audycji radiowej Ogrodniczka w Radio Gdańsk, za co w roku 2015 otrzymałam nagrodę Osobowość Roku. 
 • Moja działalność na rzecz promocji regionu oraz ochrony środowiska naturalnego została nagrodzona przez Starostę Kartuskiego w postaci nadania prestiżowego wyróżnienia"Perła Kaszub".

 

                 

 

Bogactwa 'Ogrodu Bellingham' dostępne są dla wszystkich, a na jego terenie znajduje się szkółka roślin, sklepik oraz kawiarenka. Do dyspozycji odwiedzających jest także toaleta oraz parking. Jesteśmy otwarci w weekendy od maja do końca października. 

 

  

 

Ogród znajduje się wśród lasów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy wioskami Gołubie Kaszubskie oraz Zgorzałe. Od Trójmiasta dzieli nas 1 godzina drogi samochodem, a od Kościerzyny czy Kartuz zaledwie 20 minut. Do wsi Gołubie Kaszubskie można dojechać pociągiem z Gdyni lub Gdańska i spacerkiem czy na rowerze dotrzeć do naszego ogrodu. Jesteśmy przy szlaku rowerowym ‘Kaszëbskô Stegna’  Szymbark – Stężyca. 

 

ADRES:

ul. Zamkowa 2a

83-322 Zgorzałe

Najłatwiej do nas trafić wpisując w Google Maps
„Ogród Bellingham”

 

  

Cele Autora

Pokrycie papą dachu w domku ogrodnika.
 • 3 000 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Ani ja, ani mój ogród nigdy nie stoimy w miejscu - ciągle mam nowe pomysły jak polepszyć doznania odwiedzających 'Ogród Bellingham' gości i jak wzbogacić ich o nowe doświadczenia, które pozostaną na długo w pamięci i może nawet w przyszłości zostaną wykorzystane przy tworzeniu innych ekoloczicznych ogrodów.

Dlatego na przykład na sezon 2022 planujemy nowe części pokazowe i stworzenie serii tablic informacyjnych z kodami QR. Marzą się nam też nowe krzesła i stoliki do kawiarni ... i niecieknący dach w domku ogrodnika :-)

Teraz dach przepuszcza wodę w wielu miejscach i musimy to naprawić, ponieważ w deszczowe dni kapie na głowy naszym gościom szukającym odpoczynku i smakołyków w kawiarni ogrodowej , jak i mojej mamie, która te smakołyki podaje :-) a co ważniejsze cieknący dach uniemożliwia przeprowadzanie w tym miejscu warsztatów czy przechowywanie poza sezonem nasion, cebul i sprzętów ogrodniczych.

Do naprawy dachu potrzebna będzie papa termozgrzewalna i fachowiec. Prosimy o Wasze wsparcie Pamiętajcie, że pomagając przy zbiórce funduszy na ten cel uwalniacie nasze zebrane dotychczas pieniądze, które mogą być zamiast tego użyte właśnie na stworzenie nowych tablic informacyjnych, wyposażenie kawiarni czy zatrudnienie dodatkowej osoby do obsługi gości odwiedzających szkółkę.

Rozbudowa szkółki o część poświęconą krzewom i drzewom.
 • 5 000 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Nasz ogród od zawsze był utrzymywany tylko i wyłącznie z moich bieżących zarobków oraz własnych oszczędności. Nigdy nie korzystałam z dofinansowań i nie dostawałam zastrzyków gotówki od bogatej rodziny - może dla tego właśnie tworzony był kroczek po kroczku i teraz jest tak autentyczny i kochany przez wiele ludzi.

Były jednak momenty, kiedy na koncie w banku było zupełnie zero i tak prawdę mówiąc, to było tak jeszcze w zeszłym roku. Ten sezon 2021 był jednak dla nas niesamowicie rozwojowy - myślę, że to głównie zasługa naszej ciężkiej, systematycznej pracy nad promowaniem działalności - nagrywanie vlogów, podcastów i programu Grunt to Ogród oraz utrzymywanie ogrodu pokazowego z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznej sztuki ogrodniczej.

To wszystko spowodowało, że nasz ogród zaczęło odwiedzać dużo ludzi i dzięki sprzedaży biletów wstępu jesteśmy w stanie teraz podczas sezonu opłacić koszty związane z utrzymaniem Ogród Bellingham czyli kredyty, prąd, gaz, wodę i pracowników.

Aby sprawić, że nasz ogród będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających i rozwinąć strefę usług dla naszych gości ogrodowych chcielibyśmy w tym roku powiększyć naszą szkółkę bylinową o część poświęconą krzewom i drzewom. Wasza pomoc przy zebraniu funduszy na ten cel umożliwiłaby zrobienie tego jeszcze z początkiem sezonu 2022 i byłaby dla nas naprawdę bardzo bardzo pomocna.

Rozbudowa dolnej części ogrodu o nowe części pokazowe.
 • 30 000 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
To jest chyba najbardziej ambitny cel na rok 2022 dla mnie i dla mojej ogrodowej ekipy. Do pomocy przybędą różwnież rodzina i przyjaciele, ale większość prac będzie musiała być wykonywana przez profesjonalisów, a o zakupie potrzebnych materiałów już nie wspominam!

Gdyby udało mi się zebrać tutaj fundusze, miałabym możliwość spędzić zimę na tworzeniu dla Was vlogów, podcastów, blogów i może nawet udałoby się napisać wreszcie tą wymarzoną książkę - zamiast pracować nad indywidualnymi projektami, które są bardzo twórcze, ale również bardzo czasochłonne (niemniej jednak to one utrzymują nasz ogród i umożliwiają jakiekolwiek inwestycje). Dla tego będę ogromnie wdzięczna za Wasze wsparcie. Oto pomysł i plan:

1. W dolnym ogrodzie (czyli tam gdzie jest tunel, warzywnik i sklepik) jest miejsce wielkości około 500 m2 które pokrywają głównie rachityczne świerki (chyba posadzone przez dawnych właścicieli w celu uprawy na drewno), które teraz są długimi, chorymi i na pół martwymi roślinami. Większość z nich jest już tak sucha, że stanowi zagrożenie pożarowe dla naszego lasu. W tym roku wspólnie z całą ekipą powstanowiliśmy więc, żeby to miejsce oczyścić (pozostawiając piękne brzozy i inne wartościowe drzewa) i zbudować tu całkiem nową część ogrodu.

2. Tak się dobrze składa, że ten kawałek ziemi znajduje się pomiędzy istniejącym już warzywnikiem, a sklepikiem czyli stanie się naturalnie częścią 'dolnego ogrodu' pozostawiając otaczający las bez uszczerbku na zdrowiu. A co najważniejsze umożliwi powiększenie ogrodu pokazowego, aby móc uczyć na jego przykładzie jak można uprawiać rośliny w zgodzie z naturą, bez chemii i przy użyciu ściółek oraz nawozów naturalnych.

3. Poza oczyszczeniem z martwego drewna - całą tą część trzeba będzie wyrównać, ogrodzić, obsadzić i wyposażyć w kompostowniki oraz inne elementy potrzebne do stworzenia 'części pokazowej' ekologicznego ogrodu. Marzeniem jest zakończenie prac z końcem sezonu 2022.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Rita Lily
Rita Lily
10 zł
Agnieszka Piotrowska
Agnieszka Piotrowska
20 zł
Katarzyna Kochanek
Katarzyna Kochanek
10 zł
Maria Miedziak
Maria Miedziak
20 zł
Kasia Judyn
Kasia Judyn
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.