Strefa Patrona:

Brzesko
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
7

patronów

220 zł

miesięcznie

1345 zł

łącznie

Hej, jestem Okasynka i od 5 lat zajmuję się cosplayem. Uwielbiam własnoręcznie tworzyć stroje oraz stylizacje z różnych epok. W wolnych chwilach zajmuję się też tajnikami makijażu, fotografią oraz modelingiem. Jestem fanką fantasy, gier wideo, literatury oraz wszelakich form artyzmu.

ZOSTAŃ PATRONEM

O Autorze

   

Cześć !  Mam na imię Klaudia, ale w sieci oraz branży cosplayowej jestem znana lepiej jako Okasynka. Od 5 lat działam sobie pod kryptonimem artystycznym IdragonssCosplay, na portalach społecznościowych takich jak facebook, instagram czy deviantart. Głównie tworzę stroje z gier, animacji, serialii, książek oraz filmów.  Przy produkcji takiego stroju, zawsze staram się by wszystko było idealnie odwzorowane, oraz materiały zgadzały się z epoką historyczną z której dana postać pochodzi. Moje cosplaye wyróżniają się przede wszystkim realizmem, staram się by postać nie była przerysowana, a z dokładnością przeniesiona do naszych czasów. 

 

( zdjęcie wykonane przez MLC Foto ) 

 

( specjalnie wykuta pod moje gabaryty replika miecza zirael z gry, by moja Ciri była jeszcze bardziej realistyczna ) 

 

 

Tworzenie strojów 

Nie jestem krawcową, w rodzinie nie mam  nikogo od igły, nigdy nie przeszłam żadnych kursów krawieckich. Wszystkiego nauczyłam się sama z tutoriali w internecie na youtubie oraz z magazynów krawieckich. Każda kreacja, którą tworzę jest dla mnie ogromnym wyzwaniem i przygodą. 

Żeby odtworzyć kostium potrzeba naprawdę wielkiego budżetu finansowego oraz czasu. Weźmy na przykład mój strój Yennefer z gry Wiedźmin 3 Dziki Gon. 

Do jej żakietu użyłam żakardu, który sprowadzałam specjalnie z Francji.  Do obszycia użyłam prawdziwej skóry, która jest bardzo toporna jeśli chodzi o współprace. Żeby peruka wyglądała realistycznie kupiłam lace fronta - imitująca prawdziwe włosy i ułożyłam ją tak samo jak miała czarodziejka. Spodnie, rękawice, sukne oraz aksamitke szyłam z weluru oraz aksamitu. Natomiast medalion Yenn, zamawiałam z Rosji gdzie została ręcznie wykuta. Bardzo dużo czasu zajeło mi również znalezienie odpowiednich guzików oraz przeszywanie futra. 

Wykonanie całego storoju oraz skompletowanie wszystkich materiałów zajeło mi łacznie 6 miesięcy. 

 

 

 

 

 

Fotografia 

Moją pasją od małego była fotografia. Nature dostrzegałam jako coś niesamowitego, co koniecznie trzeba było uwiecznić. Każdy liść, każde miejce ma swoją unikatową historię, którą chce pokazać światu.  Na początku fotografowałam telefonem mamy. Rodzinie tak się spodobały moje prace, że na urodziny złożyli sie na lustrzankę, niestety używaną... a jak wiecie, aparaty z ilością zdjęć, tracą na jakości. Mimo to aparat służył mi aż do dziś, robiłam nim sobie selfie oraz uwieczniałam wszystko co mnie w jakiś sposób urzekło, ale w końcu jego żywot dobiegł końca tak samo jak i mojego laptopa, który służył mi do obróbki zdjęć jak i do pracy.  Póki co fotografuje telefonem. Moje prace można znaleźć na moim instagramie. 

W przyszłości zamierzam uzbierać na nowy aparat i komputer, żeby nadal rozwijać się w pasji i móc spokojnie pracować. 

( a tutaj troche o przemijaniu... to zdjęcie ma na celu intrygować i udowadniać, że starość też jest piękna) 

( na fotografi moja przyjaciółka Gosia ) 

 

Modeling 

Modelingiem zaczęłam interesować się na równi z cosplayem. Ta forma artyzmu pozwoliła mi uwierzyć w siebie i zacząć dostrzegać w sobie pewne zalety. Modeling jest również ważny przy sesjach cosplayowych czy pracy jako hosstesa na stoiskach. Należy pokazać się od jak najlepszej strony i znać swoje możliwości. 

 

​​​​​​

( fotografowała Pugoffka ) 

 

Charakteryzacja 

Do swoich zdjęć przeważnie maluje i charakteryzuje się sama, jednak nadal jestem laikiem i z każdą wolną chwilą, staram się ćwiczyć swój makijaż by być coraz lepszą. Wciągu tych pięciu lat zdąrzyłam uzbierać już trochę kosmetyków, niestety nie są one najlepszej jakości i szybko się zużywają. 

 

 

 

Osiągnięcia

Na swoim koncie mam już kilka osiągnięć min.

  • jurorowanie konkursu cosplau u boku Andrzeja Sapkowskiego na jubileuszowym Polconie 
  • jurorowanie konkursu cosplay na siódmej edycji Coperniconu
  • jurorowanie konkursu cosplay na trzeciej edycji konwentu Tsuru 
  • praca jako hosstesa - Yennefer, na nocnej premierze Wiedźmin 3 Dziki Gon W krakowie
  • praca jako hosstesa - Ciri na stoisku Gwint CD PROJEKT RED podczas targów Warszawskich Warsaw Games Week 
  • praca jako hosstesa na 27 festiwalu gier i komiksu w Łodzi dla Studia Okami jako czerwony kapturek własnego projektu
  • udział w kalendarzu League of Beauties jako alternatywna Ahri
  • udział w kalendarzu Clash of Beauties jako Ciri 
  • udział na Wiedźmińskim larpie On the Trail jako Ciri
  • wiele wywiadów oraz publikacji min dla radia zet, tvp teleskop, onet gry itp. 

 

 

Cel Patronite 

Moim największym szczęściem jest moja pasja, niestety od jakiegoś czasu stała się to również moja kula u nogi. Brak laptopa, porządnego aparatu przełożyła się na jakość zdjęć ,częstość publikacji i kontakt z fanami. Większość projektów okazała się zbyt kosztowna na moją kieszeń co odbija się na czasie realizacji jak i kostiumach. Rzadko zdarza mi się zarobić na tyle by móc co kolwiek odłożyć do mojej pasji, większość kosztów pochłania codzienność - rachunki, wyżywienie, czy leki. Nie jeżdzę już na imprezy jeśli nie jestem zaproszona bądź wynajęta ponieważ brak mi na to środków. Celem tego patronite jest wsparcie mnie w mojej pasji i dalszym rozwoju. Za uzbierane pieniądze zamierzam zreazlizować wszystkie swoje projekty cosplayowe z jak najlepszym efektem końcowym. Uzbierać na laptop oraz aparat. Pojawiać się częściej na konwentach i imprezach tematycznych. Móc robić lepsze sesje fotograficzne, niestety one też niosą ze sobą masę kosztów (dojazd, materiały, praca fotografa, wynajęcie miejsca ). Będę bardzo szczęśliwa, jeśli dołożysz cegiełkę do rozwoju mojej twórczości ! 

 

Wyszukiwarka

Wybierz